پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 23:55:15

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4580

تاریخ انتشار : 12/02/1393 - 23:53

اختصاصی/ سیدهادی حسینی:

معلمان از لحاظ معیشت در وضعیت خوبی نیستند/پیگیری دو طرح برای بهبود معیشت معلمان

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار اظهار کرد: معلمان از لحاظ معیشت در وضعیت خوبی نیستند، دولت باید برای بهبود معیشت معلمان کمک کند.

معلمان از لحاظ معیشت در وضعیت خوبی نیستند/پیگیری دو طرح برای بهبود معیشت معلمان

سید هادی حسینی بعد از حضور در جمع فرهنگیان سوادکوهی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، با اشاره به این سخن امام(ره) که گفته بود" معلمی شغل انبیاء است" در خصوص شأن و مقام معلم گفت: معلمی شغل نیست بلکه عشق، ایثار و فداکاری است.

وی اظهار داشت: معلم امانت داری است که انسان امانت او است، همین که انسان به کسی اعتماد می کند و فرزندش را برای تربیت به او می سپارد این نشان دهندۀ شأن و مقام معلمان است.

حسینی ابراز داشت: ساختن نسل آینده و حال جامعه و آنچه در گذشته ساخته شده حاصل آموزه های معلمین عزیز است.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار با بیان اینکه نباید معلم را قشر مصرم کننده بدانیم خاطر نشان کرد: معلم در هر نظامی تولید کننده است، تولیدکننده ای که محصولش علم و فرهنگ است.

وی افزود: معلمین پر تلاش ما با جهد جدی در عرصۀ علم  آموزی توانستند موفقیت های خوبی به دست آورند، آنهایی که امروز در کشور مسئولیتی دارند و یا هر کسی که امروز می تواند بخواند و بنویسد این ها همه حاصل موفقیت های معلمان عزیز است.

حسینی همچنین در ادامه به بررسی دغدغه معلمین پرداخت و ابراز داشت: معلمین ما دو دغدغه مهم دارند،اولین دغدغۀ آنها که مهم ترین دغدغۀ آنها هم هست مسئلۀ نسل جوان و گرفتاری های نسل آیندۀ جامعه است که به نظر من هم این دغدغۀ مهمی است.

نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت با بیان اینکه معلمین کشور از وضعیت خوبی برخوردار نیستند اذعان داشت: دغدغۀ بعدی معلمان که معمولا هم به زبان نمی آورند معیشت معلمان است، دولت باید برای بهبود معیشتی معلمان کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش نظام رتبه بندی معلمان و بیمه معلمین را به عنوان دو معضل معرفی کرد گفت: این دو موضوع باید به طور جدی پیگیری شوند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: نظام رتبه بندی معلمان به دلیل اشکالاتی که داشت بعد از مطرح شدن در صحن مجلس رای نیاورد.

حسینی دیده نشدن معلمین در سطوح پایین را مشکل اصلی این طرح دانست و بیان کرد: در این طرح بیشتر معلمین با مدارک فوق لیسانس و دکتری دیده شده بودند و معلمین با مدرک دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس به خوبی در آن دیده نشده بودند این موضوع باعث شد تا مجلس این طرح را تصویب نکند و برای اصلاح به کمیسیون مربوطه ارجاع دهد.

نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت ابراز امیدواری کرد: طرح نظام رتبه بندی معلمان ظرف دو ماه آینده دوباره در صحن مجلس مطرح می شود تا در صورت برطرف شدن نواقص با رای خوبی مصوب شود.

وی همچنین به موضوع بیمۀ معلمین اشاره کرد و گفت: پیش از این به معلمان قول داده بودند از طریق بیمۀ طلایی به آنها کمک شود ولی این طرح تا کنون عملکرد خوبی نداشت، ان شاء الله با وجوهی که امسال در اختیار بخش درمان و تامین اجتماعی داده می شود بخشی از مشکلات معلمین عزیز مرتفع شود.برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 08:40
  سوادکوهی

  آقای حسینی بس است دیگر. تمام اعمال و رفتار و کردارت با هم در تناقض است. و در آن یکرنگی دیده نمی شود .لطفا به درک و شعور مردم عزیزو مظلوم سوادکوه بی احترامی نکن. و بجای سوادکوه شمالی و جنوبی و ..... . به فکر این باش که حداقل ده درصد از وعده های انتخاباتی خودت را عملی کنی و بدان که در برابر مردم و خدای آنها به واسطه مسئولیتی که داری مدیونی و باید پاسخگو باشی. یا حق....

  40 1
 • پاسخ به نظر شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 13:45
  سجاد

  منم با نظر دوست خوبم (سوادکوهی) موافقم.آقای حسینی بسه دیگه شورش در اومد دیگه وقتشه وعده هاتو عملی کنه . دیگه بسه تفریح.باتشکر از محسن عزیز

  31 1
 • پاسخ به نظر دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 - 19:33
  نیما

  واقعا چه انتظاری دارید از یک نماینده؟ چه باید بشود؟ با چه بودجه ای؟

  0 26
 • پاسخ به نظر دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 - 23:44
  سجاد

  برو آقا نیما برو .با همون بودجه ای که من میدونم توام میدونی خودتو به اون راه نزن.باتشکر فراوان از محسن جوووووووووووووووووووووووووووووووون...

  8 0
دیدگاه شما در مورد : معلمان از لحاظ معیشت در وضعیت خوبی نیستند/پیگیری دو طرح برای بهبود معیشت معلمان

معلمان از لحاظ معیشت در وضعیت خوبی نیستند/پیگیری دو طرح برای بهبود معیشت معلمان

 • پربازدیدترین ها