دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 14:10:50

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4579

تاریخ انتشار : 12/02/1393 - 16:21

اختصاصی/ به مناسبت سالروز معلمان جاوید:

به یاد شهیدی که معلم بود

وقتي خبر شهادت برادرش را برايش آوردند آرام و قرار نداشت و مي گفت "مهدي 7 سال از من كوچكتر بود ولي 70 سال از من پيشي گرفت".

به یاد شهیدی که معلم بود

به گزارش سوادکوه آنلاین، شهادت استاد شهید مرتضی مطهری در دوازدهم اردیبهشت ماه سال 58 موجب شد تا به پاس زحمات این معلم اخلاق و ایمان این روز در ایران برای همیشه تاریخ به عنوان روز معلم نام گذاری شود.

خواستیم در این روز از معلمان بنویسیم و گفتیم که چه بهتر از معلم معلمان بنویسیم، گفتیم از معلمانی بنویسیم که خود امروز درسی شدند برای کسانی که می خواهند زندگی، اخلاق، علم و ایمان را با هم بیاموزند.

معلمانی که از آموزش تئوری گذشته و با نثار خون خود درس عملی به شاگردانشان دادند.

سوادکوه افتخار دارد که در زمان جنگ تحمیلی 10 تن از بهترین آموزگاران خود را فدای دفاع از آرمان های انقلاب کرد.

این روز عزیز بهانه ای شد تا به دفترچه خاطراتمان رجوعی کنیم و زندگی نامه یکی از این عزیزان را به نمایندگی از همۀ معلمان شهید مرور کنیم.

در ادامه خلاصه ای از زندگی نامه علی ابراهیمی معلم شهیدی از خطه سرافراز سوادکوه را بازگو می کنیم.

شهيد علي ابراهيمي در سال 1335 در روستاي بشل شیرگاه ديده به جهان گشود و زندگي را در ميان خانواده مستضعف آغاز كرد.

از همان ابتدا، زندگي علي با مشكلات و سختيهاي زيادي همراه بود. سوم ابتدايي را بدون هيچ مشكلي به پايان رساند اما پس از آن به علت مشكلات زياد مجبور به ترك تحصيل و كار در مطب یک پزشك شد تا از این طریق بتواند کمک خرجی برای خانواده اش باشد.

ساعت های طولانی کار در مطب هم نتوانست جلوی اشتیاق او برای ادامه تحصیل را بگیرد و همین عشق به تحصيل باعث شد بعد از مدت ها غیبت دوباره به مدرسه باز گردد.

شهید ابراهیمی برای ادامه تحصیل و گذراندن دوره متوسطه مجبور بود روزانه در گرما و سرما  مسافت یازده کیلومتری بشل تا شیرگاه را با پای پیاده به پیماید.

وی که جزء شاگردان ممتاز مدرسه بود بالاخره موفق شد در سال 54 مدرک دیپلم را اخذ کند اما به دلیل مشکلات مالی قادر به ثبت نام در کنکور نبود.

 

این امر شهید ابراهیمی را نا امید نکرد و او با كار كردن و تحمل سختيهاي فراوان توانست پول لازم برای شرکت در کنکور را مهیا در آزمون ورودي تربيت معلم شركت کند.

این معلم شهید پس از قبولی در دانشگاه دوران دانشجویی را با موفقیت پشت سر گذاشت و در خرداد ماه سال 56 از دانشسراي تربيت معلم فارغ التحصيل شد .

او در بهمن سال 56 به خدمت سربازي رفت و پس از اتمام دوران سربازی در مهر ماه سال 57 در روستاي سنگره پل سفيد به عنوان معلم مشغول به كار شد پس از آن نیز برای تکمیل دینش  در همان ايام ازدواج كرد.

پس از پيروزي انقلاب و با شروع جنگ تحميلي در سال 62 همراه برادر کوچکترش مهدي به جبهه كردستان اعزام شد و بعد از مدتی به جنوب رفت.

وقتي خبر شهادت برادرش را برايش آوردند آرام و قرار نداشت و مي گفت "مهدي 7 سال از من كوچكتر بود ولي 70 سال از من پيشي گرفت".

شهید علی ابراهیمی در آخرین اعزام خود همراه با كاروان كربلاي 5 به جبهه رفت و درعمليات فتح مهران پس از ايثارگري فراوان در ساعت 3 بعد از ظهر 12/4/65 در منطقه قلاويزان شربت شیرین شهادت را نوشيد و به سوي خدا پر كشيد.

 پيكر مطهرش پس از تشيع در گلزار شهداي بشل به خاك سپرده شد .

 

فرازي ازوصيت نامة شهيد :

 ازانباركردن مال ودنيا طلبي دست برداريداگر حقیقت را می دانستید هرگز دنیا طلبی نمی کردید سوگند به خدا که آتش بزرگ را مشاهده خواهید کرد ودر قیامت آن آتش را با چشم باور خواهید کرد پس در ان روز از نعمت های گسترده وسر شار الهی باز پرسی خواهید شد.ای مسلمین بی ارزشی دنیا همان بس که بهترین غذایش که عسل باشد استفراغ دهان زنبور عسل و لباس دنیا که حریر است لعاب دهان کرم ابریشم است پس آنقدر به دنیا وابسته نباشید، اتحاد را حفظ كنيدو امام را تنها نگذاريد .

(روحش شاد و يادش گرامي باد)دیدگاه شما در مورد : به یاد شهیدی که معلم بود

به یاد شهیدی که معلم بود

  • پربازدیدترین ها