شنبه 01 اردیبهشت 1397 04:57:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش و گفتگو
چاپ

کد خبر : 45737

تاریخ انتشار : 06/01/1396 - 11:53

ایام نوروز و چالش‌های پیش‌روی محور سوادکوه

چهارمین روز از تعطیلات عید نوروز به کام مسافران و شهروندان سواکوهی تلخ شد.

ایام نوروز و چالش‌های پیش‌روی محور سوادکوه

به گزارش سوادکوه آنلاین، استان مازندران با وجود دریا، جنگل، ده‌ها مکان گردشگری، تفریحی و زیارتی، با آب و هوای بسیار مطبوع و دلنواز هر ساله در ایام نوروز میزبان مسافران و گردشگران بی‌شماری از اقصی نقاط کشور است. 


متأسفانه در این استان بویژه شهرستان سوادکوه به دلیل کمبود زیرساخت‌ها که راه دسترسی مهمترین زیرساخت محسوب می‌شود، در این مواقع مسافران و گردشگران و حتی شهروندان سوادکوهی با مشکلاتی عدیده‌ای روبرو می‌شوند.

در چهارمین روز از تعطیلات نوروز، شهرستان سوادکوه شاهد ورود پرشمار مسافران و گردشگران بود، به طوری که حرکت خودروها در خیابان‌های اصلی این شهرستان با کندی انجام می‌گرفت و حتی در برخی موارد از حرکت باز می‌ایستاد.


 


طرح تعریض جاده سوادکوه که بیش از 10 سال قبل در پنج قطعه تعریف شده طبق برنامه‌ریزی‌ها باید در سال گذشته تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسید اما هنوز بخش مهمی از این طرح  تکمیل نشده است و این روزها جوابگوی حجم وسیع عبور و مرور مسافرین نبوده بلکه ترافیک این مسیر هم صدای گردشگران و هم ساکنین این منطقه را در آورده است.

سوادکوه در چهارمین روز عید نوروز با ترافیک سنگین خودروها روبرو بود و حضور پررنگ مأموران راهنمایی و رانندگی، انتظامی و عوامل امدادی در ورودی شهر و معابر و ورودی دیگر مکان‌ها قابل رویت بود که این تلاش شبانه روزی این عزیزان و مسؤولان شهرستانی جای قدردانی دارد.

 


ایجاد ترافیک سنگین که در برخی از تعطیلات به خصوص در چهارمین روز عید نوروز باید صفت فلج‌کننده را نیز به آن بدهیم و انتظار چندین ساعته از پل‌سفید به قائم‌شهر که می‌توان آن فاصله را در کمتر از یک ساعت طی کرد، گویای ایجاد ترافیک سنگینی در محور سوادکوه است که ناراحتی اعصاب مسافران و ایجاد خاطره ناخوشایند از شهرستانی را به همراه دارد که با حدود 700 جاذبه طبیعی، مذهبی، تاریخی و جغرافیایی، می‌تواند از  گردشگری و توریسم، درآمد بالایی را به خود اختصاص دهد.

از سوی دیگر ترافیک سنگین باعث اختلال در فعالیت‌های شهرستانی و حتی عبور‌ و مرور داخل شهرستانی شده است، که خواه ناخواه مشکلات زیادی برای ساکنان شهرستان سوادکوه به دنبال داشته و خواهد داشت.

 


امیدواریم مسؤولان ملی به قولی که برای تکمیل این پروژه دادند، عمل کرده و منابع بودجه‌ای کشور به‌نحوی تخصیص یابد که نیاز نباشد کار به سال آتی موکول شود و حتی اگر منابع مالی برای این امر موجود نیست، صادقانه آن را به مردم اعلام کرده و تکلیف آنها را مشخص کنند، اما اگر منابع موجود است، به تعهدات و قول‌های داده شده عمل کنند.

مردم سوادکوه همچنان چشم‌انتظار تکمیل و بهره‌برداری این پروژه هستند، آیا سال 96 پروژه چهار بانده سوادکوه پایان می‌یابد؟

از آنجایی که عملیات راه‌سازی این محور طرحی ملی است، پاسخ این پرسش به همت و عزم و تصمیم مسؤولان مربوطه و پیگیری‌های استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی مازندران برمی‌گردد.

 

نویسنده : حسین قاسمی خانقاهی
منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : ایام نوروز و چالش‌های پیش‌روی محور سوادکوه

ایام نوروز و چالش‌های پیش‌روی محور سوادکوه

  • پربازدیدترین ها