یکشنبه 31 تیر 1397 07:16:11

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
چاپ

کد خبر : 45658

تاریخ انتشار : 29/12/1395 - 07:59

پایان 95 با وعده‌های بی‌سرانجام

به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی است…

سال 95 با تمام حوادث و اتفاق‌هایی که داشت و با وعده‌هایی که به سرانجام نرسید، به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود.

به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی است…

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، سال 95 برای ساحل‌نشینان سبز مازندرانی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بود.


سالی که در آن با آرزوهای دستاوردهای برجام، خیالی گذشت و آیت‌الله هاشمی نیز در جوار بینانگذار کبیر انقلاب اسلامی آرام گرفت.

سال سختی را پشت‌سر گذاشتیم، سالی با کمترین آثاری از بهبود معیشت اقتصادی، در سال 95 از بسیاری از موضوعات سخن گفتیم و مشکلات شهروندان مازندرانی را فریاد زدیم و در حد توان آن را به رشته تحریر درآوردیم تا گره‌ای از کار آنان بگشاییم.

بدون حب‌ و بغض نوشتیم، برای رضایت مردم تلاش کردیم، از مشکلات خانواده‌های روستایی تا حوادث جاده‌ای، طبیعی، از میراث‌ فرهنگی، از بازار و غیره قلم‌فرسایی کردیم.

از بهداشت گفتیم و از اعتیاد. از بسیاری از چیزها گفتیم. وضعیت خیابان‌ها، نبود پارکینگ عمومی، وضعیت وخیم درمان در استان، مسائل مختلف مازندران را بیان کردیم تا گوش شنوایی پیدا شود و به آن جامه عمل بپوشاند.

تلاش شد در بیان مطالب عدالت را رعایت کنیم، برخلاف برخی‌ها که به چیزهای نداشته می‌بالیدند و با برخی توافقنامه‌های سخیف، باغ سیب و گلابی ایجاد کنند.

ننوشتیم تا مسؤولی را دلگیر کنیم، بلکه نوشتیم تا تلنگری باشد برای پیگیری، برای بهبود حوزه مدیریتیشان.

هر انسان عاقلی می‌داند مشکلات این کشور 100 روزه حل نمی‌شود و برای این امر به مسؤولان فرصت دادیم تا معضل‌ها را برطرف کنند اما امان از وعده‌های انجام نشده.

اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری را فریاد زدیم، اما مسؤولان در برابر اقتصاد مقاومتی، مقاومت کردند و نامش را کارنامه درخشان دولت در پیگیری منویات رهبری گذاشتند.

تلاش کردیم منویات رهبری را به یک گفتمان تبدیل کنیم و با تولیدات مختلف در برابر برخی گزافه‌گویی‌ها بایستیم.

به نظر، این روزها خیابان‌ها شلوغ‌تر از گذشته شده است، بوی بهار همه را مست خود کرده، گویی بهار پشت ‌در منتظر همه ما است، چه حال‌ و هوایی دارد این روزهای پایانی اسفندماه.

همه در تکاپو هستند، بازارها، بانک‌ها نیز روزهای شلوغی را تجربه می‌کنند، از این جهت شلوغ است که برای فرزندان باید سال خوبی رقم زد، اما قدرت خرید مردم به مراتب پایین‌تر از گذشته شده است، نمی‌دانیم آن مسؤولی که تورم را کنترل شده می‌بیند و از رفع مشکلات بازار می‌گوید، این روزها را درک می‌کند یا خیر.

نکته اینجا بود در یادداشت آخر سال قصد بیان مشکلات را نداشتیم چرا که در طول سال، آنقدر نوشتیم و گفتیم تا بلکه مشکلی حل شود اما نمی‌شد اینها را نیز نگفت.

حرف آخر اینکه خوشحالیم که یک سال برای شما مردم نوشتیم، از دغدغه‌هایتان گفتیم و از انتظاراتتان.

جنب‌وجوش‌های آخر سال نیز روزی به پایان می‌رسد، آن هنگام که بهار سلام خواهد گفت، بهار همه چیز را دگرگون می‌کند، طبیعت رنگ جوانی به خود می‌گیرد و بوی بهار وعید، همه جا را پر می‌کند.

بیایید در این پایان سالی، به یاد کسانی باشیم که هنگام تحویل سال، روی تخت‌بیمارستان با بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کنند و چه سالمندانی که دور از خانواده، چشم ‌انتظار فرزندی هستند که آنان را در آغوش بگیرد، چه کودکانی که از نوازش دست‌ پدر در این لحظات شاد، محروم هستند، به یاد بیماران نیازمند باشیم.

در تعطیلات نوروز، با طبیعت مهربان باشیم و با آغاز سفرهای نوروزی شاهد هیچ اتفاق ناگواری در هیچ نقطه‌ای از این کشور به ویژه در جاده‌ها و آب‌های مازندران نباشیم.

شمارش معکوس برای پایان گرفتن سال 95 آغاز شده است.

و این چنین آغاز می‌شود سال نو...

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال،‌ حول حالنا الی احسن الحال.
 دیدگاه شما در مورد : به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی است…

به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی است…