یکشنبه 03 تیر 1397 09:34:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44832

تاریخ انتشار : 21/10/1395 - 13:36

خطوط دفاعی داعش در غرب موصل فروپاشید

یک مقام محلی در استان نینوا روز دوشنبه اعلام کرد، مهم ترین خطوط دفاعی گروه تروریستی داعش در سمت راست رود دجله در غرب موصل فروپاشید.

خطوط دفاعی داعش در غرب موصل فروپاشید

به گزارش سوادکوه آنلاین، مقام محلی در استان نینوا در گفت وگو با «سومریه نیوز» خاطرنشان کرد: صدای تیراندازی شدید در نزدیکی مقرهای اصلی داعش در شهر شنیده می شود و اکثر این تروریست ها از جمله اعراب و اتباع خارجی عقب نشینی کرده اند.


وی گفت: پس از انتشار خبر کشته شدن به اصطلاح وزیر جنگ داعش آشوب کوچه های بخش قدیمی موصل واقع در ساحل راست شهر را فراگرفته است.

از سوی دیگر یک مقام نظامی استان نینوا روز دوشنبه گفت: معاون ابوبکر بغدادی رهبر داعش در حمله نیروی هوایی عراق در مرکز موصل به هلاکت رسید.

این مقام افزود: نیروهای نظامی به ساختمان دانشگاه موصل در مرکز شهر بسیار نزدیک شده اند. ساختمان دانشگاه یکی از مهمترین پایگاه های داعش در بخش شرقی شهر به شمار می آید.

همچنین یک مقام محلی در استان نینوا روز دوشنبه خاطرنشان کرد: افراد مسلح ناشناس به سه گشتی عناصر داعش در بخش البعاج در غرب شهر موصل حمله کردند و به دنبال آن، این گروه تروریستی منع آمد و شد در مورد خودرو اعلام کرد.

وزارت دفاع عراق نیز با صدور بیانیه ای گفت: نیروی هوایی پنج در منطقه الرشید در بخش شرقی شهر، کارگاه بمب گذاری را منهدم کرد و تمامی کارشناسان بمب گذاری را که خارجی هستند، به هلاکت رساند.

وزارت دفاع اعلام کرد: سه تن از عناصر برجسته در حملات هوایی شکل گرفته علیه محله الحدباء در موصل به نام های احمد مزعل تبعه عربستان مسئول ارتش به اصطلاح خلافت در موصل، دومی حازم محمد مسئول نیروهای ویژه مهاجم و محمود اسماعیل مسئول انتحاری های عرب به هلاکت رسیدند.

بر اساس این گزارش، نیروی هوایی عراق چهار خودرو بمب گذاری شده را منهدم کردند و 40 تروریست را در منطقه شیرخان به هلاکت رساندند.

از سوی دیگر ابومهدی المهندس معاون رئیس هیات الحشد الشعبی از نزدیک بودن زمان شروع مرحله ششم آزادسازی غرب موصل خبر داد.

 


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : خطوط دفاعی داعش در غرب موصل فروپاشید

خطوط دفاعی داعش در غرب موصل فروپاشید

  • پربازدیدترین ها