دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 11:43:11

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44809

تاریخ انتشار : 21/10/1395 - 07:54

ابومازن: انتقال سفارت آمریکا به قدس خطرناک است

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با ارسال نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، تصمیم وی برای انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به قدس اشغالی را خطرناک توصیف کرد.

ابومازن: انتقال سفارت آمریکا به قدس خطرناک است

به گزارش سوادکوه آنلاین، محمود عباس در این نامه خطرات انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی را تشریح کرده و از ترامپ خواست از این تصمیمش صرف‌نظر کند.

عباس در نامه خود آورده است: انتقال سفارت آمریکا به قدس می‌تواند آثار مخربی بر روند سازش، راهکار تشکیل دو کشور و امنیت و آرامش منطقه داشته باشد؛ چرا که تصمیم رژیم صهیونیستی در زمینه الحاق بخش شرقی قدس به اراضی تحت اشغال خود، غیرقانونی و باطل و مغایر قوانین بین المللی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عباس همچنین نامه هایی به روسای جمهور روسیه، چین، فرانسه، صدراعظم آلمان، نخست وزیر انگلیس، اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا، سازمان همکاری اسلامی، ریاست جنبش عدم تعهد و دبیر کل اتحادیه عرب فرستاده و از آنها خواسته است که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از انتقال عملی سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی به کار گیرند.

دونالد ترامپ در زمان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وعده انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی را داده بود و برخی مشاوران وی از تصمیم جدی ترامپ برای عملی کردن این وعده خود خبر داده‌اند. این مساله با واکنش های متعدد طرف های فلسطینی و بین المللی مواجه شده است.


منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : ابومازن: انتقال سفارت آمریکا به قدس خطرناک است

ابومازن: انتقال سفارت آمریکا به قدس خطرناک است

  • پربازدیدترین ها