پنج شنبه 30 فروردین 1397 14:09:43

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 44740

تاریخ انتشار : 18/10/1395 - 22:33

وعده‌ای که تاکنون محقق نشد

مردم سوادکوه همچنان چشم‌انتظار بهره‌برداری پروژه 4 بانده

سال 95 نیز به ماه‌های پایانی خود نزدیک می‌شود ولی پروژه 4 بانده شدن محور سوادکوه به اتمام نرسید.

مردم سوادکوه همچنان چشم‌انتظار بهره‌برداری پروژه 4 بانده

به گزارش سوادکوه آنلاین، سال 95 نیز به ماه‌های پایانی خود نزدیک می‌شود ولی پروژه 4 بانده شدن محور سوادکوه که بیش از 15 سال از آغاز آن می گذرد، به اتمام نرسید؛ این پروژه یکی از پروژه‎هایی است که تاکنون با کندی طلسم شده‌ای پیش می‌رود و هنوز هم در گیر و دار وعده مسئولان برای اتمام آن است.

راه‌های ارتباطی به عنوان شریان اصلی اتصال نقاط مهم به یکدیگر دارای اهمیت فراوانی هستند؛ به گونه ای که برای توسعه یک منطقه، می بایست راه مواصلاتی ظرفیت و گنجایش لازم برای اتصال به سایر مناطق را داشته باشد.

*راه دسترسی یکی از زیرساخت‌های مهم در توسعه اقتصادی

یکی از زیرساخت‌های مهم در توسعه اقتصادی و به‌ویژه صنایعی چون صنعت گردشگری از ضروریات جوامع کنونی و مخصوصاً شهرستان سوادکوه راه دسترسی است که با کمبود سرمایه‌گذار و دمل چرکین بیکاری روبه‌رو است و ایجاد آن در جذب سرمایه‌گذارانی که سوادکوه را پلی ارتباطی برای شمال کشور می‌دانند، نقش تسهیل‌گری و تسریع‌کنندگی دارد.

ظرفیت بالای حمل‌ونقل مسافر و بار، حمل‌ونقل ارزان، ایجاد امکان ارتباط آسان‌تر با پایتخت، از مزایایی است که در نتیجه تکمیل این پروژه نصیب شبکه حمل‌ونقلی و استفاده‌کنندگان از آن می‌شود که به تبع آن رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را نیز شاهد خواهیم بود.

*شهرستانی با 700 جاذبه گردشگری و ترافیک فلج‌کننده

ایجاد ترافیک سنگین که در برخی از تعطیلات باید صفت فلج‌کننده را نیز به آن بدهیم و انتظار چندین ساعته از پل‌سفید به قائم‌شهر که می‌توان آن فاصله را در کمتر از یک ساعت طی کرد، گویای ایجاد ترافیک سنگینی در محور سوادکوه است که ناراحتی اعصاب مسافران و ایجاد خاطره ناخوشایند از شهرستانی را به همراه دارد که با حدود 700 جاذبه طبیعی، مذهبی، تاریخی و جغرافیایی، می‌تواند از  گردشگری و توریسم، درآمد بالایی را به خود اختصاص دهد.

هر چند نباید ظرایف و ناهمواری‌های جغرافیایی و طبیعی سوادکوه برای اجرای طرح‌های مختلف را ندیده گرفت ولی پیشوند ملی بودن پروژه 4 بانده، توجه به جنبه‌های مختلف را با نگاهی خوش‌بینانه همراه می‌کند. 

بسیاری از وعده‌ها برای شستن زنگار محرومیت‌ها از چهره سوادکوه در حد حرف باقی ماند که یکی از مهم‌ترین آنها در مسیر پیشرفت و توسعه تحقق پروژه 4 بانده شدن جاده سوادکوه است.

مردم سوادکوه همچنان چشم‌انتظار تکمیل و بهره‌برداری این پروژه هستند، آیا تا بهار سال 96، پروژه 4 بانده سوادکوه پایان یافته و بهار این پروژه نیز فرا می رسد؟ 

پاسخ این پرسش به همت و عزم و تصمیم مسئولان مربوطه و پیگیری‌های استاندار و مدیرکل مسکن، راه و شهرسازی مازندران برمی‌گردد.

 دیدگاه شما در مورد : مردم سوادکوه همچنان چشم‌انتظار بهره‌برداری پروژه 4 بانده

مردم سوادکوه همچنان چشم‌انتظار بهره‌برداری پروژه 4 بانده

  • پربازدیدترین ها