دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 21:47:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 44719

تاریخ انتشار : 17/10/1395 - 09:47

فرماندار سوادکوه در دیدار با جامعه ورزشی این شهرستان:

تربیت جوان صالح که با ورزش، بدن و فکر سالمی دارد باید به فرهنگ تبدیل شود

فرماندار سوادکوه در دیدار با جامعه ورزشی این شهرستان گفت: تربیت جوان صالح که با ورزش بدن و فکر سالمی دارد باید به فرهنگ تبدیل شود.

تربیت جوان صالح که با ورزش، بدن و فکر سالمی دارد باید به فرهنگ تبدیل شود

به گزارش سوادکوه آنلاین، جمعی از روسای هیئت‌ها، نخبگان، دبیران سمن‌ها و اعضای جامعه ورزش شهرستان سوادکوه با فرماندار این شهرستان و امام جمعه پل‌سفید دیدار کردند.

در این دیدار، عبدالجواد توحیدی‌مقدم، فرماندار سوادکوه در بخشی از سخنان خود با اشاره به پیشینه فرهنگی ایران اظهار کرد: فرهنگ ایرانی، یک فرهنگ اصیل است، اکنون نیز ایران سردمدار فرهنگ شیعی در جهان اسلام است.

وی سپس به جایگاه معنویت و عقلانیت اشاره و تصریح کرد: تلفیق معنویت با عقلانیت بسیار مهم است و انسان با این تلفیق به جایگاه والایی خواهد رسید.  

فرماندار سوادکوه با اشاره به وضعیت کشورهای منطقه و امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد:امنیت امروز را در جامعه اسلامی باید قدر دانست.

توحیدی‌مقدم با اشاره به اهمیت ورزش گفت: جوان سالم در رشد و پویایی در همه زمینه‌های ورزشی، اجتماعی و فرهنگی نقش بسزایی دارد.

وی بر لزوم رشد معنوی و جسمی همزمان تاکید و اظهار کرد: تربیت جوان صالح که با ورزش بدن و فکر سالمی دارد باید به فرهنگ تبدیل شود.

فرماندار سوادکوه به نقش ورزشکاران در اعتلای جایگاه ایران اسلامی در عرصه های بین المللی اشاره و تاکید کرد : اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی در مسابقات بین المللی موجب افزایش غرور ملی و تزریق روحیه امید به جامعه خواهد شد.

توحیدی‌مقدم با اشاره به نقش ورزش در جامعه گفت: ورزش وسیله‌ای برای تربیت روحی، فکری و جسمی افراد که موجب سلامت جامعه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: ورزشکاران و جوانان شهرستان سوادکوه بسیار مستعد هستند که شکوفا شدن و به کارگیری این نیروی بالقوه باید مورد حمایت همه جانبه قرار گیرد.

حجت السلام احمد قربانی، امام جمعه پل سفید نیز در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: در روایات متعددی آمده که عقل سالم در بدن سالم جای دارد و حتی بزرگان دین ما نیز در زندگی خود به ورزش می‌ پرداختند.

وی تاکید کرد: اخلاق، جوانمردی و پهلوانی سه رکن مهم در ورزش است و ورزشکاران ما بایستی آن را سرلوحه فعالیت ورزشی خود قرار دهند.

قربانی افزود: آنچه در میدان ورزش مهم است داشتن روحیه پهلوانی و جوانمردی همراه با توکل بر خدا و ائمه اطهار(ع) است.

در ادامه این دیدار رضا احمدزاده، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سوادکوه نیز ضمن معرفی وضعیت موجود ورزش شهرستان در مورد نیازمندی‌های شهرستان در ابعاد مختلف برای توسعه ورزش گزارشی ارائه کرد.

در بخش دیگر از این دیدار، ورزشکاران و روسای هیات‌های ورزشی شهرستان، مطالبات و نیازهای خود را با توجه به شرایط فعالیت رشته ورزشی خود بیان کردند.

برای دیدن تصاویر بیشتر  اینجا کلیک کنید

 دیدگاه شما در مورد : تربیت جوان صالح که با ورزش، بدن و فکر سالمی دارد باید به فرهنگ تبدیل شود

تربیت جوان صالح که با ورزش، بدن و فکر سالمی دارد باید به فرهنگ تبدیل شود

  • پربازدیدترین ها