پنج شنبه 25 مرداد 1397 03:12:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
چاپ

کد خبر : 44540

تاریخ انتشار : 04/10/1395 - 07:58

حماسه‌ای که 100 سجده شکر هم برای آن کم است

فتنه‌گران 88 از نسل آشوبگران حادثه کربلا بودند

آنانی که بر حسین علیه‌السلام و عاشورا می‌شورند، از نسل آشوبگران حادثه کربلایی است که در سال 60 هجری سر فرزند پیامبر را از بدن جدا کردند که امروز خبری از آنان نیست.

فتنه‌گران 88 از نسل آشوبگران حادثه کربلا بودند

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، تظاهرات 9 دی 1388 با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انجام گرفت که به ریاست احمد جنتی، در واکنش به اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در تاسوعا و عاشورای همان سال که توسط گروهی «هتک حرمت» خوانده شد.

ملّت ایران در نهم دی ماه سال 1388 با حضور آگاهانه و مقتدرانه و بیعت دوباره با آرمان‌های امام خمینی(ره) و مقام معظّم رهبری حماسه‌ای جاودان و به یاد ماندنی را در تاریخ انقلاب آفریدند. 


حماسه‌ای که 100 سجده شکر هم برای آن کم است

نمایش بصیرت و هوشیاری مردم مؤمن، با بصیرت و غیرتمند ایران در این حماسه باشکوه، چنان تجلی یافت که به فرموده مقام معظّم رهبری: «اگر صدها بار هم برای نعمت هوشیاری این ملّت سجده شکر به جای آورده شود، باز هم کم است.» حماسه‌ای که محاسبات دشمن را به هم ریخت؛ محاسباتی که با همکاری و برنامه ریزی عده‌ای اقلیت در داخل از روی بغض و کینه شکل گرفته بود اما در این روز حماسی یک بار دیگر امّت اسلامی با بصیرت عمل کرد و دشمنان نظام مأیوس شدند.

همان طور که گفتیم روز 9 دی با توجه به پیش زمینه‌هایی که حوادث پس از انتخابات به وجود آورده بود شکل گرفت؛ از جمله این پیش زمینه‌ها می‌توان به عواملی همچون زیر سؤال بردن اصل دین، نظام مقدس اسلامی و هم چنین اصل ولایت فقیه اشاره کرد که باعث شد مردم ایران با خلق حماسه ماندگار خود، دشمنان قسم خورده نظام اسلامی را مأیوس کنند.

عضو هیئت علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه مازندران در گفت‌وگو با بلاغ، با اشاره به اینکه حماسه نهم دی ماه نماد بصیرت ملت ایران است که به جهانیان اعلام کرد اگر استعمارگران بخواهند در مقابل دینشان بایستند، در مقابل تمام دنیا خواهند ایستاد، گفت: حفظ نظام و آرمان‌های شهدا و امام راحل در 9 دی تبلور یافته و نور درخشان آن، روشنایی از چشمان استکبار جهانی و فریب خوردگان داخلی ربوده و گویا در این روز راه و رسم عاشقی در راه ولایت به نمایش در آمد. 

رحمت عباس‌تبار با بیان اینکه کج‌فهمان فتنه‌دوست در آن ایام به هدف تخریب چهره انقلاب و رهبری عَلَم‌هایی برپا کرده بودند، افزود: به برکت بصیرت مجاهدان عرصه‌های پیکار و دست قدرتمند الهی، همان عَلم‌های کج فهمان بر سر فتنه گران فرود آمد و آن روز، یک روز متمایزی شد و در تاریخ ماند. 


فتنه‌گران 88 از نسل آشوبگران حادثه کربلا بودند

عباس‌تبار، تصریح کرد: آنانی که بر حسین علیه‌السلام و عاشورا می‌شورند، از نسل آشوبگران حادثه کربلایی است که در سال 60 هجری سر فرزند پیامبر را از بدن جدا کردند که امروز خبری از آنان نیست. 

وی با اشاره به اینکه فتنه‌گران بر آن بودند که بساط جمهوری اسلامی را جمع کنند و شعارهای دینی را از جامعه محو کنند با ایجاد هزینه برای نظام، سخت‌ترین دشمنان انقلاب را بر کشور مسلط کردند، گفت: امّا مصلحت الهی بر آن شد که نه تنها برای خودشان اسباب بدبختی را فراهم کردند، بلکه موجب سرشکستگی‌شان در زمین و ملأ اعلی شدند.

این عضو هیت علمی دانشگاه مازندران گفت: امروز که زمزمه فتنه‌های متعدد در منطقه از اردوگاه سردمداران کفر جهانی به گوش می‌رسد، ممکن است عده‌ای از خائفان، مغرضان و غافلان سیاسی، دانسته یا ندانسته وفاداری خود را به اربابانشان اعلام کنند تا بخواهند بار دیگر خسارت‌های جبران ناپذیری به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کنند. 

وی تأکید کرد: به همه سردمداران کفر جهانی اعلام می‌کنیم برای حفظ اصول و آرمان‌های انقلاب با رهبر عزیزمان حضرت امام خامنه‌ای تجدید میثاق می‌کنیم و عمارگونه و پر بصیرت، پشت فتنه و بینی فتنه‌گران را به خاک می‌نشانیم.

عباس‌تبار افزود: بار دیگر به نظریه‌پردازان کودتای مخملین و مزدوران داخلی‌شان می‌فهمانیم اگر کسی بخواهد در مقابل اصل مترقی ولایت فقیه قد علم کند، از صحنه انقلاب حذف شده و هرگز اجازه نخواهیم داد با حیات مصنوعی خود در ارکان نظام «نفوذ» کنند و اهداف دشمنان قسم خورده انقلاب را در قالب‌های متنوع و مختلف در لوای تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و روانی داخلی و خارجی و قراردادهای منفعلانه در کشور امام زمان(عج) به مرحله اجرا درآورند. 

وی یادآور شد: با اتکا به امدادهای الهی و رهبری خردمندانه و قدرتمند امام خامنه‌ای پیوسته انزجار خود را از سران فتنه و فتنه‌گران با صدای رسا اعلام کرده و از امت شهیدپرور می‌خواهیم گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان بوده و آماده برای پیکار با تمام فتنه گران عالم باشند.


مردم در 9 دی برای حفظ رأی خود، جمهوریت، رهبری، ولایت فقیه و پایداری به میدان آمدند

کارشناسی‌ارشد علوم سیاسی در گفت‌وگو با بلاغ، درباره 9 دی، اظهار کرد: 9 دی یکی از پدیده‌های سیاسی تاریخ انقلاب اسلامی است که نقش برجسته در پیدایش آن بر عهده عموم مردم بود.

رضا آزادی کناری افزود: در فتنه‌ای که در ۲۲ خرداد سال 88 اتفاق افتاد و شکست خوردگان انتخابات نتیجه قانونی انتخابات را نپذیرفتند و با لجاجت با دشمنان انقلاب و کشور هموایی کردند و چند ماه کشور را به لبه پرتگاه رساندند تا اینکه دشمنان انقلاب اعتقادات و ارزش‌های این نظام را لطمه زدند و قرآن پاره کردند و مسجد آتش کشیدن و به کاروان عزاداران حسینی حمله کردند.

آزادی کناری تصریح کرد: بخشی از ملت که در باطن و ظاهر خود در مواجهه با دشمن شائبه داشتند بیدار شدند و در خیابان میان مردم ظاهر شدند و از فتنه‌گران و سران فتنه اعلام برائت و با ولی فقیه تجدید پیمان کردند.

وی گفت: نکته بارزی که کمتر به آن پرداخته شده آن که 9 دی اعلام برائت مردم از اسلامیت و جمهوریت بود، به این معنا که شکست خوردگان در انتخابات نتیجه قانونی آرا مردم را قبول نکردند و در نتیجه لجاجت کردن و در برابر رأی مردم طغیان کرده بودند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه مردم برای حفظ رأی خود، جمهوریت و پایداری به میدان آمدند، گفت: مردم برای اسلامیت، رهبری و ولایت فقیه که نماد اسلامیت است به پای کار آمدند بنابراین 9 دی تبلور حضور مردم از جمهوریت در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی یادآور شد: فتنه‌گران در زمین دشمن درحال بازی بودند و با اوباما و نتانیاهو و دشمنان ملت ایران و وهابیان همنوایی کردند اما مردم در 9 دی و نیز 8 دی سال ۸۸ برای دفاع از اسلام به میدان آمدند. 

آزادی کناری با تأکید بر اینکه امسال اجتماع پرشور مردم در شهرستان‌ها برای پاسداشت این حماسه الهی مردم باید بیشتر باشد، گفت: این دست نامرئی خداوند بود که مردم را بیدار کرد و باید این روز را به عنوان یوم‌الله گرامی و تجدید کرد و نسل‌ها باید بدانند که حوادث این چنینی که رخ داد مردم همیشه در صحنه حضور دارند.

به گزارش 
بلاغ، یکی از مهم‌ترین روش‌های رویارویی با فتنه، شناخت راه حقیقی توحید و داشتن راهبری امین و الهی است که با تمسّک به سیره و سنّت وی، بتوان مسیر پر آسیب زمانه فتنه را با امنیت گذراند.

دشمن‌شناسی از دیگر شاخصه‌هایی است که اگر شناسایی دشمن به درستی صورت گیرد، می‌توان در رویارویی با فتنه، ویژگی‌های مختلف دشمن اصلی، توطئه‌ها و نقاط ضعف و قوت و مراکز و منابع و امکانات آن را به خوبی شناخت و از تمامی این اطلاعات به درستی استفاده کرد.

داشتن بصیرت فکری و عملی نیز موجب تحقق فعلی در اعمال و رفتار انسان می‌شود.

بصیرت در عرف سیاسی یعنی فرد، قدرت تشخیص مسائل پیچیده سیاسی و اجتماعی و قدرت درک فهم درست آن را برای دستیابی به راه صحیح منطبق با عقل و شرع داشته باشد. صاحب بصیرت کسی است که بتواند هنگام فتنه و بحران، حق را از باطل تشخیص دهد و موضع مناسب اتخاذ کند و بتواند در فضای غبارآلود و در تاریکی‌ها، شاخص‌ها را بشناسد و راه حل مناسب را پیدا کند و به کج راهه نرود.دیدگاه شما در مورد : فتنه‌گران 88 از نسل آشوبگران حادثه کربلا بودند

فتنه‌گران 88 از نسل آشوبگران حادثه کربلا بودند