یکشنبه 03 تیر 1397 15:22:31

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 444

تاریخ انتشار : 22/07/1392 - 02:03

در هم اندیشی ذغال سنگ مطرح شد:

مشکل قراردادهای کوتاه مدت کارگران معادن/ نرخ 22 درصدی بیکاری

قراردادهای کوتاه مدت با کارگران، مشکل وثیقه، حوادث ناشی از کار، نرخ 22 درصدی بیکاری در قائمشهر و سوادکوه از جمله مسائلی است که در جلسه هم اندیشی ذغال سنگ مازندران مطرح شد.

مشکل قراردادهای کوتاه مدت کارگران معادن/ نرخ 22 درصدی بیکاری

سوادکوه- مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی مازندران شنبه شب در جلسه هم اندیشی مسئله ذغال سنگ مازندران در شرکت ذغالسنگ البرز مرکزی سوادکوه با اشاره به اینکه بیش از 2 هزار میلیارد تومان در مازندران منابع توسط بانک های خصوصی و دولتی وارد این استان می شود، اظهارداشت: باید منابع مالی با برنامه ریزی به سمت تولید هدایت شود که به غیراین صورت معضل بیکاری حل نخواهد شد.

علی بابایی کارنامی یکی از وظایف مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بویژه در بخش های معدن، جلوگیری از حوادث ناشی از کار عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تعامل خوب کارفرمایان این بخش ها بویژه در سوادکوه این مشکلات با تشکیل کمیته های حفاظت بهداشتی با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت برطرف شود.
 
وی با تاکید به پرداخت بموقع حقوق کارگران و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل توجه اید اداره کل می باشد،اذعان داشت: باید در اجرای وظایف خود همه جوانب رعایت شود.
 
وی تاکید کرد: در بحث مشاغل سخت و زیان آور در معادن چهار درصد بیمه طبق قانون باید پرداخت گردد در غیر این مشکل کارگران حل نخواهد شد.
 
قرارادهای کوتاه مدت با کارگران
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یکی دیگر از مشکلات کارگران معادن سوادکوه را قراردادهای کوتاه مدت پیمانکاران و کارگران عنوان کرد و افزود: بستن قراردادهای کوتاه مدت و همچنین بازنشستگی کارگران معدن در آینده ایجاد مشکل خواهد کرد که افزایش مدت قرارداد ها برای رفع این مشکل کمک بزرگی می کند.
 
بابایی اظهارداشت: همچنین مشکل وثیقه جهت دریافت تسهیلات نیز باورود به بخش تعاون و استفاده از صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون قابل حل است.
 
همجنین نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه مسئولان در بحث تولید و صنعت مازندران، رفع محرومیت ها و ایجاد اشتغال است.
 
کمال علیپور خنکدار با اشاره به اینکه در حوزه انتخابیه بنده ، نرخ بیکاری 22 درصد است، اظهارداشت: با وجود افراد تحصیلکرده در حوزه انتخابیه ، نرخ بیکاری به این میزان جای شرمندگی دارد.
 
وی بیشترین ملاقات مردمی را در حوزه انتخابیه خود را به اشتغال اشاره کرد و افزود: مردم از وعده وعید های نماینده ها خسته شدند واین سوال که آیا اینها واقعیت دارد را در ذهن آنان تداعی می کند.
 
عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی با اشاره اولین دغدغه نماینده ها را ذغال شوئی عنوان کرد و گفت:  400 میلیارد تومان تامین اعتبار موجب ایجاد اشتغال و تولید بیشتر می شود.
 
علیپور اذعان داشت: ورود در صندوق توسعه ملی و اقتصادی، باور منافع مالیاتی و خارج شدن از قانون 141 تجارت از مزایای بخش تعاون است.  

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : مشکل قراردادهای کوتاه مدت کارگران معادن/ نرخ 22 درصدی بیکاری

مشکل قراردادهای کوتاه مدت کارگران معادن/ نرخ 22 درصدی بیکاری

  • پربازدیدترین ها