دوشنبه 27 آذر 1396 14:18:16

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 443

تاریخ انتشار : 21/07/1392 - 21:16

سمیعی خبر داد:

140تن زباله هدیه هفتگی ما به طبیعت

بخشدار زیراب اظهار داشت:« در هفته بیش از 140 تن زباله در زیراب به طبیعت هدیه می شود که بااختصاص یک دستگاه بلدوزر می توان حجم این زباله را به نصف کاهش داد.»

140تن زباله هدیه هفتگی ما به طبیعت

سوادکوه- عصر امروز با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در روستای امیرکلا نشست هم اندیشی مسئولین با نمایندگان و شوراها و دهیاری های روستاهای دهستان کسلیان زیراب برگزار شد.

در این جلسه حشمت سمیعی بخش دار زیراب  ضمن ارائه کردن بخشی از عملکردهای بخشداری زیراب مشکلات اساسی و مهم  دهستان کسلیان را به طور چکیده بیان نود.

سمیعی با اشاره به این که منطقه کسلیان مهاجرت معکوس دارد و یکی از معدود مناطقی است که مردم در آن دارند دوباره به روستاها رجوع می کنند گفت:« به دلیل بازگشت جمعیت به این منطقه تقاضا برای ساخت و ساز روز به روز بیشتر می شود و بافت قدیمی روستا جواب گوی این مقدار ساخت و ساز نیست، از مسئولین می خواهیم در روستاهای سوادکوه اصلاح بافت کنند.»

بخشدار زیراب با بیان اینکه از سه مجتمع آبرسانی دهستان تنها یکی از آنها قابل بهره برداری است از کمبود بودجه در این بخش ناله کرد و افزود:« در حالی که برای اتمام کار دو مجتمع آبرسانی باقی مانده به 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است  تا کنون تنها 75 میلیون تومان اعتبار  به آن اختصاص داده اند.»

وی با تاکید بر کوهستانی و رانشی بودن جاده های منطقه از اداره کل راه و شهرسازی استان خواست تا نگاه ویژه ای به جاده های کسلیان داشته باشند.

سمیعی استفاده ترانزیتی شرکت های خصوصی از جاده های منطقه کسلیان را مهم ترین عامل نابودی جاده های منطقه عنوان کرد.

عضو شورای اداری شهرستان تامین سوخت برای اهالی کهنسال منطقه را یکی از بزرگترین دغدغه ها دانست اظهار داشت:« در بحث گاز رسانی به اهالی کسلیان طرح مطالعاتی این پروژه به اتمام رسیده و فقط منتظر تعیین بودجه هستیم.»

سمیعی با اشاره به مشکل برخی از اهالی با اداره منابع طبیعی در خصوص حق مالکیت املاک اجدادی خود خواستار  بررسی اداره کل منابع طبیعی استان برای حل عادلانه این معضل شد .

بخشدار زیراب نداشتن امکانات برای امحای زباله را از بزرگترین مشکلات دهستان کسلیان و بخش زیراب دانست و اعلام کرد:«در هفته بیش از 140 تن زباله در زیراب به طبیعت هدیه می شود که بااختصاص یک دستگاه بلدوزر می توان حجم این زباله را به نصف کاهش داد.»

در ادامه نیز بعد از بیان مشکلات از سوی اهالی روستاها،  مدیران ادارات و یا نمایندگان آنها در مقام پاسخگویی برآمدند و هر یک مطالبی را عنوان نمودند.

دادن تسهیلات به اهالی برای عقب نشینی، کمک مالی برای تاسیس تعاونی دهیاران، نرمش اداره منابع طبیعی برای احداث راه های روستایی از مهم ترین دستاورد های این نشست یود.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:40
    غلامرضا

    چرا صحبتی ازقتل یا فوت ریل راه اهن پل سفید نیست

    0 0
دیدگاه شما در مورد : 140تن زباله هدیه هفتگی ما به طبیعت

140تن زباله هدیه هفتگی ما به طبیعت