شنبه 25 آذر 1396 08:53:32

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4426

تاریخ انتشار : 07/02/1393 - 15:04

اختصاصی/ اقدام بشر دوستانه هلال احمر در هفته سلامت:

اعزام کاروان سلامت به روستای فرامرزکلا/خدمت رسانی به 243 نفر در هفته سلامت

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه از اعزام کاروان سلامت به روستای فرامرز کلا و خدمت رسانی به 243 نفر در هفته سلامت خبر داد.

اعزام کاروان سلامت به روستای فرامرزکلا/خدمت رسانی به 243 نفر در هفته سلامت

جهانگیر آذری در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه در راستای اهداف بشردوستانه خود مبنی بر حمایت از زندگی و سلامت انسانها به مناسبت هفته سلامت با همکاری شبکه بهداشت، کمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستانو شورای اسلامی و دهیاری روستای فرامرزکلا اقدام به اعزام کاروان سلامت به این روستای محروم کرد.

وی گفت:این کاروان متشکل از یک نفر پزشک عمومی، یک نفر ماما ، یک نفر روان شناس و مسئول فنی داروخانه به همراه دوازده نفر داوطلب با ویزیت و اهداء داروی رایگان به بیماران نیازمند و محروم این روستا خدمت رسانی کرد.

آذری بیان کرد: در این طرح تعداد 28 نفر خانم توسط ماما و114 نفر نیز توسط پزشک عمومی ویزیت شدند و همچنین داروی مورد نیاز آنها به طور کاملا رایگان به آنان تحویل داده شد.

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه افزود: در این طرح برای 86 نفر از خانم ها کلاس آموزشی پیشگیری از بیماریهای شایع در زنان ( سرطان پستان ) برگزار و برای تعداد 15 نفر نیز توسط روانشناس مشاوره مورد نیاز ارائه شد .

آذری همچنین در مورد دیگر برنامه های این جمعیت در هفته سلامت ابراز داشت: در این هفته با برپایی ایستگاه سلامت ( تست فشارخون و قندخون ) در مصلای نماز جمعه شهر زیراب به  58 نفر از نمازگزاران خدمت رسانی کردیم.

وی اضافه کرد: برپایی ایستگاه سلامت درمیادین اصلی شهرهای پل سفید، زیراب و شیرگاه و ارائه مشاوره توسط کارشناسان مرکز بهداشت و توزیع بروشور در میان مراجعه کنندگان و برپایی ایستگاه سلامت در محل برگزاری مراسم جشن کوثر شهرهای زیراب و پل سفید و شیرگاه با بکارگیری تعداد دو نفر پزشک عمومی و 10 نفر از خواهران امدادگر داوطلب از دیگر اقدامات هلال احمر سوادکوه درهفته سلامت بود.

 برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 08 اردیبهشت 1393 - 00:03
    سرباز اقا

    لایک داری اقای اذری

    0 0
دیدگاه شما در مورد : اعزام کاروان سلامت به روستای فرامرزکلا/خدمت رسانی به 243 نفر در هفته سلامت

اعزام کاروان سلامت به روستای فرامرزکلا/خدمت رسانی به 243 نفر در هفته سلامت