جمعه 01 تیر 1397 10:12:39

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4425

تاریخ انتشار : 07/02/1393 - 14:57

یادداشتی برای فرماندار سوادکوه شمالی

آنچه برای سوادکوه شمالی می خواستی و آنچه عمل نمودی!

مجیزگویی برای استاندار و دولتی که به لطف آنها به آرزوی دیرینه خود رسیدید و فرماندار شدید، جای تعجب ندارد چراکه اگر نبود این رفتارتان، هرگز کسی سکان مدیریت ارشد یک شهرستان را به شما نمی سپرد.

آنچه برای سوادکوه شمالی می خواستی و آنچه عمل نمودی!

به گزارش سوادکوه آنلاین، بدنبال نطق انتقادی کمال علیپور ، نماینده قائم شهر ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی و پس از آن انتشار دفاعیه فرماندار سوادکوه شمالی از استاندار مازندران خطاب به نماینده حوزه انتخابیه ، واکنش های فراوانی صورت پذیرفت یکی از این واکنش ها مربوط به یادداشتی در سایت بلاغ است که در ادامه می آید.

متن یادداشت:

دیدن صحنه ها و شنیدن اخبار عجیب الخلقه در دولت تدبیر و امید، دیگر برای همه عادی شده و هر روز منتظر وقوع وقایعی نادر در این دوره هستیم. اما امروز در فضای مجازی استان چیزی را دیدیم که در نگاه اول باورش بسیار سخت بود، چشمانم را باز و بسته کردم شاید توهم باشد، اما واقعیت بود و من انگشت به دهان شدم.

فرماندار و مسوول اجرایی یک شهرستان در اقدامی تعجب برانگیز و بی سابقه، نماینده مردم شهرش را به باد توهین و انتقاد گرفت و عجیب تر اینکه با افتخار در فضای مجازی و رسانه ها انتشار داد!!

چند روز پیش شاهد انتقادات تند کمال علیپور، نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ نسبت به برخی عملکرد دولت و مدیران استان بودیم که درستی یا نادرستی آن گردن خودشان است و ما قصد دفاع و یا نقد آنرا نداریم. اما روی سخنم در این یادداشت، جناب منصوریان فرماندار به اصلاح باتجربه سوادکوه شمالی است.

آقای فرماندار، یادتان هست در روز معارفه خود خطاب به آن فرماندار سابق با کنایه گفتید که برو در استانداری تجربه بیاندوز بعد فرماندار شو؟! قطعاً آن جمله را به خاطر دارید چرا که یقیناً برای گفتن آن روزها فکر کردید و با برنامه ریزی به زبان جاری ساختید تا شاید با تجربه 28 ساله خود در وزارت کشور به آن مدیر جوان فخر بفروشید.

اما بدانید که اگر از نظر شما تجربه یعنی این که به نماینده مردم بتازید، ارزانی خودتان. چقدر زود دستتان را برای مردم روکردید تا همگان یقین کنند که در این 28 سال چیزی جز مجیزگویی نیاموخته اید.

البته مجیزگویی برای استاندار و دولتی که به لطف آنها به آرزوی دیرینه خود رسیدید و فرماندار شدید، جای تعجب ندارد چراکه اگر نبود این رفتارتان، هرگز کسی سکان مدیریت ارشد یک شهرستان را به شما نمی سپرد.

آقای منصوریان، به این زودی فراموش کرده اید که برای انجام خدمت چه پیمانی با مردم و نخبگان شهرستان بسته اید که اینگونه کارهای مهم تان را رها کرده و درپی پاسخ به منتقدان هستید؟ اگر فراموش کرده اید لطفاً این جملات را بخوانید شاید برایتان آشنا باشد:

« مدت زماني را كه در خدمتان هستم وقت گرانبهاي شما را هدر نميدهم بلکه تجربيات چندين ساله اداري خود را بكار ميگيرم تا اين شهرستان ازجمله شهرستانهایي باشد كه داراي چشم انداز وبرنامه مدون گردد."

"با كمك مردم شريف و نخبگان اين منطقه بخصوص مساعدت مدیرانی كه درسطح ملي نقش آفريني دارند وميتوانند به ما در اين راه كمك ومساعدت نمايندوهمراهي تنكاتنگ با دونماينده پرتلاش جناب اقاي حسيني وجناب اقاي عليپور كه بارها ثابت نمودند دلسوز شما وحوزه انتخابيه شان هستند ، ميتوانيم با تهيه شاخصهاي برنامه هاي اقتصادي ، اجتماعي وفرهنگي برنامه عملياتي توسعه شهرستان را مانند شهرستانهاي ديگر استان به برنامه افق 1404 رسانده وتدوين نمائيم".

"در اين مقطع که امانت دار مردم هستیم نبايد كاري كنيم كه از قاعده و قانون ورفتارعلمي خارج باشد. اگر بگويم كدام برنامه برايم اولويت بيشتر دارد . شايد صحيح نباشد زيرا همه امور شهرستان برايم دراولويت است . وهمه كارها را با هم به پيش ميبريم از استقرارادارات دولتي گرفته تا برنامه ريزي بلند مدت كه منافع شهرستان ومردم در آن ديده شود.»

 این بخشی از جملات یادداشت منتشر شده از سوی شما در اولین روز کاری تان بود که با عنوان «آنچه برای سوادکوه شمالی می خواهم» با افتخار در سایت فرمانداری انتشار دادید. امروز اما کجای کار هستید؟ چه شد آن خواسته هایتان برای مردم سوادکوه شمالی؟ باید به شما یادآور شوم که شهرستان تازه تاسیس سوادکوه شمالی بسیار کار نکرده دارد که اگر 24 ساعته کار کنید باز هم زمان کم می آورید، حال چگونه فرصت خطابه نویسی دارید، خدا می داند.

بیکاری فارغ التحصیلان، ارتقای علمی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شیرگاه، ساماندهی راه های روستایی، توانمندسازی شهرک صنعتی بشل و ناحیه صنعتی اسلام آباد و رفع مشکل واحدهای صنعتی مستقر در آنها، پی گیری مطالبات بحق مردم لفور از سد البرز، مشکل جدی آب شرب روستاها، استقرار ادارات دولتی، پی گیری مطالبات روستاییان در ارتباط با منابع طبیعی، بحث گردشگری به ویپه در چایباغ، اندرگلی و پل شاهپور، شکوفا نمودن ظرفیت اصناف و بازار، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت هنرمندان، حضور در روستاها و پی گیری و رفع مشکلاتشان، استفاده از ظرفیت شیلاتی منطقه، حل بحران زباله، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران و بسیاری دیگر از این دست کارها مسوولیت اصلی شماست که خبرهای خوبی درباره آنها به گوش نمی رسد آقای فرماندار!!

گرچه معتقدم که دفاع از اهداف و برنامه های دولتی که برای استقرارش زحمت کشیده اید هم مهم و هم دینی است که به گردن دارید، اما جایش در فرمانداری نیست، اگر می خواستید اینگونه تمام قد از دولت دفاع کنید و مقاله بنویسید نباید مسوولیت مهم اجرایی یک شهرستان را می پذیرفتید، گرچه هنوز هم برای این کار دیر نیست و با استعفا، هم به وظیفه خود در قبال دولت عمل کنید و هم خیال مردم مظلوم سوادکوه شمالی را آسوده نمایید


منبع : بلاغ
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 07 اردیبهشت 1393 - 23:53
  ali

  سلام ودورد بی پایان بر مدیریت محترم سوادکوه آنلاین آفرین بر شجاعت ودرایت شما که حقیقت را نوشتی وقتی شخصی از طریق باند وجناح پارتی مدیر ارشدیک شهرستان نوپاشود بدون تجربه ودرایت هست وشهرستان رو به پسرفت می رود (بحای دفاع از استاندار بو دفاع مردم محروم سوادکوه شمالی را داشته باش )

  1 0
 • پاسخ به نظر یکشنبه 07 اردیبهشت 1393 - 23:55
  سرباز اقا

  بنازم دولت و آن ادعایش هدفمند کردن یارانه هایش بنازم مجلس و تصویب طرحش که آخر هم شد او تسلیم طرحش بنازم من بر این جراحی سخت که خواهد مرد بیمارش بر این تخت چه گویم از تحول های مادی تحول های پوچ اقتصادی اگر یارانه گردد حذف ، اخطار! که قیمت ها شود آزاد از این کار مخوانیدش دگر طرحی هدفمند بفرمایید یک طرح حَذَفمند تحول میشود آن هم جهانی جهانی گشتن از نوع گرانی که قیمت همچو لندن گشته بیدار ولی ظاهر شبیه عصر قاجار همان دهکوره دیروز هستیم که دل بر برج میلادش ببستیم جهانی میشویم از این تحول ولی بسیار میخواهد تحمل تحمل کی توان با جیب خالی فقط با ماهی پنجاه تا هزاری که پول یک پفک هم نیست این پول ماهی پانصد هزاری هست مقبول از این پس قبض برقت را که دیدی و چار- پنج متری از جایت پریدی و یا با قبض گاز و آب جاری اگر شد ابر چشمانت بهاری خودت را کنترل کن جان مادر که سهمت سکته خواهد شد در آخر ماهی پنجاه تومن گردد تو را کوفت امان از این انرژی ها و این سوخت رعایت گر کنی الگوی مصرف توانی ساخت با طرحی مزخرف نه با ماشین بی بنزین سفر کن نه جز با خط یازده جاده سرکن هواپیمارو کلاً بیخیال باش به فکر پولِ "دفن" و "هفت" و "سال"باش دگر گوشی مزن بر شارژ ، هر روز دگر TV خود را هم میفروز ازاین پس دیدن کارتون حرام است عمو پورنگ و سوباسا تمام است از این پس پای فوتبال ها نشینید بی بی سی پرشین را هم نبینید اگر مردی ز شرجی یا ز گرما plz یک پنکه را روشن بفرما اتو هم مصرفش چون برق و باد است چروک جامه ها زین پس زیاد است اگر یخ بسته ای از برف و بوران بخاری را مکن هرگز فروزان بسان سرخپوست امریکایی بیافروز آتشِ بی انتهایی غذای پختنی ممنوع گردد که گاز مصرفی محدود گردد از این پس دوش گرفتن ماهی یکبار جهان پر میشود از بوی مردار شنیدم سوبسید آرد هم تمام شد و نان همسنگ مرغ و زعفران شد و بنزین میشود نرخ جهانی بده مرگی خدایا زین گرانی تورم میکشد از 100 به بالا بنارم من بر این اهداف والا ز همسایه نبینی مهربانی اگر از او بخواهی قرص نانی و صدها مشکل دیگر به راه است مگو بدبینم و دیدم سیاه است خلاصه خیر از این دنیا نبینی مگر با شیوه چادرنشینی بباید رحلت از این شهر سوری برو گوگوریو ، گوگوری مگوری جومونگ باش مگو تنها شعاری مگو از وعده های پوچ و خالی در آنجا امپراطوری بنا کن از این سردرگمی خود را رها کن و آنجا دولتی نو دست و پا کن و مردم را ز نفتش اغنیا کن عدالت کن بر این مردم از آن نفت که پولش هرکجا جز جیب ما رفت به قصد ماهی پنجاه تا هزاری مگو یارانه میگردد فراری مگو شعرم سیاسی هست و بودار که سایتم میشود فیلتر از این کار مگو من موج سبزم یا سیاسی که جانم دوست میدارم اساسی فقط نقدی من از این طرح کردم و درد مردمان را شرح کردم خدایا عاقبت را خیر گردان از این طرح سراسر نقص و بحران که اجرا میشود با سرعت نور کمی آهسته تر آقای جمهور خدایا نفت را دادی تو ارزان ولی خیری ندیدم هرگز از آن نشد سهمم بجر فقر و نداری که از این نفت دارم یادگاری

  1 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 08 اردیبهشت 1393 - 00:09
  مصطفی

  جناب فرماندار، احداث بیمارستان آیا وظیفه جناب علیپور است یا شماهایی که تحت عنوان نماینده برتر دولت فقط در ساختمان فرمانداری شده اید مسئول تشریفات و پذیرایی دوستان و عزیزانی که از مسیر تهران خسته از راه می رسند و باید در ساختمان فرمانداری شیرگاه به احسن الحال پذیرایی گردند. خوب است زحمتی به خودتان بدهید و زمینی که علیپور بارها بابت احداث بیمارستان تا پای قراردادش رفته است را بازپس گیرید. مطمئن باشید علیپور بیش از شما به حال دیار و منطقه خودش دل می سوزاند و به همین سبب بارها وزیر و معاونینش را به منطقه کشانیده است.

  1 0
دیدگاه شما در مورد : آنچه برای سوادکوه شمالی می خواستی و آنچه عمل نمودی!

آنچه برای سوادکوه شمالی می خواستی و آنچه عمل نمودی!

 • پربازدیدترین ها