جمعه 24 آذر 1396 07:58:49

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44237

تاریخ انتشار : 10/09/1395 - 12:25

شهروندان ونزوئلا پول‌هایشان را وزن می‌کنند!

با افزایش هرچه بیشتر تورم در ونزوئلا، واحد پولی این کشور آنچنان بی‌ارزش شده که دیگر ارزش شمرده شدن ندارد.

به گزارش سوادکوه آنلاین،به نقل از ایندیپندنت؛ بر اساس بررسی های صورت گرفته، تورم در ونزوئلا تا پایان امسال به 720 درصد خواهد رسید. در حال حاضر درشت‌ترین اسکناس این کشور تنها ارزشی برابر با 5 سنت دارد.

 
سقوط بهای جهانی نفت در سال 2014 باعث شد اقتصاد ونزوئلا با مشکلات بسیاری مواجه شود. نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور این کشور، به منظور بهبود اوضاع اقتصادی بهای تبادل رسمی دلار را ثابت کرد و به بانک ها دستور داد تا پول بیشتری چاپ کنند، موضوعی که باعث شد تا ارزش واحد پول این کشور هرچه بیشتر کاهش و بهای اجناس افزایش یابد.
 
در حالیکه ونزوئلا اطلاعات دقیقی از بهای اجناس مصرف کنندگان منتشر نمی کند، تحلیلگران اظهار کرده‌اند خیابان‌های پایتخت نشانه‌های بسیاری از بدترین نوع تورم قرن را نشان می دهد.
 
فروشندگان در این کشور علاوه بر استفاده از وزنه هایشان برای فروش اجناس، به وزن کردن اسکناس ها رو آورده‌اند.
 
نفت 95 درصد از صادرات ونزوئلا و یک چهارم اقتصاد این کشور است. وابستگی بسیار زیاد به نفت باعث شده تا با کاهش بهای آن، سایر صنایع کشور با سقوطی چشمگیر مواجه شوند. در حالی که بهای نفت در بازار جهانی به میزان دو سوم در سال 2014 سقوط کرد، ونزوئلا گزینه‌ای دیگری برای درآمدزایی در اختیار نداشت و به همین دلیل ارزش پول این کشور با سقوطی ناگهانی همراه شد.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : شهروندان ونزوئلا پول‌هایشان را وزن می‌کنند!

شهروندان ونزوئلا پول‌هایشان را وزن می‌کنند!