سه شنبه 29 خرداد 1397 13:21:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44220

تاریخ انتشار : 10/09/1395 - 11:18

ورزش و گریز از بد اخلاقی ها

برای ترویج اخلاق و توسعه فرهنگ جامعه و در کرانه دیگر تقویت نظام اجتماعی، ورزشکاران یکی از مناسب ترین اقشار جامعه محسوب می شوند.

ورزش و گریز از بد اخلاقی ها

به گزارش سوادکوه آنلاین،در دورانی که عناصر افتخار تغییر یافته اند، ورزشکاران و قهرمانان ورزشی به عنوان گروه های مرجع و سرمایه های اجتماعی می توانند معنایی ویژه از طریق رفتارها و منش های خود به اخلاق اجتماعی ببخشند.

سالهاست کمبود دانش فرهنگی و فقر دانش اجتماعی در ورزش کشور خوش نشینی می کند .
ورزش کشور با ایستادن در مسیر ناکجا آباد گرفتار سلسله محاسبات نادرست و کوته بینانه است. وظیفه علمای ورزشی و اجتماعی و نیز کنشگران توسعه یافتگی است که با تحسین و ارج نهادن رفتارها و اقدامات بهنجار ورزش، فارغ از شوهای فرهنگی و صحنه آرایی های بی محتوا، بر ورزشمان رواقی نو زنند.
 
 

حمایت و ارج نهادن به رفتارهای توام با ارزش های اخلاقی کنشگران ورزشی یک ضرورت اجتماعی، فرهنگی و معرفتی است. حمایتی پیوسته که از رهگذر آموزش صحیح می تواند خرد ورزشی را توسعه بخشد  و ورزش را بر اریکه فرهنگ و اخلاق کهن سرزمین ایران تکیه دهد.

شوربختانه شرایط کنونی و فضای حاکم بر گستره ورزش نمایانگر حقیقت تلخی است که فرع و حاشیه در ورزش بر اصل و متن آن استیلا یافته و رفتارهای اخلاق محور ورزشی زیر چتر اخبار زرد و بی خاصیت رسانه ها کتمان می شود.
 
 
از آنجا که بداخلاقی و رفتارهای ضد فرهنگی دشمن سرسخت یک جامعه محسوب می شود ،ترویج الگوهای اخلاقی از طریق روش های مناسبی چون ورزش،بعنوان سیاست فرهنگی مناسب و راهی به سوی روشنایی و اصالت گرایی اخلاقی خواهد بود.
 
 * مجید خاتونی (جامعه شناس و کارشناس ورزش)


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : ورزش و گریز از بد اخلاقی ها

ورزش و گریز از بد اخلاقی ها

  • پربازدیدترین ها