چهار شنبه 27 دی 1396 08:50:41

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44217

تاریخ انتشار : 10/09/1395 - 11:12

ثبت 867 جرم نژادپرستانه در آمریکا بعد از پیروزی ترامپ

نتایج گزارشی که روز سه‌شنبه منتشر شده از افزایش محسوس جرائم نژادپرستانه در سرتاسر آمریکا بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور حکایت دارد.

ثبت 867 جرم نژادپرستانه در آمریکا بعد از پیروزی ترامپ

به گزارش سوادکوه آنلاین،نتایج گزارشی که روز سه‌شنبه توسط یک گروه فعال در زمینه حقوق مدنی منتشر شده ازافزایش نرخ جرائم نژادپرستانه در آمریکا 10 روز بعد از اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حکایت دارد.

این گزارش که «مرکز حقوقی فقر جنوبی» آن را منتشر کرده به مستند کردن 867 مورد از حملات به گروه‌های اقلیت در آمریکا بعد از پیروزی ترامپ پرداخته است. 

«ریچارد کوهن»، رئیس این مرکز به خبرگزاری رویترز گفت که این رقم به منزله افزایشی محسوس در نرخ جرائم نژادپرستانه در ایالات متحده آمریکا است.

وی گفت: «چیزی که شاهد آن هستیم، مسئله‌ای کاملاً غیرعادی است. مردم شاهد رسم صلیب‌های شکسته در محله‌هایی هستند که 20 سال در آنجا زندگی کرده‌اند. ما هرگز چیزی مانند این را شاهد نبوده‌ایم.»

 رویدادهای گزارش‌شده، مواردی همچون تهدید مهاجران به اخراج از آمریکا و حمله به سیاه‌پوستان آمریکا را شامل می‌شود. بسیاری از مهاجمان، دلیل این اقداماتشان را پیروزی ترامپ عنوان کرده‌اند.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : ثبت 867 جرم نژادپرستانه در آمریکا بعد از پیروزی ترامپ

ثبت 867 جرم نژادپرستانه در آمریکا بعد از پیروزی ترامپ