چهار شنبه 04 بهمن 1396 09:20:05

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44198

تاریخ انتشار : 10/09/1395 - 10:13

نظر شما چیست؟

آیا دولت نمی‌توانست برای فقدان بیش از 100 نفر از هموطنانمان عزای عمومی اعلام کند؟

در دو روز خون‌بار 100 ایرانی در عراق و ایران جان خود را از دست می‌دهند؛ دولت بر بیمه بودن جان‌باختگان و خطای انسانی تاکید می‌کند. اما سقوط هواپیمای برزیل با 76 کشته، سه روز عزای عمومی در این کشور به دنبال دارد.

به گزارش سوادکوه آنلاین،بعدازظهر روز پنجشنبه چهارم آذر 95 پس از گذشت سه روز از اربعین، گروه تروریستی داعش شماری از شیعیان را در جنوب بغداد موردحمله تروریستی قرار داد.

آیا نمی‌شد برای فقدان بیش از 100 نفر از هم‌وطنانمان اعلام عزای عمومی کنیم؟درحالی‌که تعدادی خودروی حامل زائران ایرانی در ایستگاه پمپ‌بنزین مستقرشده بود، یک دستگاه کامیون بمب‌گذاری‌شده در عملیاتی انتحاری منفجر شد که پر تلفات‌ترین عملیات تروریستی در یک ماه اخیر گزارش‌شده است.[1]

در این فاجعه خون‌بار، بیش از 60 نفر از هم‌وطنان، به درجه رفیع شهادت نائل شدند.[2]

آیا نمی‌شد برای فقدان بیش از 100 نفر از هم‌وطنانمان اعلام عزای عمومی کنیم؟صبح جمعه پنجم آذر ۹۵، دو قطار مسافربری تبریز به مشهد و سمنان به مشهد در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان به یکدیگر برخورد کردند که متأسفانه در این حادثه تعدادی از هم‌وطنان کشته شدند.[3]

مسئولان تعداد کشته‌شدگان این حادثه را بیش از 40 نفر اعلام کردند.[4]

درواقع در دو روز متوالی، بیش از 100 نفر از هم‌وطنان خود را از دست دادیم، گروه بعد از زیارت اربعین حسینی به فیض شهادت رسیدند و گروه دیگر، در آرزوی زیارت حرم امن آیا نمی‌شد برای فقدان بیش از 100 نفر از هم‌وطنانمان اعلام عزای عمومی کنیم؟رضوی، به دلیل بی مدیریتی و بی‌کفایتی مسئولان در آتش واگن‌های قطار سوختند و دراین‌بین، مسؤولین تنها به دنبال این بودند که بگویند خطای انسانی بوده و هیچ‌کس هم نگران نباشد چون همه آسیب دیدگان و کشته‌شده‌ها بیمه هستند.

اما خبر دیگر امروز صبح در رسانه‌ها منتشر شد؛ خبری که باعث به فکر فرورفتن افکار عمومی و خانواده‌های داغدار در ایران شد، "دولت برزیل روز سه‌شنبه در پی سقوط هواپیمای حامل بازیکنان فوتبال این کشور در کلمبیا سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

صبح روز سه‌شنبه هواپیمای برزیلی که حامل بازیکنان فوتبال بود در کلمبیا سقوط کرد و در پی این حادثه 76 نفر جان خود را از دست دادند

"میشل تأمر" رئیس‌جمهور برزیل دستور این عزای عمومی را صادر کرده است.
"[5]

حال سؤال خانواده‌های داغدار و مردم ایران اسلامی از کابینه دولت تدبیر و شخص رئیس‌جمهور این است: آیا شهدای حمله تروریستی حله و کشته‌شدگان فاجعه قطار ایستگاه هفت‌خوان، ارزش یک روز عزای عمومی را نداشتند؟


نظر شما درباره عدم اعلام عزای عمومی و بی‌توجهی دولت نسبت به این فجایع خون‌بار چیست؟


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : آیا دولت نمی‌توانست برای فقدان بیش از 100 نفر از هموطنانمان عزای عمومی اعلام کند؟

آیا دولت نمی‌توانست برای فقدان بیش از 100 نفر از هموطنانمان عزای عمومی اعلام کند؟