یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 22:05:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44174

تاریخ انتشار : 09/09/1395 - 13:23

هواپیمای حامل بازیکنان تیم فوتبال برزیل سقوط کرد

یک فروند هواپیما برزیل که حامل بازیکنان تیم فوتبال این کشور بود، در کلمبیا سقوط کرد.

هواپیمای حامل بازیکنان تیم فوتبال برزیل سقوط کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین،شبکه تلویزیونی پرس تی وی در خبر فوری اعلام کرد: یک فروند هواپیما، که از برزیل پرواز کرده بود و حامل بازیکنان فوتبال بود، در کلمبیا سقوط کرد. 

شبکه تلویزیونی الحدث نیز لحظاتی پیش گزارش داد: هواپیمای برزیلی که در کلمبیا سقوط کرد، 72 مسافر داشت که بیشتر آنان از یک تیم فوتبال برزیلی بودند.
 
بر اساس گزارش‌ها، شماری از سرنشینان این هواپیما زنده هستند. علت سقوط این هواپیما کمبود سوخت اعلام شده است.
 
کلمبیا اعلام کرد شش نفر از سرنشینان هواپیمایی که در مرکز این کشور سقوط کرد، نجات یافتند.
 
در همین حال، شبکه بی‌بی‌سی اعلام کرد هنوز امیدهایی برای زنده بودن شمار بیشتری از سرنشینان هواپیمای سقوط کرده در کلمبیا وجود دارد. 
 
بی‌بی‌سی اعلام کرد: یک فروند هواپیمای مسافربری که در حال نزدیک شدن به فرودگاه بین المللی مدایین در کلمبیا برای فرود در آن بود، سقوط کرد. این هواپیما حامل ۸۱ سرنشین و خدمه بود. این هواپیما که از فرودگاه سانتاکروز در بولیوی پرواز کرده بود، حامل اعضای تیم فوتبال چاپا کوئنسه برزیل برای برگزاری دیدار نهایی لیگ فوتبال «سوداآمریکاکانا» در کلمبیا بود. قرار بود این تیم چهارشنبه شب (فردا شب) با تیم اتلتیکو ناسیونالِ کلمبیا در استادیوم فوتبال مدایین مسابقه دهد. گزارش‌ها از انتقال دست کم شش مجروح که از این سانحه جان به در برده‌اند، به بیمارستانی در مدایین، حکایت دارد. 
 
خبرنگار این شبکه، که طی تماس زنده تلفنی از بوگوتا، پایتخت کلمبیا، گزارش می‌داد، گفت: این سانحه دقایقی پس از نیمه شب، به وقت محلیِ مدئین رخ داد. شمار سرنشینان این هواپیما ۷۲ نفر و تعداد خدمه آن ۹ تن گزارش شده است. ما شنیده‌ایم که به غیر از بازیکنان فوتبالی که از برزیل و از طریق بولیوی آمده بودند، دستکم ۱۵ خبرنگار نیز سوار هواپیما بودند. 
 
مسئولان برج کنترل فرودگاه مدایین اعلام کردند که پیش‌تر خلبان این هواپیما گزارش‌هایی در خصوص مشکلات برقی در این هواپیما به این برج مخابره کرده بود. شایعه شده است که خلبان این هواپیما که از مشکلات برقی آن مطلع بوده است، قبل از نزدیک شدن به فرودگاه مدایین، اکثر سوخت این هواپیما را تخلیه کرده بود که در صورت فرود اضطراری یا هر نوع سانحهٔ دیگر، هواپیما آتش نگیرد. 
 
شهردار مدئین نیز این سانحه را یک فاجعه در ابعادی عظیم، توصیف کرده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : هواپیمای حامل بازیکنان تیم فوتبال برزیل سقوط کرد

هواپیمای حامل بازیکنان تیم فوتبال برزیل سقوط کرد

  • پربازدیدترین ها