شنبه 02 تیر 1397 18:29:52

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44097

تاریخ انتشار : 08/09/1395 - 14:06

برترین گلزنان لیگ قهرمانان؛

سه برزیلی که فوتبال آسیا را زیباتر کردند

بررسی لیست مردان تاثیر گذار در فصل اخیر لیگ قهرمانان نشان می دهد که سه بازیکن برزیلی تیم های اف سی سئول کره جنوبی، چونبوک موتورز و الجیش قطر موفق ترین بازیکنان در گلزنی بوده اند.

سه برزیلی که فوتبال آسیا را زیباتر کردند

به گزارش سوادکوه آنلاین،در حالی که پوهانگ استیلرز کره جنوبی با ثبت سه عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان آسیا به شمار می رود این بار عنوان قهرمانی لیگ جاری فوتبال قاره کهن نصیب چونبوک موتورز کره شد.

 
 
چونبوک موتورز در شرایطی لیگ قهرمانان آسیا را فتح کرد که باید خود را مدیون لئوناردو هافبک برزیلی تیمش بداند. در واقع این هافبک توانا بود که با زدن دو گل به العین در دیدار رفت مرحله فینال خیال کره ای ها را از بابت بازی در خانه حریف آسان کرد. لئوناردو با دو گلی که در بازی رفت فینال زد به عنوان سوم گلزنان برتر لیگ قهرمانان هم دست یافت تا ارزشهایش را بیش از پیش نشان دهد.

بررسی لیست مردان تاثیر گذار در فصل اخیر لیگ قهرمانان نشان می دهد که سه بازیکن برزیلی تیم های اف سی سئول کره جنوبی، چونبوک موتورز و الجیش قطر موفق ترین بازیکنان در گلزنی بوده اند. این سه بازیکن به ترتیب با زدن ۱۳ ،۱۰ و ۷ گل نقش زیادی در موفقیت تیم هایشان داشته اند.

گلزنی آقای گل ۲۹ ساله در هر ۷۱ دقیقه
کارلوس آدریانو دسوزا کروز ۲۹ ساله اگر چه که موفق نشد با اف سی سوول کره به فینال لیگ قهرمانان برسد اما یک تنه ۱۳ گل زد تا ارزشمندترین مهاجم فصل اخیر رقابتها باشد.

این مهاجم دو فصل قبل در کی لیگ کره جنوبی با پیراهن دایجون سیتیزن طی ۳۲ بازی و ۲۸۲۵ دقیقه ۲۷ گل زد تا آقای گل مسابقات شود. این درخشش سبب شد تا آدریانو با رقمی قابل توجه به اف سی سئول بپیوندد.

کروز در سال جاری میلادی برای تیم جدیدش در ۳۰ دیدار  کی لیگ به میدان آمد در حالی که ۲۵ مرتبه وارد ترکیب اصلی شد. زدن ۱۷ گل در ۲۱۵۱ دقیقه نتیجه عملکرد این برزیلی باهوش بود که باعث شد تا از ارکان قهرمانی اف سی سوول در لیگ برتر کره هم لقب بگیرد.

آدریانو در لیگ قهرمانان آسیا هم ۱۰ مرتبه وارد ترکیب اصلی اف سی شد تا در مدت ۹۲۶ دقیقه ۱۳ گل بزند و این عملکرد فوق العاده بود.

این برزیلی به طور متوسط هر ۷۱ دقیقه برای اف سی سئول در لیگ قهرمانان گل زد تا از ارکان اصلی رسیدن این تیم به جمع چهار تیم مرحله پایانی باشد.

آدریانو تنها در دو دیدار به بوریرام (۴)تایلند و سانفرس هیروشیما ژاپن (۳) ۷ گل زد تا این دو تیم سرشناس شرق آسیا را نابود کند.

این برزیلی به تیم ژاپنی در بازی دوم هم گل زد و البته که این کار را در دیدار با دیگر نماینده فوتبال ژاپن یعنی اوراواردز تکرار کرد.

کروز برای اینکه نقش خود به عنوان یک گلزن را به خوبی ایفا کند برابر شاندونگ چین در دو دیدار رفت و برگشت ۳ گل زد و تک گل آخرش را به چونبوک موتورز قهرمان زد. هر چند که این گل برای رسیدن به مرحله فینال اصلا کافی نبود.

لئوناردو نماینده قهرمان در جدول گلزنان
لئوناردو رودریگوئز پریرا را باید نماینده قهرمان آسیا در جدول گلزنان برتر رقابتها نامید؛ یک هافبک تهاجمی ۳۰ ساله که از آ ا ک یونان به چونبوک آمده است.

شماره ۱۰ چونبوک موتورز در فصل ۲۰۱۰-۱۱ لیگ برتر یونان ۱۰ گل برای آاک به ثمر رساند تا پس از آن راهی لیگ برتر کره و تیم چونبوک شود.

پریرا در فصل اخیر کی لیگ کره ۳۴ بازی برای چونبوک انجام داد در شرایطی که ۲۰ مرتبه وارد ارنج اصلی تیمش شد و ۱۲ گل به ثمر رساند.

با این حال عملکرد او در لیگ قهرمانان پررنگ تر از کی لیگ بود. لئوناردو برای چونبوک ۹۵۵ دقیقه به میدان آمد و ۱۰ گل زد تا از جمله تاثیرگذارترین بازیکنان فصل اخیر لیگ قهرمانان آسیا لقب بگیرد.
 
اوج هنر این هافبک تهاجمی برزیلی زدن دو گل به العین در بازی رفت مرحله فینال بود. در واقع همین دو گل هم عاملی شد تا نماینده امارات با شرایط روحی نه چندان مناسبی در دیدار برگشت میزبان چونبوک باشد.

پریرا به جز دو گلی که درون دروازه العین کاشت به جیانگسو چین، ملبورن ویکتوری استرالیا(۳)، شانگ های sipg چین و اف سی سئول (۲) هم سر جمع ۸ گل دیگر زده بود تا تعداد گلهایش در فصل اخیر لیگ قهرمانان برای قهرمان رقابتها به عدد ۱۰ برسد.

استارت رومارینهو با نفت
رومارینهو مهاجم ۲۵ ساله الجیش قطر با زدن ۸ گل در ۱۳ بازی سومین گلزن برتر لیگ اخیر قهرمانان آسیا شد. این برزیلی که در لیگ ستارگان قطر طی ۸ بازی ۱۰ گل وارد دروازه رقبای الجیش کرده است، در جریان لیگ قهرمانان آسیا ۱۳ بازی با پیراهن الجیش انجام داد در شرایطی هر ۱۳ مرتبه وارد ترکیب اصلی این تیم شد. نتیجه این تلاش برای رومارینهو به ثمر رساندن ۸ گل بود. این برزیلی اولین گلش را به نفت منصوریان زد و پس از آن دروازه تیم های لخویا(۲+۱)، النصر امارات و العین را (۲+۱) باز کرد.

هر چند که در نهایت این اماراتی ها بودند که گوی سبقت را از الجیش ربودند و فینالیست شدند.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : سه برزیلی که فوتبال آسیا را زیباتر کردند

سه برزیلی که فوتبال آسیا را زیباتر کردند

  • پربازدیدترین ها