پنج شنبه 28 دی 1396 13:31:12

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44076

تاریخ انتشار : 07/09/1395 - 21:01

دانش آموزان نفت به کلاس می برند!

فرماندار ازنا گفت: ۷ مدرسه در روستاهای شهرستان ازنا فاقد گاز هستند و یکی از معلمان از دانش‌آموزان خواسته با خود نفت به مدرسه ببرند

دانش آموزان نفت به کلاس می برند!

به گزارش سوادکوه آنلاین،اسد عبداللهی ظهر امروز در جلسه پیگیری مصوبات شهرستانی که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مشکلات در روستاهای شهرستان ازنا وجود مدارس فرسوده است که به دلیل فرسوده بودن امر گازرسانیشان انجام نمی‌شود.


وی با بیان اینکه مدرسه 24 کلاسه شهرستان ازنا پس از گذشت 12 سال هنوز تکمیل نشده است افزود: همچنین هفت مدرسه روستایی این شهرستان به دلیل فرسوده بودن، تاکنون گازرسانی نشده‌اند و برخی معلمان از دانش آموزان خواسته‌اند که هر فرد دو لیتر نفت برای بخاری مدرسه به همراه بیاورد.

فرماندار ازنا عنوان کرد: نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان باید در رابطه با مدارس فرسوده و تخریبی لرستان چاره اندیشی کنند.

استاندار لرستان نیز در این جلسه به مدارس روستایی ازنا که فاقد تجهیزات گرمایی هستند اشاره کرد و افزود: هفت مدرسه روستایی فاقد تجهیزات در شهرستان ازنا وجود دارد که هرچه سریعتر باید مشکل آن ها برطرف شود.

هوشنگ بازوند عنوان کرد: ظرف مدت 15 روز هفت مدرسه روستایی شهرستان ازنا باید از بخاری استاندارد بهره‌مند شوند و مدارسی که از سیستم های گرمایشی نفتی استفاده می کنند خطرشان بیشتر است.

محمد چگنی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان نیز در این مورد گفت: امسال حدود 850 دستگاه بخاری استاندارد در استان خریداری کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به هیچ استانی در کشور از اعتبارات ملی تا به امروز یک ریال برای تخریب و بازسازی نداده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان اظهار داشت: مدارسی که تخریبی هستند در لیست تخریبی هستند و باید تخریب شوند و پس از آن موتور خانه و سیستم گرمایشی استانداردی برای آن ها تاسیس شود.

وی افزود: سازمان نوسازی مدارس به ما تکلیف کرده که برای مدارس تخریبی باید تخریب شوند و باید بخاری های گاز سوز را در آن‌ها جمع آوری کنیم و این مدارس باید موتور خانه استاندارد داشته باشند و برای مدارس روستایی درخواست بخاری استاندارد داده‌ایم.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : دانش آموزان نفت به کلاس می برند!

دانش آموزان نفت به کلاس می برند!