جمعه 01 تیر 1397 06:06:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44068

تاریخ انتشار : 07/09/1395 - 20:42

واکنش تند نماینده خوزستان به گفت‌وگوی تلویزیونی ابتکار

صبح امروز معصومه ابتکار در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خشکی تالاب هورالعظیم را شانتاژ رسانه‌ای خواند و بر آبگیری ۶۲درصد این تالاب تأکید کرد؛ ادعایی که در پی آن قاسم ساعدی نمایندهٔ استان خوزستان از دولت خواهان برکناری ابتکار شد.

واکنش تند نماینده خوزستان به گفت‌وگوی تلویزیونی ابتکار

به گزارش سوادکوه آنلاین،صبح امروز معصومه ابتکار در گفت‌وگوی زنده با رضا رشیدپور در برنامه تلویزیونی حالا خورشید شبکه سه سیما، خشکی تالاب هورالعظیم را شانتاژ رسانه‌ای عنوان کرد و گفت: با تلاشهای صورت گرفته، هورالعظیم تا حدود زیادی احیا و 62 درصد آن آبگیری شده است، حتی اخیراً هیئتی متشکل از نمایندگان مجلس هم برای بررسی این ادعا عازم منطقه شده و آبگیری 62 درصدی هورالعظیم را تأیید کردند.


این اظهارات اما با واکنش تند قاسم ساعدی نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ دشت آزادگان و هویزه روبه‌رو شد.

ساعدی در واکنش به اظهارات صبح امروز ابتکار گفت: متأسفانه آبگیری 62 درصدی هورالعظیم اولین دروغ خانم ابتکار نیست. ایشان در صحن علنی مجلس هم مرتکب این دروغ شدند که از ایشان خواستم آمار و ارقام را دقیق اعلام کنند، کارهای خلاف را توجیه نکنند و به‌عنوان یک مسلمان در برابر خلق خدا مسئولیت احساس کنند.

وی ادامه داد: بنا شد نمایندگان سازمان حفاظت محیط زیست همراه نمایندگان استان خوزستان در بازدیدی از منطقه، آبگیری تالاب هورالعظیم را مورد بررسی قرار دهند که نمایندگان خانم ابتکار پس از این بازدید ضمن ابراز شرمساری از مردم استان اقرار کردند که اطلاعات نادرست در اختیارشان قرار گرفته بوده است.

ساعدی با تأکید بر اینکه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست سمتی حساس بوده و نیاز به احساس مسئولیتی ویژه در قبال حیات کلیه موجودات زنده از جمله انسان‌ها دارد، گفت: خانم ابتکار بارها در رسانه‌ها و صحن علنی مجلس مرتکب دروغ شده‌اند که تکرار این دروغ‌ها را از یک مقام عالی‌رتبه دولت نمی‌توانیم بپذیریم.

وی با تأکید بر اینکه آبگیری 62 درصدی تالاب هورالعظیم دروغ محض است، گفت: اندک آبی که در این تالاب وجود دارد حاصل روانه کردن پساب مزارع نیشکر است. آبی شور و مملو از املاح که سرازیر کردن آن به تالاب تخلف محسوب می‌شود.

وی در ادامه به سکوت ابتکار در برابر تخلفات وزارت نفت اشاره کرد و گفت: خانم ابتکار در برابر فجایع زیست‌محیطی که حیات دویست هزار نفر از ساکنان هویزه و دشت آزادگان را با خطر جدی مواجه کرده سکوت کرده است. زدوبندهای سازمان حفاظت محیط زیست در منطقه نشان از وجود دست‌های پنهان پشت‌پرده دارد و سکوت در برابر این فجایع شایسته نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران نیست.

نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ دشت آزادگان و هویزه به عدم تأمین حق‌آبه تالاب هورالعظیم از سوی وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: خانم ابتکار، به‌عنوان مدافع محیط زیست این کشور، تا کنون چه اقدامی در برابر کارشکنی‌های وزارت نیرو در تأمین حق‌آبه تالاب هورالعظیم انجام داده است؟ سکوت و همراهی نهادهای دولت در امور باطل و ناقض حقوق بشر در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: ناکارآمدی، سکوت محض در برابر تخلفات زیست‌محیطی و دروغگویی اظهر من الشمس خانم ابتکار را محکوم می‌کنیم. ایشان باید در صحن علنی مجلس حاضر شود و اسناد و مدارک برای اثبات ادعاهای خود را ارائه کند.

ساعدی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران اگر حقیقتاً در برابر مردم احساس مسئولیت می‌کند باید خانم ابتکار را به‌دلیل ارتکاب به دروغ و چشم‌پوشی از تخلفات زیست‌محیطی به دادگاه بکشاند.

ساعدی در پایان یادآور شد: از دولتی که داعیه‌دار تدبیر و امید است انتظار می‌رود در این روزهای پایانی، مسئولانی را که ثابت کرده‌اند برای افراد جامعه اهمیتی قائل نیستند کنار بگذارد.

 معصومه ابتکار، تیر‌ ماه سال جاری، در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوی سیما، منشأ ریزگردها را خارجی عنوان کرده، شرایط ناپایدار دولت عراق، حمله تکفیری‌ها و داعش را مانع اجرایی شدن این توافقنامه‌های امضاشده دانست و با اشاره به اینکه در داخل کشور، بر اساس اعتبارات و امکانات موجود اقدامات خوبی در زمینه مقابله با ریزگردها و کانون‌های آن صورت گرفته است، افزود: "احیای تالاب هورالعظیم از اقدمات مهم دولت بود: پنجمین دریاچه این تالاب احیا شده و هورالعظیم دیگر کانون بحران برای خوزستان نیست."، ادعایی که توسط نمایندگان مجلس و فعالان زیست‌محیطی تکذیب شد تا اینکه سرانجام ماه گذشته، هیئتی متشکل از نمایندگان استان خوزستان، مشاور پارلمانی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون امور تالاب‌های دفتر زیستگاه‌های سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان به‌منظور مشاهده وضعیت تالاب هورالعظیم و بررسی آثار فعالیت‌های مخرب وزارت نفت عازم خوزستان شدند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : واکنش تند نماینده خوزستان به گفت‌وگوی تلویزیونی ابتکار

واکنش تند نماینده خوزستان به گفت‌وگوی تلویزیونی ابتکار

  • پربازدیدترین ها