سه شنبه 29 خرداد 1397 13:15:02

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 44013

تاریخ انتشار : 06/09/1395 - 12:28

نگرانی مصر از رسیدن آتش به نیروگاه‌های هسته‌ای اسرائیل

منابع فلسطینی اعلام کردند که دولت مصر از رسیدن آتش به نیروگاه های هسته ای رژیم صهیونیستی که پیامدهای جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت، ابراز نگرانی کرد.

نگرانی مصر از رسیدن آتش به نیروگاه‌های هسته‌ای اسرائیل

به گزارش سوادکوه آنلاین،خبرگزاری فلسطینی معا امروز (شنبه) به نقل از منابع امنیتی مصر گزارش داد، قاهره از این که آتش سوزی های گسترده در شمال سرزمین های اشغالی به نیروگاه های هسته ای این رژیم سرایت کند و فاجعه بزرگی در منطقه به وجود آورد، نگران است.


این منابع اعلام کردند که قاهره منتظر درخواست کمک رژیم صهیونیستی برای مهار آتش سوزی نمی نشیند، بلکه اقدام به ارسال کمک های فوری برای مشارکت در مهار آتش سوزی ها کرده است، چرا که این آتش سوزی ها در کل منطقه فاجعه بار خواهد بود.

در این گزارش آمده است: به همین منظور دو هواپیمای مصری شب گذشته (جمعه)وارد پایگاه هوایی تل نوف در نزدیکی تل آویو شد تا در مهار آتش سوزی ها با صهیونیست ها همکاری کند.

منابع رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند که قاهره و تل آویو روابط استراتژیک امنیتی دارند و پیش از این توافق برای کمک رسانی در صورت وقوع هر گونه حادثه ای صورت گرفته است.

منابع امنیتی مصری اعلام کردند که عبدالفتاح السیسی دستور پرواز هواپیماهای جنگی و هواپیماهای مخصوص عملیات نجات و اطفای حریق به فلسطین اشغالی را صادر کرده است.

آتش سوزی ها در بخش های شمالی فلسطین اشغالی از چهارشنبه گذشته شروع شده و مقامات رژیم صهیونیستی که ناتوان از مهار این آتش سوزی هستند، دست به دامان برخی کشورها شدند.

این وسیع ترین حریق از سال 2010 میلادی در فلسطین اشغالی است.

در سال 2010 میلادی نیز آتش گسترده ای در سرزمین های اشغالی که چهار روز ادامه داشت 42 نفر را به کام مرگ فرستاد. این حریق با مشارکت هواپیماهای آتش نشان از اقصی نقاط دنیا از جمله آمریکا، خاموش شد.

چندین کشور از جمله روسیه، فرانسه، قبرس، ترکیه، کرواسی، یونان و آلمان نیز در عملیات اطفای حریق اخیر فلسطین اشغالی شرکت کرده اند. 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : نگرانی مصر از رسیدن آتش به نیروگاه‌های هسته‌ای اسرائیل

نگرانی مصر از رسیدن آتش به نیروگاه‌های هسته‌ای اسرائیل

  • پربازدیدترین ها