یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 18:41:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43966

تاریخ انتشار : 05/09/1395 - 15:36

آزمون: کار کردن زیر نظر کلوپ در لیورپول آرزویم است

مهاجم جوان تیم ملی فوتبال کشورمان که با درخشش در روستوف مورد توجه باشگاهی چون لیورپول قرار گرفته، می‌گوید که کار کردن در این تیم زیر نظر سرمربی مشهور آلمانی‌اش یکی از آرزوهای اوست.

به گزارش سوادکوه آنلاین،سردار در صدر اخبار بسیاری از سایت‌های اروپایی قرار گرفت، وقتی به اتلتیکومادرید گل زد. از همان زمان خیلی صحبت‌ها در خصوص سردار آزمون شد و پیشنهاد باشگاه لیورپول انگلیس هم به میان آمد که سایت‌های انگلیسی از آن پرده برداشتند، اما واکنش آزمون به این پیشنهاد هم فقط این جواب بود: «فقط به موفقیت روستوف فکر می‌کنم». مهاجم جوان تیم ملی فوتبال کشورمان با همین طرز تفکر بود که موفق شد تمرکز خود را حفظ کرده تا در بازی مهم مقابل بایرن مونیخ هم گلزنی کند.

با اینکه گل آزمون به اتلتیکومادرید با گل لحظات پایانی آنتونی گریزمان پرپر شد و روستوف امتیازی به دست نیاورد، اما این بار گلزنی او به بایرن مونیخ پایه‌گذار گرفتن سه امتیاز مهم از این غول فوتبال آلمان و اروپا بود. سردار آزمون علاوه بر گلزنی به بایرن مونیخ، نمایش خوبی هم از خودش نشان داد و این نمایش خوب باعث شد او در تیم منتخب هفته لیگ قهرمانان اروپا هم قرار بگیرد. در کنار ستاره‌ای همچون لیونل مسی که خیلی‌ها آزمون را مسی ایرانی می‌دانند. حالا مهاجم ایرانی روستوف این بار نه تنها در صدر اخبار خیلی از سایت‌های اروپایی قرار دارد، بلکه مورد توجه هواداران بسیاری از تیم‌ها از جمله لیورپول هم قرار گرفته است و این مسئله می‌تواند اتفاقی مهم برای او باشد.

سردار آزمون درباره گلزنی‌هایی اخیرش به اتلتیکومادرید و بایرن مونیخ، پیشنهاد لیورپول که حالا باید جدی‌تر به آن نگاه کند، اتفاقات اخیری که برای او رقم خورده، تیم ملی فوتبال و... صحبت کرده است. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

*: درباره گل‌هایی که این روزها برای روستوف می‌زنی و سر و صدای جهانی کرده صحبت کن. گلزنی به اتلتیکومادرید و حالا بایرن مونیخ که دو غول بزرگ اروپا به شمار می‌آیند و فینالیست هم شده‌اند و باز کردن دروازه آنها کار ساده‌ای نیست ...

خب بالاخره فوتبال است و امکان دارد در هر بازی گلزنی کنید. خدا را شکر من هم توانستم دو گل خوب به دو تیم بزرگ اروپایی بزنم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم. امیدوارم این مسئله همچنان ادامه‌دار باشد و بتوانم بازهم به تیم‌های بزرگ گلزنی کنم.

*: و اینکه رسانه‌ای مثل مارکا که در اسپانیا بسیار مشهود و معتبر است، گل تو و سرتوپی که به بواتنگ زدی را با سرتوپ مسی به بواتنگ مقایسه کرده بود. متوجه این مسئله شدی و نظرت چیست؟

من موافق نیستم، چون گل من با مسی واقعاً فرق می‌کرد.

*: از سوی ESPN در تیم منتخب هفته لیگ قهرمانان اروپا هم قرار گرفتی. در کنار ستاره بزرگی چون لیونل مسی. در این خصوص صحبت کن.

از این اتفاق هم خیلی خوشحالم و امیدوارم بازهم برای من تکرار شود.

*: دفعه قبل که مصاحبه کردیم، گفته بودی که در دور برگشت به هر سه تیم گل می‌زنم. اکنون به دو تیم اتلتیکو و بایرن گل زدی و فقط بازی حساس با آیندهوون مانده است. فکر می‌کنی بازهم به قولی که دادی تا به هر سه تیم همگروه‌تان گلزنی کنی بتوانی عمل کنی و دروازه آیندهوون را هم باز کنی؟

امیدوارم که بتوانم دروازه آیندهوون را هم باز کنم، چون قصد من کمک کردن به تیم است. باید ببینیم که شرایط برای آن بازی چگونه خواهد بود، چون قبل از بازی با آیندهوون ما به بازی‌های لیگ فکر می‌کنیم که قبل از تعطیلات شرایط خوبی پیدا کنیم و سپس به بازی با آیندهوون می‌رسیم.

*: بازی با آیندهوون برای شما اهمیت زیادی دارد. دیداری که سرنوشت حضورتان در لیگ اروپا را مشخص می‌کند و با یک تساوی هم می‌توانید به لیگ اروپا بروید. پیش‌بینی‌ات از این بازی چیست و به نظرت اکنون که روستوف با شکست بایرن مونیخ اعتمادبه‌نفس گرفته، می‌تواند از این بازی هم امتیاز بگیرد تا به لیگ اروپا برود؟

دقیقاً نظر من هم این است که اکنون اعتمادبه‌نفس خوبی گرفته‌ایم و می‌توانیم از آیندهوون هم امتیاز بگیریم. آنها تیم خوبی دارند و می‌توانند برای ما دردسرساز شوند، اما یک مسأله مهم در خصوص خودمان وجود دارد. ما نباید در بازی با آیندهوون تمرکزمان را از دست بدهیم و مطمئناً اگر با تمرکز بالا بازی کنیم، می‌توانیم حتی برنده بازی باشیم.

*: در صورت صعود به لیگ اروپا و با قرعه‌کشی ممکن است به تیم‌های بزرگ اروپایی بازهم روبه‌رو شوید. مانند منچستریونایتد که با مورینیو بزرگ‌ترین مدعی مسابقات است. دوست داری در لیگ اروپا با تیمی مانند منچستر روبه‌رو شوید یا به دنبال قرعه ساده‌تر هستید تا به مراحل بالاتر بروید؟

برای ما فرقی نمی‌کند. فوتبال است و می‌تواند قرعه ما سخت یا آسان باشد. اگر به لیگ اروپا صعود کردیم و قرعه‌کشی انجام شد، مطمئن باشید هر قرعه‌ای نصیب‌مان شود، با تمام تمرکز راهی میدان خواهیم شد.

*: حتی این احتمال هم وجود دارد با صعود آلکمار به مرحله بعدی و صعود شما به لیگ اروپا، با این تیم روبه‌رو شوید. به نظر خودت رویارویی احتمالی تو و علیرضا جهانبخش در لیگ اروپا تا چه حد جذاب می‌شود؟

آره، این احتمال وجود دارد. به نظرم تیم آلکمار هم بسیار خوب است و خوب نتیجه می‌گیرد. امیدوارم که تیم علیرضا جهابخش همچنان خوب نتیجه بگیرد و اگر هم در لیگ اروپا با هم روبه‌رو شویم، اتفاق بسیار جذابی خواهد افتاد.

*: اخیراً در اینستاگرام یک کری خوانی و شوخی ریز هم با علیرضا جهانبخش داشتی و از او دعوت کردی برای پیشرفت به فوتبال روسیه بیاید. در این باره هم صحبت کن؟

من با علیرضا شوخی دارم و این شوخی پنج سال است بین ما وجود دارد. موضوع خاصی در این باره وجود ندارد و به نظرم خیلی‌ها از این شوخی من برداشت دیگری داشتند. مسأله خاصی نیست و فکر نمی‌کنم علیرضا ناراحت شده باشد و حتی فکر می‌کنم با دیدن پُست من کلی خندیده است.

*: بحث پیشنهاد لیورپول، لسترسیتی، اورتون، آیندهوون، آژاکس و ... به میان آمد که همه آنها را تکذیب کردی، اما هر روز زمزمه‌ها در این خصوص بیشتر می‌شود. این خبرها برای تو اهمیتی دارد و به تو انگیزه می‌دهد؟ مسلماً پیشنهاد از لیورپول هر بازیکنی را وسوسه می‌کند و به او انگیزه می‌دهد، حتی اگر شایعه باشد. این اتفاق برای تو هم رخ داده است؟

من همه فکر و ذکرم و تمام تلاشم در حال حاضر ماندن در روستوف و کمک به این تیم است. برای آینده هنوز تصمیمی نگرفته‌ام و امیدوارم بتواند در آینده یا نیم فصل پیشنهادهای این‌چنینی برسد.

*: خب کار کردن با یورگن کلوپ در لیورپول خیلی رویایی است. خودت فکر می‌کنی اگر این اتفاق و پیشنهاد جدی شود، بتوانی از آن بگذری؟

بدون تعارف بگویم، این مسئله یکی از آرزوهای فوتبالی من است.

*: و این را می‌دانی اگر حضورت در لیورپول به واقعیت بپیوندد، نه تنها اولین بازیکن ایرانی هستی که به چنین تیم بزرگی می‌روی بلکه اولین بازیکن آسیایی لیورپول هم خواهی بود؟ این یک اتفاق بزرگ است که باشگاه بزرگی چون لیورپول به اولین بازیکن آسیایی که اعتماد کرده، یک ایرانی است.

بازیکنان ایرانی توانایی بازی در تیم‌های بزرگ را دارند، به این دلیل می‌گویم که همه بازیکنان ایرانی با استعداد هستند. مشکلی که وجود دارد این است که از پایه‌ها فوتبال خوب آموزش داده نمی‌شود و این مسأله مشکل‌ساز می‌شود. اگر هم این اتفاق برای من رخ بدهد، به آن افتخار می‌کنم.

*: هواداران لیورپول بعد از بازی با بایرن مونیخ حسابی برای تو سنگ تمام گذاشتند. آنها در شبکه‌های اجتماعی نوشته بودند تا دیر نشده سردار آزمون را بگیرید و این اتفاق در رسانه‌های انگلیسی هم بازتاب داشت. این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنی؟

اینکه هواداران لیورپول در سایت‌های مختلف و در شبکه‌های اجتماعی این‌گونه واکنش نشان داده‌اند، برای من بسیار مثبت است. اینکه هواداران لیورپول خواهان من هستند، یک انگیزه خیلی خوب به من می‌دهد.

*: یک مسئله دیگر در رسانه‌ها این بود که گل تو به بایرن‌مونیخ  مجوز حضورت در تیم‌های بزرگ اروپایی بود. خودت هم اینگونه فکر می‌کنی. یعنی خودت را از نظر فنی، بدنی و ذهنی به اندازه‌ای آماده می‌بینی که به پیشنهاد تیم‌های بزرگ پاسخ مثبت بدهی؟

خب در این باره من نباید صحبتی کنم به نظرم اگر مربیانم در این خصوص صحبت کنند بهتر است، چون آنها بهتر می‌توانند درباره شرایط یک بازیکن از نظر بدنی، فنی و ذهنی صحبت کنند. مربیان تشخیص بهتری در این خصوص می‌دهند.

*: پدرت گفته بود که در خصوص رفتن تو به تیم‌های دیگر، قربان بردیف تصمیم می‌گیرد. بردیف در این خصوص با تو صحبت کرده و در این شرایط موافق جدایی‌ات از فوتبال روسیه است؟ حالا یا برای نیم فصل یا در پایان فصل که شاید موقعیت‌های بهتری هم نصیب تو بشود؟

دقیقاً همین‌طور است و تصمیم را آقای قربان بردیف می‌گیرد. باید ببینیم در آینده چه پیش می‌آید و باید منتظر باشیم.

*: علی کریمی گفته بود لیورپول که هیچ، آزمون می‌تواند در رئال مادرید هم بازی کند؟ در این باره چه صحبتی داری؟

آقای کریمی به من لطف زیادی دارد و قطعاً اگر بخواهم به تیم‌های بزرگ بروم، شاید از کریمی هم مشورت بگیرم. به این دلیل که فوتبال ایران را در همه جای دنیا با علی کریمی و علی دایی می‌شناسند.

*: کریمی حتی گفته بود آزمون می‌تواند از من هم بهتر شود و به تیم‌های بزرگ‌تر برود.

از او ممنونم و این صحبت یک انگیزه خوب برای من است. من تمام تلاشم را می‌کنم که بهترین باشم.

*: درباره تیم ملی هم صحبت کنیم. تو بهترین گلزن تیم ملی در سال 2016 شدی که توانستی هشت گل بزنی. نفر دوم رضا و کریم بودند که فقط چهار گل زدند و تو دو برابر نفر دوم گل زده بودی. در این خصوص صحبت کن و گلزنی‌های حساسی که برای تیم ملی داری.

این افتخاری برای من است که می‌توانم برای تیم ملی فوتبال کشورم بازی کنم، خدمت کنم و گل بزنم تا مردم ایران خوشحال شوند. با این حال در تیم ملی فرقی ندارد که چه کسی گل بزند و حتی رضا، کریم و هر کدام از بازیکنانی هم که برای تیم ملی گلزنی می‌کنند همین هدف را دارند تا مردم خوشحال شوند.

*: و اینکه تیم ملی بهترین تیم جهان در سال 2016 شد و بدون گل خورده در بازی‌های رسمی بهترین خط دفاعی سال 2016 هم نصیب تیم ملی شد. این آمارها را چقدر باید جدی بگیریم و به نظرت تیم ملی می‌تواند همینطور ادامه بدهد؟

تیم ملی فوق‌العاده کار کرده و این حاصل زحمتی است که کارلوس کی‌روش، کادرفنی و بچه‌ها در این مدت کشیدند. ما هرچقدر انتقاد شنیدیم، بیشتر انگیزه گرفتیم و ناامید نشدیم. به نظرم باید بازهم از تیم ملی حمایت صورت بگیرد تا بتوانیم راهی جام جهانی شویم. این اتفاق باید برای فوتبال ما رقم بخورد و امیدوارم این آمارها و رکوردها نیز ادامه داشته باشد تا مردم خوشحال شوند.

 
 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : آزمون: کار کردن زیر نظر کلوپ در لیورپول آرزویم است

آزمون: کار کردن زیر نظر کلوپ در لیورپول آرزویم است

  • پربازدیدترین ها