دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 08:27:01

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43860

تاریخ انتشار : 02/09/1395 - 18:59

مشهورترین شهرهای جهان در ۲۰۱۶

اکنون روز جشن در کاناداست؛ زیرا سه ناحیه کلانشهری بزرگ در این کشور رتبه های افتخارآمیزی را در لیست سالانه مشهورترین شهرهای جهان کسب نمودند.

مشهورترین شهرهای جهان در ۲۰۱۶

به گزارش سوادکوه آنلاین،اکنون روز جشن در کاناداست! زیرا سه ناحیه کلانشهری بزرگ در این کشور رتبه های افتخارآمیزی را در لیست سالانه مشهورترین شهرهای جهان کسب نمودند. البته، امسال بالاترین جایگاه را سیدنی استرالیا برای دومین سال به دست آورد.

 
این رتبه بندی، در ششمین سال کارخود، توسط مؤسسه شهرت "the Reputation Institute (RI) ”  تدوین شده است که یک شرکت مشاوره مدیریت شهرت در شهر بوستون است و در سال 1997 تاسیس شده است. این سازمان شهرها، کشورها، شرکت ها و مؤسسات را براساس میزان شهرتشان در میان مردم رتبه بندی می کند.
 
آخرین نتایج حاصل از نظرسنجی از میان 22000 پاسخ دهنده از کشورهای G8 می باشد که به 55 شهر جهان بر اساس 13 معیار باتوجه به اقتصاد پیشرفته، حکومت کارآمد و محیط جذاب امتیاز داده اند.
 
کودتای نتایج امسال کانادا به دلیل جایگاه چهارم تورنتو، رتبه هفتم مونترال، و رتبه نهم ونکوور برای اولین بار در جدول است. به طور ویژه، تورنتو به این دلیل شایان ذکر است که جهش عظیمی از عملکرد در سال 2015 از خود نشان داده است که در مجموع رتبه ی بیست و ششم  بود.
 
مؤسسه RI اشاره می کند که امسال تورنتو شاهد چشم انداز مثبت چشمگیری در ادراک پاسخ دهندگان از حکومت شهر، اقتصاد و محیط بوده است. همچنین، پاسخ دهندگان امتیاز بیشتری به تورنتو به عنوان مکانی برای زندگی، کار و سرمایه گذاری دادند.
 
نیکلاس گورجس تراد، شریک اجرایی در موسسه RI  با بیان اینکه این مسائل برای سیاستگذاران داخلی که نگران توریسم، جابجایی و سرمایه گذاری هستند حائز اهمیت است افزود: زیرا رابطه ی مستقیمی میان شهرت شهر و تمایل مردم به بازدید، کار و زندگی در آن محل وجود دارد. با تمرکز بر روی محرکهای شهرت، شهرها می توانند نمره ی شهرتشان را افزایش دهند و از پشتیبانی ذینفعانشان بهره مند شوند.
 
در بالای این لیست سیدنی با 0.1 امتیاز بیشتر از رقیب نزدیکش وین در رتبه ی نخست قرار گرفت. زوریخ سوئیس جایگاه سوم را با 80.2 امتیاز از ان خود کرد. مؤسسه RI خاطرنشان می کند که امسال نخستین باریست که هر کدام از این شهرها نمره ی عالی را از پاسخ دهندگان دریافت می کنند بدین معنی که نمره ی بالا 80 امتیازات عالی محسوب می شوند. به گمان تراد، این نمرات به دلیل افزایش کلی در اطمینان به شهرها بالاتر بوده اند.
 
با نگاهی به نتایج شهرت شهرها در گذر زمان این اطمینان نمایان می شود. در شش سال، میانگین نمرات شهرهای با امتیاز بیشتر تا 9 امتیاز افزایش یافته اند و امتیاز شهر اول 10 نمره در همان چارچوب زمانی افزایش یافته است. سیدنی که همچنین در لیست سال 2013 برترین شهر بوده، هر سال به طور مداوم بر شهرت خود افزوده و بنابر مؤسسه RI امسال در تمام دسته بندی ها  امتیازات خوبی را کسب نموده است.
 
بالاترین رتبه را در شهرهای ایالات متحده سانفرانسیسکو با رتبه ی هجدهم بعد از آمستردام هلند به دست آورده است. سیاتل با رتبه  بیست و ششم و نیویورک با رتبه  بیست و هفتم دیگر شهرهای مشهور ایالات متحده بودند.
 
در پایین این لیست شهرهای با شهرت پایین تر از دیدگاه پاسخ دهندگان قرار دارند. قاهره آخرین رتبه را به دلایل مسائل امنیتی کسب کرده است. استانبول در رده ی پنجاه و یکم ایستاد که شاید به دلیل کودتای اخیر نافرجام ترکیه بوده است. علیرغم میزبانی المپیک تابستان امسال، ریودوژانیرو رتبه ی پنجاه و چهارم را به دلیل گزارشاتی مبنی بر جرم و جنایت و غرش های سیاسی کسب کرد.
 
دیگر شهرهایی که امسال رتبه های ضعیفی کسب کردند میتوان از دهلی نو (با رتبه ی پنجاهم)، مکزیکو سیتی (رتبه ی پنجاه و دوم) و مسکو (رتبه ی پنجاه و سوم) نام برد.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : مشهورترین شهرهای جهان در ۲۰۱۶

مشهورترین شهرهای جهان در ۲۰۱۶

  • پربازدیدترین ها