دوشنبه 04 تیر 1397 20:14:21

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43775

تاریخ انتشار : 01/09/1395 - 15:23

آخرین آمار از وضعیت ازدواج و طلاق در کشور

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، از ثبت بیش از ۱۰۲ هزار طلاق در کشور تا پایان مهرماه خبر داد.

آخرین آمار از وضعیت ازدواج و طلاق در کشور

به گزارش سوادکوه آنلاین،ابوترابی در ادامه به آمار ازدواج و طلاق کشور پرداخت و با تاکید بر اینکه ازدواج و طلاق به عنوان مقوله‌های اجتماعی بخش عمده‌ای از آمارهای تولیدی ثبت‌احوال را تشکیل می‌دهد تاکید کرد: از مردادماه امسال اعلامیه‌های کاغذی از چرخه ثبت و اعلام ازدواج و طلاق حذف و رویدادهای ازدواج و طلاق به صورت برخط به پایگاه‌های اطلاعات جمعیت کشور منتقل شده است. 

 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در ادامه اعلام کرد که در 7 ماهه منتهی به آبان سال جاری 102 هزار و 81 طلاق در کشور به ثبت رسیده است. 
 
وی همچنین تعداد ازدواج‌های به ثبت رسیده در کشور در این 7 ماه را 448 هزار و 945 رویداد اعلام کرد. 
 
ابوترابی بررسی آمارهای ازدواج و طلاق نیازمند توجه به 2 نکته دانست، نخست اینکه اصولا طبق توصیه‌های بین‌المللی و اصول علمی مقایسه مقادیر وقایع حیاتی در 2 بازه مختلف بدون توجه به تغییرات ساخت سنی و غیره جمعیت و تحولات اجتماعی و فرهنگی و ... از استناد کافی برخوردار نیست. همچنین شاخص نسبت ازدواج به طلاق یا نسبت طلاق به ازدواج را یکی از شاخص‌های ابتدایی جمعیت‌شناسی برای توصیف وضعیت رخداد و ثبت وقایع ازدواج و طلاق است اما گویای مفهوم جامعه شناسی خاصی نیست. 
 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در ادامه تاکید کرد که آنچه باید مورد توجه مردم و رسانه‌ها قرار بگیرد رقم صعودی میانگین سن مردم و زنان در اولین ازدواج در کشور است. این آمار در سال 91 تا 94 به میزان یک سال در مردان و 0.8 سال برای زنان افزایش پیدا کرده است. 
 
وی این افزایش سن را در تهران برای مردان 1.8 و برای زنان 1.7 سال اعلام کرد.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : آخرین آمار از وضعیت ازدواج و طلاق در کشور

آخرین آمار از وضعیت ازدواج و طلاق در کشور

  • پربازدیدترین ها