شنبه 02 تیر 1397 20:10:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43772

تاریخ انتشار : 01/08/1395 - 15:05

ربوده شدن 105نفر توسط داعش در افغانستان

نماینده مجلس افغانستان اعلام کرد که گروهک تروریستی داعش در روزهای گذشته در استان نورستان 105 غیرنظامی را به دلیل همکاری با دولت ربود.

ربوده شدن 105نفر توسط داعش در افغانستان

به گزارش سوادکوه آنلاین،«احمد الله موحد» روز دوشنبه در نشست علنی مجلس گفت که گروه داعش روز جمعه گذشته 35 نفر را از شهرستان «وایگل»، 20 تن را از شهرستان «کامدیش» و 50 تن دیگر را از منطقه «قلعه گل» نورستان به اتهام همکاری با دولت، ربوده و از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.


«ظاهر قدیر» نائب رئیس اول مجلس که ریاست نشست علنی این روز را به عهده داشت، از دولت افغانستان خواست که این موضوع را پیگیری کند و برای رهائی افراد ربوده شده اقدامی مناسب به عمل آورد.

«زهرا توخی» نماینده استان زابل در مجلس نیز از ایجاد پایگاه داعش در شهرستان های «شاه جوی»، «نوبهار»، «دایچوپان» خبر داد و افزود که دولت باید برای پاکسازی آن تدبیری بیاندیشد و ادامه این روند مشکلات بزرگی در این منطقه بوجود خواهد امد.

نمایندگان مجلس افغانستان در روزهای گذشته از گسترش حضور داعش در استان های مختلف این کشور ابراز نگرانی کرده و هشدار دادند که اگر برای سرکوب آنان اقدام جدی صورت نگیرد، کشور به سادگی نمی تواند آن را پشت سر بگذارد.

مقامات محلی استان زابل افغانستان نیز در روزهای گذشته گفتند که عناصر گروهک تروریستی داعش 3 پایگاه با امکانات گسترده در مناطق مختلف این استان ایجاد کرده اند و اگر دولت اقدام فوری برای سرکوب آنان به عمل نیاورد، حضور این عناصر گسترش خواهد یافت.

یک مقام محلی زابل نیز در روزهای گذشته گفته بود که داعش و طالبان به صورت مشترک در شهرستان «خاک افغان» فعالیت دارند و 300 نیروی جنگی برای حمله به مناطق همجوار این شهرستان جمع آوری کرده اند.

«سخی مشوانی» نماینده کنر در مجلس نیز روز شنبه گذشته نسبت به حضور گسترده داعش در استان های نورستان، کنر، و زابل هشدار داد و گفت که این گروه سرگرم سربازگیری در این استان ها است.

در این حال مقامات نظامی و امنیتی افغانستان می گویند که به دلیل نابودی پایگاه آنان در ننگرهار، عناصر این گروه از نقطه ای به نقطه دیگر در حال عزیمت هستند و قادر به ایجاد پایگاه برای خود در این کشور نخواهند بود.

برخی از تحلیلگران افغان نسبت به حضور داعش در افغانستان تردید دارند و می گویند که احتمال دارد برخی گروه های مسلح مخالف نیز با نام داعش به فعالیت های تروریستی و کشتار مردم می پردازند.

 
 

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : ربوده شدن 105نفر توسط داعش در افغانستان

ربوده شدن 105نفر توسط داعش در افغانستان

  • پربازدیدترین ها