سه شنبه 29 خرداد 1397 13:12:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43698

تاریخ انتشار : 27/08/1395 - 11:10

رویدادهای ورزشی هفته؛

فهرستی که صدای ایران را درآورد

تساوی تیم ملی فوتبال در رقابت‌های انتخابی جام جهانی و غیبت سوال برانگیز ایرانی‌ها در میان کاندیداهای بهترین‌های فوتبال آسیا مهمترین اتفاقاتی بود که در این هفت روز ورزش رقم خورد.

فهرستی که صدای ایران را درآورد

به گزارش سوادکوه آنلاین،در طول این هفت روز ورزش و در پایان مسابقات کشتی پهلوانی جهان تیم ایران قهرمان شد، نایب قهرمانی مسابقات جوانان کوراش آسیا به ایران رسید، تیم فوتبال جوانان در تورنمنت بین المللی کره جنوبی به عنوان هفتم دست یافت ضمن اینکه نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی ایران هم در تورنمنت جام الروسا سوم و چهارم شدند اما مهمترین اتفاق آنجا رقم خورد که فهرست کاندیداهای بهترین های فوتبال آسیا بدون هیچ اسمی از ایرانی ها توسط AFC منتشر شد و تیم ملی فوتبال هم در روزی استثنایی مقابل سوریه در رقابت های انتخابی جام جهانی به تساوی دست یافت.

مهمترین اتفاقات و رویدادهای ورزشی این هفت روز ورزش به شرح زیر است:

علیرضا حیدری رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی شد
انتخابات رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی، جمعه شب گذشته با حضور اعضای هیات رئیسه این فدراسیون و در حاشیه مسابقات جهانی کشتی پهلوانی، در شهر مینسک بلاروس برگزار شد، در این مجمع علیرضا حیدری کاندیدای پیشنهادی فدراسیون کشتی ایران با رای اکثریت اعضا به عنوان رییس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی انتخاب شد.

معرفی کاندیداهای بهترین های آسیا بدون حضور حتی یک ایرانی
اسامی نامزدهای بهترین‌های سال ۲۰۱۶ فوتبال آسیا در حالی اعلام شد که در ۱۱ بخش اعلام شده اثری از نام فدراسیون، مربیان و بازیکنان ایران دیده نمی‌شود. مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۶ قرار است روز اول دسامبر (۱۱ آذر) در ابوظبی امارات برگزار شود. معرفی این فهرست بدون حضور یک ایرانی صدای فدراسیون فوتبال را درآورد و این فدراسیون در نامه ای اعتراض خود را به کنفدراسیون آسیا اعلام و تاکید کرد در این مراسم حاضر نخواهد شد. به دنبال این اعتراض کنفدراسیون آسیا موضعش را تغییر داد و اعلام کرد فهرست نهایی هنوز اعلام نشده است.

عنوان سومی جوانان ایران در تورنمنت کره جنوبی 
تیم فوتبال جوانان ایران عنوان سومی تورنمنت چهارجانبه کره جنوبی را به خود اختصاص داد. تورنمنت چهارجانبه جوانان در کره جنوبی با حضور تیم های انگلستان، ایران، نیجریه و کشور میزبان برگزار شد و در پایان تیم کره جنوبی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و تیم های انگلستان، ایران و نیجریه در مکان های بعدی قرار گرفتند. در جریان این تورنمنت تیم جوانان ایران در دیدار نخست خود ۳ بر یک برابر میزبان شکست خورد و سپس برابر نیجریه به برتری یک بر صفر رسید اما در دیدار پایانی خود برابر انگلستان ۴ بر یک شکست خورد و عنوان سومی را به خود اختصاص داد.

عنوان سوم و چهارم نمایندگان ایران در رقابت‌های کشتی جام الروسا
رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام «الروسا» روسیه پس از دو روز رقابت میان شرکت کنندگان یکشنبه گذشته در دو بخش فرنگی و آزاد به پایان رسید. این رقابت ها به صورت تیم به تیم برگزار می شود که طی آن آزادکاران کشورمان در دیدار رده بندی با نتیجه ۴ بر ۲ تیم ترکیه را شکست دادند و به مقام سوم این مسابقات رسیدند. پیش از این دیدار تیم کشتی آزاد ایران ازبکستان را شکست داده بود اما مقابل آذربایجان متحمل شکست شده بود. همچنین تیم منتخب کشتی فرنگی ایران نیز در دیدار رده بندی با شکست مقابل جمهوری آذربایجان چهارم شد.پیش از این دیدار تیم ایران مقابل ازبکستان صاحب برتری شده بود اما نتیجه دیدار برابر روسیه را واگذار کرده بود.

جوانان کوراش ایران نایب قهرمان آسیا شدند 
یکشنبه گذشته و در پایان هشتمین دوره رقابتهای کوارش قهرمانی جوانان جهان تیم اعزامی ایران با کسب ۶ مدال شامل ۲ طلا، ۳ نقره و یک برنز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد. در جریان این مسابقات که در هند برگزار شد، جواد مرادی در وزن ۸۱- کیلوگرم و قاسم باغچقی در وزن ۹۰- کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شدند. عبدلوهاب وهابیان، امیرحسین قاسمی و جعفر فیروزآبادی به ترتیب در اوزان ۱۰۰- ,۱۰۰+ کیلوگرم و ۶۶- کیلوگرم موفق شدند مدال نقره را بدست آورند و علی محمد بریمانلو نیز تک مدال برنز ایران را بدست آورد.

ایران قهرمان مسابقات کشتی پهلوانی جهان شد 
نخستین دوره رقابت های جهانی کشتی پهلوانی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی، با حضور ۴۵ کشور دنیا در ۶ وزن در شهر مینسک پایتخت کشور بلاروس برگزار شد. در پایان این رقابت‌ها تیم ایران با ۴ مدال طلای حمید الهیان، اسماعیل نجاتیان، جواد محجوب و احمد میرزاپور در اوزان ۷۰، ۹۰، ۱۰۰ و ۱۰۰+ کیلوگرم، یک مدال نقره جلال علیزاده در وزن ۶۰ کیلوگرم و یک برنز احمد جفاکش در وزن ۸۰ کیلوگرم و کسب ۵۷ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

قهرمانی وزنه برداران نوجوان و جوان ایران در آسیا
سه شنبه و در پایان مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا که به مدت دو روز  به میزبانی توکیو ژاپن برگزار شد، وزنه برداران نوجوان ایران با ۶۱۶ امتیاز و تیم جوانان کشورمان با ۵۹۹ امتیاز بر سکوی نخست آسیا قرار گرفتند. در پایان این مسابقات و در رده سنی جوانان بعد از تیم ایران، تیم های ژاپن و ازبکستان دوم و سوم شدند. در بخش نوجوانان نیز ژاپن و چین تایپه بعد از تیم ایران به عنوان های دوم و سوم دست یافتند.

در جریان این مسابقات امیرحسین فضلی در رقابتی نزدیک با نماینده ژاپن، به لطف اختلاف وزن روی سکوی قهرمانی آسیا ایستاد تا عنوان قویترین وزنه بردار جوان قاره را به دست بیاورد. فضلی در حرکت یکضرب وزنه ۱۷۲ کیلوگرم و در دوضرب وزنه ۲۱۱ کیلویی را بالای سر برد تا با حدنصاب مجموع ۳۸۳ کیلوگرم و وزن کمتر نسبت به رقیب ژاپنی خود به مدال طلای دسته فوق سنگین برسد.

تساوی در باتلاق
تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود در دور رفت مسابقات انتخابی جام جهانی روسیه، سه شنبه در مالزی به مصاف تیم ملی سوریه رفت. این بازی در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. شرایط برگزاری بازی بسیار نامناسب بود و به خاطربارندگی های شدید، زمین بازی به یک باتلاق شباهت داشت. در دیگر دیدارهای این گروه کره جنوبی ۲ بر یک ازبکستان را شکست داد و دو تیم چین و قطر بدون گل مساوی شدند. با این نتایج با ۱۱ امتیاز در صدر جدول رده بندی گروه باقی ماند.

ظاهر جدید کی روش
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری دیدار با سوریه در مالزی قبل و بعد از بازی بسیار عصبانی بود و انتقاداتی را هم مطرح کرد، در این دیدار با ظاهری جدید روی نیمکت نشست. کی روش که همیشه آراسته و با صورتی مرتب روی نیمکت می نشیند این بار محاسنش را اصلاح نکرده بود که گفته می شود به خاطر کمپین حمایت از سرطانی هاست و قرار است در این ماه افرادی که مایل هستند هزینه اصلاح صورت خود را به این افراد کمک کنند.

اوج رامسر قهرمان والیبال ساحلی کشور شد 
در چارچوب ششمین دوره مسابقات والیبال ساحلی آزاد کشور و در روز پایانی این مسابقات که در بابلسر جریان داشت، تیم آکادمی شهیدان شهمیری و تیم فرمانداری آق قلا در مرحله رده بندی به مصاف یکدیگر رفتند که فرمانداری آق قلا با پیروزی دو بر صفر (۲۱ بر ۱۴ و ۲۱ بر ۱۸) عنوان سومی این رقابت‌ها را از آن خود کرد. در دیدار نهایی نیز تیم‌های هتل کانیار و اوج رامسر به مصاف هم رفتند که تیم اوج رامسر دو بر صفر و با امتیازهای ۲۱ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۲ حریف خود را شکست داد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : فهرستی که صدای ایران را درآورد

فهرستی که صدای ایران را درآورد

  • پربازدیدترین ها