دوشنبه 28 خرداد 1397 15:40:48

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43640

تاریخ انتشار : 26/08/1395 - 13:08

رشد ۱۵.۵ درصدی حمل و نقل‌های هوایی در ایران

رئیس سازمان هواپیمایی از رشد ۱۵.۵ درصدی شاخص‌های حمل‌و نقل‌های هوایی ایران طی ۷ ماه ابتدایی سال جاری خبر داد و گفت: به دنبال رشد حمل و نقل هوایی فراتر از بُعد جهانی آن هستیم.

رشد ۱۵.۵ درصدی حمل و نقل‌های هوایی در ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین،علی عابدزاده در افتتاح هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و هوانوردی ایران اظهار کرد: از ابتدای سال تا مهرماه شاهد رشد 17 درصدی نشست و برخاست هواپیما، 18 درصدی اعزام و پذیرش مسافر و 12 درصدی حمل بار بوده‌ایم.


وی با بیان اینکه مجموع این رشد حدود 15.5 درصد بوده است افزود: این در حالی است که نرخ رشد حمل و نقل هوایی در جهان طی مدت یادشده 7 درصد و در منطقه خاورمیانه 8 درصد بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این تفاوت نرخ رشد حمل و نقل هوایی در ایران و جهان و خاورمیانه یکی از نشانه‌های آغاز دوران درخشان این بخش در کشور است.

عابدزاده با بیان اینکه در دوران تحریم برخی توانمندی‌های راهبردی در صنعت هوانوردی پدیدار شد گفت: این توانمندی‌ها می‌تواند ایران را تبدیل به مرکز سقل هوانوردی منطقه کند، در سازمان هواپیمایی کشوری اراده‌ای ‌جدی برای حفظ این دستاوردها و زمینه ارتقای آن را با همکاری خارجی‌ها داریم.

 

وی با بیان اینکه 50 شرکت دانش‌بنیان در حوزه هوافضا داریم تصریح کرد: علاوه بر این حدود 300 شرکت خصوصی در حوزه هوا و فضا در کشور مشغول فعالیت هستند.


معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران جزء 4 کشور اول در تربیت مهندس است، تاکید کرد: در خاورمیانه ایران برترین کشور به لحاظ نیروی انسانی در حوزه حمل و نقل هوایی است.

عابدزاده در ادامه با اشاره به اینکه در ناوری هوایی ایران موقعیتی شگفت‌انگیز دارد خاطرنشان کرد: از ایرلان‌ها توقع داریم از فرصت به وجود آمده در پسابرجام حداکثر استفاده را کرده تا صنعت حمل و نقل هوایی توسعه یابد. از سوی دیگر از سرمایه‌گذاران نیز توقع داریم با توجه به فضای ایجاد شده فرصت را مغتنم بشمارند.

وی تاکید کرد: ما به دنبال رشد حمل و نقل هوایی در بعد جهانی نیستیم و باید فراتر از آن عمل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان تصریح کرد: 3 سال پیش به عنوان کارشناس کسی را تشویق نمی‌کردیم که به حوزه حمل و نقل هوایی وارد شود.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : رشد ۱۵.۵ درصدی حمل و نقل‌های هوایی در ایران

رشد ۱۵.۵ درصدی حمل و نقل‌های هوایی در ایران

  • پربازدیدترین ها