دوشنبه 27 آذر 1396 04:42:16

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43607

تاریخ انتشار : 25/08/1395 - 13:57

واکنش سرلشکر رضایی به عملیات سپر فرات ارتش ترکیه در خاک سوریه

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام عنوان داشت: کشور ترکیه به یک برداشتی رسیده که با انجام عملیات نظامی در خاک سوریه به منابع نفت و گاز منطقه دسترسی پیدا کنند.

واکنش سرلشکر رضایی به عملیات سپر فرات ارتش ترکیه در خاک سوریه

به گزارش سوادکوه آنلاین،سردار سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام و فرمانده اسبق کل سپاه در دوران دفاع مقدس در حاشیه همایش بحران‌های ژئوپلتیک جهان اسلام در جمع خبرنگاران عنوان داشت: منطقه‌ای که ما در آن حضور داریم شرایط بسیار خوبی برای همگرایی و ایجاد یک منطقه اقتصادی در آن وجود دارد.

وی افزود: عواملی همچون وهابیت و صهیونیسم، همگرایی در منطقه را به تأخیر می‌اندازند اما منطقه خود پتانسیل همگرایی را دارد.

سرلشکر رضایی تصریح کرد: راهکار همگرایی در منطقه این است که کشورها سرنوشت خود را بدست بگیرند و اجازه دخالت‌های خارجی را ندهند ما باید در مسائل اقتصادی به یک بازار مشترک دست جمعی برسیم که بتوانیم منافع بیشتری را از فعالیت‌هایمان بدست آوریم.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در پاسخ به  درباره اینکه هدف ارتش ترکیه از انجام عملیات در خاک سوریه با عنوان سپر فرات چیست عنوان داشت: کشور ترکیه به یک برداشتی رسیده که با انجام عملیات نظامی در خاک سوریه به منابع نفت و گاز منطقه دسترسی پیدا کنند.

سرلشکر رضایی تأکید کرد: ترکیه به دنبال آن است که به یک هاب انرژی در منطقه تبدیل شود. مسائل ایدئولوژیک و تحریک اسرائیل هم در تحرکات ترکیه نقش دارد. ترکیه در 3- 4 سال اخیر به یک سیاست جدید در منطقه رسیده و ما فکر می‌کنیم که این سیاست به ترکیه آسیب خواهد زد.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام ادامه داد: مردم منطقه به دنبال همگرایی هستند و این همگرایی را می‌خواهند و ما باید ببینیم که مردم منطقه چه می‌خواهند.

وی در پاسخ به سوالی درباره سیاست‌های ترامپ پیرامون موضوع برجام گفت: ما باید منتظر باشیم تا ببینیم زمانی که آقای ترامپ روی صندلی ریاست جمهوری نشست چه تصمیماتی می‌گیرد؛ ما همه گزینه‌ها را در نظر داریم و هم در صورت تمایل آمریکا می‌توانیم همکاری کنیم و در صورت تجدیدنظر آمریکا هم می‌توانیم قطع همکاری درباره برجام را انجام دهیم.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : واکنش سرلشکر رضایی به عملیات سپر فرات ارتش ترکیه در خاک سوریه

واکنش سرلشکر رضایی به عملیات سپر فرات ارتش ترکیه در خاک سوریه