جمعه 01 تیر 1397 12:11:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43581

تاریخ انتشار : 25/08/1395 - 12:27

پیشنهاد ۱۶ گانه شورای امنیت برای حل مشکلات سهامداران پدیده

وزیر کشور از پیشنهاد ۱۶ گانه در شورای امنیت کشور برای حل مشکلات سهامداران پدیده شاندیز خبر داد.

پیشنهاد ۱۶ گانه شورای امنیت برای حل مشکلات سهامداران پدیده

به گزارش سوادکوه آنلاین،عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات وزارت کشور برای پیگیری مشکلات سهامداران پدیده شاندیز اظهار داشت: به هیچ وجه از زمان 88 تا سال 92 اقدام قانونی برای جلوگیری از این مسئله نشده بود.


وی با بیان اینکه مظلوم ترین افراد کسانی هستند که در این شرکت سهم داشتند،  افزود: صداوسیما و مراجعی که تبلیغاتی را در جهت این شرکت انجام دادند، باعث اعتماد مردم به آن شده بود.

وزیر کشور ادامه داد: کل تخلفات در این زمینه احصاء شده و همه دستگاه‌های اجرایی مسئول شدند و ما به کمک دستگاه‌های اجرایی به دنبال این بودیم که تملک‌ها و ساخت و سازها را در مراجعی مربوط به خودش که یکی از آنها بردن به شورای عالی امنیت ملی بود را به ثبت برسانیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به پیشنهادات 16 گانه در شورای امنیت کشور برای حل مشکلات سهامداران پدیده شاندیز گفت: بیش از 200 مورد تجمع در استان خراسان درخصوص پدیده شاندیز داشتیم و هر200 مورد هم با اقناع‌سازی ما روبرو شد و هیج اتفاق بدی رخ نداد و مسائل پیگیری شد.

وی اضافه کرد: با توجه به ادامه روند کار قوه قضاییه در تصمیمی، اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل را عزل کرد. لذا هیئت مدیره جدید شکل گرفته و کارها در حال پیگیری است و این مسیر مسیر قانونی است.

رحمانی فضلی با بیان این مطلب که موضوع براحتی که آقای کواکبیان (نماینده سوال کننده از وزیر کشور) می‌گوید نیست، گفت: نمایندگان دوره قبل مجلس و بویژه نمایندگان این دوره مرتباً پیگیر این مسئله هستند و مجموعه کارهای انجام شده را عرض کردم. کسی حق فروش سهام را نداشته، تملک‌ها باید قانونی انجام می‌شد. برخی جاها ورای قانون عمل شده است.

وزیر کشور ادامه داد: ضمن احترام به همه دلسوزی‌هایی که انجام شده، نباید به گونه‌ای مطرح کنیم که مردم فکر کنند ما پیگیری نکرده‌ایم. قطعا هیئت مدیره انتخاب شده پیگیر کار است، ما هم پیگیری‌های خود را انجام می‌دهیم بیش از ده‌ها جلسه با مسئولان ذی‌ربط برگزار شده و نیت همه هم برای حل این مسئله است.

رحمانی‌فضلی درباره علت وارد نشدن پدیده شاندیز به بورس با بیان اینکه قانون بورس اجازه چنین کاری را نمی‌داد، اظهار داشت:‌ قیمت‌گذاری برای سهام‌ها صورت نگرفته و موضوع تملک‌های این شرکت نیز حل نشده است، این را بدانید که اگر این مشکل حل نشود فردا همه فروشنده خواهند شد و قیمت سهام‌ها به پایین‌ترین حد خود می‌رسد.

وی با قطعی دانستن تشکیل اتاق مبادلات و معاملات سهام پدیده شاندیز برای قیمت‌گذاری سهام‌های آن، گفت: بانک صادرات را موظف کردیم که تهسیلات لازم را بدهد، با آقای سیف ریئس بانک مرکزی  و طیب‌نیا هماهنگ کردیم که این اتفاق بیافتد، کنسرسیومی از بانکها تشکیل می‌شود تا 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات در اخیتارشان قرار گیرد. همچنین به دنبال بخشودگی مالیت‌های این شرکت نیز هستیم.

وزیر کشور افزود: ما باید مجموعه اقداماتی را در رفع اشکالات تملک‌ها انجام دهیم تا نهایتا برای ان پروانه صادر شود؛  تلاش ما این است که مشکلات قانونی را یکی یکی حل کنیم و درحال گرفتن مجوزات لازم هستیم.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: دولت معضل بزرگی که در گذشته به آن بی‌توجهی شده بود را در دستور کار قرار داده است. انصاف نیست که گفته می‌شود کاری نکردیم. ما به کمک نمایندگان نیاز داریم تا این مسئله حل شود اما اگر فقط سخنرانی کنیم  احساسات مردم را بازی دهیم که کسی به فکر آنان نیست درست نبوده و ان‌شاالله این مشکل حل خواهد شد.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : پیشنهاد ۱۶ گانه شورای امنیت برای حل مشکلات سهامداران پدیده

پیشنهاد ۱۶ گانه شورای امنیت برای حل مشکلات سهامداران پدیده

  • پربازدیدترین ها