جمعه 01 تیر 1397 12:06:07

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43514

تاریخ انتشار : 24/08/1395 - 09:04

تفال وزیر بهداشت به حضرت مولانا

وزیر بهداشت با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از خستگی ها و مشکلات کاری اش گفت.

به گزارش سوادکوه آنلاین،سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی"  وزیر بهداشت که در الجزایر به سر می برد، با انتشار مطلبی در اینستاگرامش تفال خودرا که به دیوان شمس مولانا زده بود را منتشرو عنوان کرد  یاد دوستی می‌افتم که می‌گفت: هر کس و هرجا که باشی، شعر که می‌خوانی جانت آرام می‌گیرد. شعر به آبی گوارا می‌ماند که غم دل و روزگار بزداید.

 
 
هاشمی نوشت:
"شبی دیگر با مولانا.دیشب ذهنم درگیر مرور وقایع هفته‌ی کاری گذشته؛ از جلسات متعدد، بازدیدها، خبر پیشرفت کارها، شنیدن از کمبودها، دیرکرد مطالبات، بی‌اعتنایی بعضی دوستان به قول‌ها، برخی زخم زبان‌ها و. دیوان شمس روی میز بود. چندی است دوباره آرام‌بخش من شده؛ رسمی از سال‌های دور.برداشتمش.بسم الله الرّحمن الرّحیم. اللهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد.غزل شماره 563
دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد/به زیر آن درختی رو، که او گل‌های‌تر دارد/در این بازار عطاران، مرو هر سو چو بی‌کاران/به دکان کسی بنشین که در دکان، شکر دارد /ترازو گر نداری پس تو را زو ره زند هر کس/یکی قلبی بیاراید، تو پنداری که زر دارد/تو را بر در نشاند او به طراری که می‌آید/تو منشین منتظر بر در، که آن خانه دو در دارد/که آن خانه دو در دارد.
 
 
 یاد دوستی می‌افتم که می‌گفت: هر کس و هرجا که باشی، شعر که می‌خوانی جانت آرام می‌گیرد. شعر به آبی گوارا می‌ماند که غم دل و روزگار بزداید.

آرام‌تر شدم. با خودم گفتم کاری شروع شده، مردم رضایت دارند و برخی که دیروز و امروز دستی بر این آتش داشته‌اند، آن‌چه می‌خواهند بر زبان می‌رانند؛ البته مهم نیست؛ ما باید به منافع ملی و مردم بیندیشیم. اما می‌دانم ادامه‌ی راه سخت است و مهم‌تر آن‌که مردم نباید ناامید شوند.

امروز شنبه است؛ باز هم باید آماده بود؛ برای روزهایی پر کار، تلاش برای رفع مشکلات، ردّ دیون، پیگیری پایدار شدن منابع و ده‌ها اقدام دیگر برای ادامه‌ی راهی که آغاز شده و خدمت بیشتر به مردم."
 
 
تفعل وزیر بهداشت به حضرت مولانا +عکس
 

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : تفال وزیر بهداشت به حضرت مولانا

تفال وزیر بهداشت به حضرت مولانا

  • پربازدیدترین ها