یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 22:13:18

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43389

تاریخ انتشار : 21/08/1395 - 18:08

بزرگ‌ترین «مقبره داعش» در شرق صلاح‌الدین

یکی از فرماندهان الحشد الشعبی در عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش بزرگ‌ترین مقبره را برای عناصر خود در شرق استان صلاح‌الدین ایجاد کرده است.

بزرگ‌ترین «مقبره داعش» در شرق صلاح‌الدین

به گزارش سوادکوه آنلاین،به نقل از «السومریه‌نیوز»، «عدی الخدران» از فرماندهان الحشد الشعبی، روز پنجشنبه اعلام کرد: اطلاعاتی داریم که تاکید می‌کند گروه تروریستی داعش بزرگ‌ترین مقبره را برای عناصر خود در منطقه «الفتحه» نزدیک چاه‌های نفتی «علاس» و «العجیل» در شرق صلاح الدین ایجاد کرده و در این مقبره اکنون 150 تا 200 قبر وجود دارد که بعضی از آنها متعلق به سرکرده‌های عرب و بیگانه این گروه است.

الخدران افزود: داعش این مقبره را پس از آن ایجاد کرد که بیشترین تلفات جانی را در جریان حملات خود به چاه‌های نفتی علاس و العجیل متحمل شد؛ این گروه تروریستی، طی ماه‌های اخیر بیش از 30 بار تلاش کرد این دو چاه نفتی را تحت کنترل خود درآورد، ولی در همه این حملات شکست خورد و تلفات مادی و جانی زیاد متحمل شد. داعش توانست اجساد برخی عناصر خود را از این منطقه خارج کند ولی هنوز اجساد بسیاری در مناطق اطراف این چاه پراکنده شده است.

الخدران تصریح کرد: الفتحه اکنون به مرکز اصلی فعالیت‌های داعش تبدیل شده است ولی نیروهای مسلح و الحشد الشعبی توانسته‌اند بسیاری از حملات داعش، که تلاش می‌کرد وارد مناطق و روستاهای آزادشده در شرق صلاح‌الدین بشود را ناکام بگذارند.

طبق این گزارش، الفتحه یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های داعش در صلاح‌الدین محسوب می‌شود و از همین منطقه بیشتر حملات این گروه تروریستی به چاه‌های علاس و العجیل در شرق صلاح‌الدین صورت می‌گیرد.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : بزرگ‌ترین «مقبره داعش» در شرق صلاح‌الدین

بزرگ‌ترین «مقبره داعش» در شرق صلاح‌الدین

  • پربازدیدترین ها