پنج شنبه 28 دی 1396 13:25:16

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43386

تاریخ انتشار : 21/08/1395 - 18:00

واکنش گوگل به اتهامات تازه اتحادیه اروپا

آلفابت شرکت مادر تخصصی گوگل به دنبال مذاکره مجدد با مقامات اتحادیه اروپا برای حل و فصل اتهامات وارده در مورد انحصارطلبی تجاری این شرکت است.

واکنش گوگل به اتهامات تازه اتحادیه اروپا

به گزارش سوادکوه آنلاین،به نقل از وال استریت، کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا معتقد است که گوگل از تسلط خود بر بازار سیستم عامل های همراه برای کنار زدن رقبا و تبلیغ یک جانبه محصولات مبتنی بر آندروید سواستفاده می‌کند.

گوگل هفته گذشته در واکنش به این ادعاها اعلام کرده بود که به دنبال انحصارطلبی تجاری نیست و از رقابت سازنده و مسالمت آمیز با دیگر شرکت های فناوری استقبال می کند.

این شرکت در هفته های گذشته نیز متهم به انحصارطلبی تجاری در زمینه ارائه خدمت جستجوی خرید و تبلیغ برخی محصولات خود شده بود. کنت واکر از مدیران ارشد گوگل در واکنش به این ادعاها تصریح کرد: آندروید به رقابت موجود آسیبی نزده و بالعکس آن را توسعه داده است.

در صورتی که ادعاهای اتحادیه اروپایی بر علیه گوگل اثبات شود جریمه سنگین مالی در انتظار این شرکت خواهد بود و گوگل مجبور به تغییر برخی فرایندهای کاری خود نیز خواهد شد. این امر به اعتبار گوگل نیز لطمه خواهد زد و به نظر می رسد این شرکت در تلاش برای مصالحه با اتحادیه اروپایی به هر شیوه ممکن است، به خصوص که پیگیری قضایی این پرونده نیز هزینه های سنگینی در پی دارد.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : واکنش گوگل به اتهامات تازه اتحادیه اروپا

واکنش گوگل به اتهامات تازه اتحادیه اروپا