پنج شنبه 28 دی 1396 13:32:30

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43385

تاریخ انتشار : 21/08/1395 - 17:55

مطالبات معوق صنعت بیمه به ۳۰ درصد افزایش یافت

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به افزایش حجم معوقات شرکت‌های بیمه به نزدیک 30 درصد دارایی‌ها گفت: از مهم‌ترین دلایل افزایش معوقات شرکت‌های بیمه افزایش تعرفه‌های بخش درمان است.

مطالبات معوق صنعت بیمه به ۳۰ درصد افزایش یافت

به گزارش سوادکوه آنلاین،عبدالناصر همتی  با اشاره به رشد مطالبات معوق شرکت‌های بیمه، اظهارداشت: شرکت‌ها، بیمه‌نامه‌هایی فروخته‌اند اما بخشی از بیمه‌گذاران نتوانسته‌اند حق بیمه تعیین شده را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه بخش عمده این مطالبات به بیمه‌های درمان و خودرو مربوط می‌شود، افزود: به عنوان نمونه مطالبات بیمه ایران از آموزش و پرورش و بنیاد شهید است. مسئولان قول داده‌اند در اولین فرصت این بدهی را بازپرداخت کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی یکی از دلایل اصلی رشد معوقات صنعت بیمه را افزایش تعرفه درمان در دو سال گذشته دانست و تصریح کرد: شرکت‌های بیمه به تبع این افزایش تعرفه، حق بیمه‌ها را افزایش دادند اما اغلب آنها در شرایطی که بودجه کافی برای پوشش این بیمه‌‌ها را نداشتند، متعهد به پرداخت شدند.

همتی ادامه داد: نتیجه رشد مطالبات معوق کاهش بازدهی سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه است.

به گفته وی بخشی هم مطالبات از نمایندگی‌های بیمه است و ما پیگیری کرده‌ایم وبه شرکت‌ها فشار آورده‌ایم تا این مطالبات را وصول کنند.

همتی گفت: در حال حاضر مطالبات معوق صنعت بیمه به حدود 30 درصد رسیده که نسبت بالایی است و این نسبت در برخی شرکت‌ها بیشتر و برخی کمتر از است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مطالبات معوق صنعت بیمه به ۳۰ درصد افزایش یافت

مطالبات معوق صنعت بیمه به ۳۰ درصد افزایش یافت