دوشنبه 27 آذر 1396 04:44:54

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43327

تاریخ انتشار : 20/08/1395 - 15:41

سفیر روسیه: مسکو هیچ ارتباطی با ترامپ نداشت

سفیر روسیه در ایران با حضور در نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها از آینده روابط سیاسی کشورش با ایالت متحده آمریکا و رئیس جمهور جدید این کشور سخن گفت.

سفیر روسیه: مسکو هیچ ارتباطی با ترامپ نداشت

به گزارش سوادکوه آنلاین،«لوان جاگاریان» سفیر فدراسیون روسیه در تهران با حضور در نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها  به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

جاگاریان در مورد پیروزی دونالد ترامپ جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و سطح روابط وی با روسیه به گفتگو پرداخت.

تبریک به ترامپ

 سفیر روسیه در تهران در باره تغییرات در سیاست خارجی آمریکا با توجه به روی کار آمدن دونالد ترامپ گفت: من و آقای «پوتین» رئیس جمهور روسیه به نوبه خود به ترامپ و مردم آمریکا تبریک عرض کردیم. ایشان طی کمپین انتخاباتی صحبت‌های زیادی را در مورد روابط آمریکا و روسیه بر زبان آوردند. البته منظور آقای ترامپ برطرف کردن مشکلاتی است که دولت اوباما مسبب آن است. اظهارات ترامپ امیدوار کننده است. ما از نظرات وی استقبال می کنیم. روسیه از ترامپ انتظارات زیادی دارد. امیدواریم که ترامپ به وعده هایی که در کمپین انتخاباتی اش مطرح کرده پایبند باشد.

انتظار داریم روابط روسیه و آمریکا نزدیک‌تر شود

جاگاریان در ادامه درباره اینکه روسیه در کلام دموکرات هایی مانند خانم کلینتون تهدیدی برای آمریکا محسوب می شود، دموکرات های آمریکایی همواره این موضوع را بر زبان آورده اند، در صورتی که دونالد ترامپ چنین نظری ندارد، و اینکه در حال حاضر که ترامپ انتخاب شده تنش های میان آمریکا و روسیه کاهش پیدا خواهد کرد یا خیر؟ افزود: ما انتظار داریم این روابط نزدیک تر و بهتر شود. ارزیابی و انتظار ما از سیاست خانم کلینتون در صورت پیروزی خیلی مثبت نبود. همه می دانند که کلینتون مرتبا در کمپین انتخاباتی خود روسیه را متهم می کرده که در امور داخلی آمریکا دخالت می کند و از ترامپ حمایت می کند در صورتی که اینطور نبوده است. ولی یک بار دیگر تکرار می کنم که مسائل زیادی را نامزدهای آمریکایی در کمپین انتخاباتی مطرح می کنند اما باید دید در عمل چه می کنند.

روسیه هیچ ارتباطی با ترامپ نداشته است

سفیر روسیه در تهران همچنین درباره تماس دولت روسیه با ترامپ نیز گفت: روسیه اصلا با ترامپ هیچ ارتباطی نداشته است. حتی آقای پوتین و ترامپ همدیگر را نمی شناسند. اما هیلاری کلینتون در دوره‌ای که وزیر امور خارجه دولت اوباما بود با پوتین دیدار داشت.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : سفیر روسیه: مسکو هیچ ارتباطی با ترامپ نداشت

سفیر روسیه: مسکو هیچ ارتباطی با ترامپ نداشت