یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 20:46:16

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43261

تاریخ انتشار : 19/08/1395 - 13:33

تاثیرات انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان اینکه انتخابات دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور، تاثیر چندانی بر اقتصاد ایران ندارد، گفت: باید مشکلات اقتصادی را در داخل کشور حل کنیم.

تاثیرات انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین،مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران امروز چهارشنبه از غرفه مهر در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد. وی در خصوص انتخابات آمریکا و سقوط شاخص بورس جهانی پس از انتخاب ترامپ، گفت: معتقدم باید بیشتر به توانایی خودمان فکر کنیم البته ممکن است مقداری تاثیر داشته باشد که بیشتر آن بار روانی است  اما اگر بتوانیم مشکلات خودمان را در داخل حل کنیم و درایتی در مسائل اقتصادی و سیاسی داشته باشیم، نتیجه انتخابات آمریکا تاثیر چندانی بر اقتصاد ما نمی‌گذارد.

وی در خصوص لزوم واقعی بودن بودجه سال ۹۶، افزود: در زمان تنظیم بودجه، باید ببینیم که عملکرد سال گذشته چه بوده و متناسب با آن عملکرد، بودجه سال بعد را تنظیم کنیم،  در حالی که هر سال بودجه را ۵۰ یا ۱۰۰ درصد بالاتر می‌گیرند و یک بودجه غیرواقعی تدوین می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به اینکه در بودجه مسائلی مانند حقوق پرسنل از اولویت‌های دولت است، اظهار داشت: متاسفانه در بودجه نویسی کمتر به وجه توسعه ای آن توجه می شود. اگر بودجه از اول واقعی نوشته شود، سهم توسعه و حقوق ها در ان واقعی خواهد بود و این به نفع اقتصاد و کشور است.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : تاثیرات انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران

تاثیرات انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران

  • پربازدیدترین ها