پنج شنبه 30 فروردین 1397 23:47:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43168

تاریخ انتشار : 17/08/1395 - 12:37

دولت یازدهم 35 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرد +نمودار

بر اساس آمار گمرک، دولت یازدهم از ابتدای فعالیت خود تاکنون نزدیک به 35 میلیارد دلار صرف واردات کالا از چین کرده است که نسبت به کل چهارسال دولت نهم 9 میلیارد دلار افزایش یافته است.

به گزارش سوادکوه آنلاین،در حالی که دولت‌های نهم و دهم طی 8 سال فعالیت خود حدود 40 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرده بود، دولت یازدهم در سه سال و یک ماه فعالیت خود 35 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرده است. 

 
آمار گمرک نشان می‌دهد از نیمه دوم سال 1392 تا پایان مهرماه 1395 یعنی طی 37 ماه، مجموعا بالغ بر 35 میلیارد دلار کالا از چین وارد کشور شده است که طبیعتا باید این آمار را به پای دولت یازدهم گذاشت. 
 
این در حالی است که دولت نهم در 4 سال فعالیت خود 14 میلیارد دلار و دولت دهم 26 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرده بود. 
 
با روی کار آمدن دولت یازدهم، با توجه به انتقاداتی که روحانی از سیاست‌های وارداتی احمدی‌نژاد مطرح می‌کرد، این انتظار ایجاد شد که جلوی واردات بی‌رویه خصوصا از مبدأ چین گرفته شود. 
 
روحانی در گزارش 100 روزه دولت یازدهم نیز بار دیگر از روال واردات بی‌رویه کالاهای چینی در دولت‌های نهم و دهم انتقاد کرد و این انتقاد را با عبارت جالب توجهی مطرح کرد: «دولت قبل شغل ایجاد کرد، اما برای چینی‌ها.» 


 

دولت یازدهم 35 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرد +نمودار

  
انتقادات مقامات ارشد دولت از اشتغالزایی دولت احمدی‌نژاد برای چینی‌ها در حالی است که آمار گمرک نشان می‌دهد واردات از چین در دولت فعلی به مراتب بیش از دولت گذشته است.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : دولت یازدهم 35 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرد +نمودار

دولت یازدهم 35 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرد +نمودار

  • پربازدیدترین ها