پنج شنبه 31 خرداد 1397 07:17:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 43090

تاریخ انتشار : 16/08/1395 - 11:08

ادامه فراز و نشیب در قرارداد تسلیحاتی پاریس و بیروت

وزارت امور خارجه فرانسه ابراز امیدواری کرد، پس از انتخاب رئیس جمهوری لبنان، قرارداد تسلیح ارتش این کشور با هزینه عربستان سعودی، اجرا شود.

ادامه فراز و نشیب در قرارداد تسلیحاتی پاریس و بیروت

به گزارش سوادکوه آنلاین،«رومن نادال» سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه دیروزدر نشستی خبری اعلام کرد: قرارداد موسوم به «دوناس» به نیازهای امروز ارتش لبنان پاسخ می دهد و امیدواریم به سود امنیت این کشور اجرا شود.

وی با اشاره به «تهدیدهای کنونی که لبنان در زمینه منطقه ای ناپایدار» با آن مواجه است، عنوان کرد: گفت و گوهای نزدیکی با بیروت و ریاض صورت گرفته است.

 

خبرگزاری فرانسه افزود: در این برنامه کمک سعودی، تحویل سلاح و تجهیزات فرانسوی (زره پوش، بالگرد، توپ و غیره) به لبنان به ارزش 2 میلیارد و 200 میلیون یورو، پیش بینی شده است.

فرانسه در نخستین مرحله اجرای این قرارداد در آوریل 2015 (فروردین اردیبهشت 94)، 48 موشک ضد تانک «میلان» به لبنان تحویل داد.

عربستان کمک خود را به لبنان در فوریه 2016 (بهمن/ اسفند) به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش ایرنا، «میشل عون» نامزد مورد حمایت «حزب الله»، دوشنبه گذشته با کسب 83 رای از مجموع 127 رای نمایندگان پارلمان لبنان به عنوان رئیس جمهوری جدید انتخاب شد.

وی عصر پنجشنبه گذشته با فراخوان «سعد حریری» رئیس حزب جریان المستقبل به کاخ بعبدا و با حضور « نبیه بری» رئیس مجلس لبنان او را به عنوان نخست وزیر معرفی و مامور تشکیل سریع دولت جدید لبنان کرد.


منبع : ایرنا

Errn : 003

در حال حاضر مشکلی در رابطه با تنظیمات بانک اطلاعاتی وجود دارد!!!

لطفا دقایقی دیگر سعی کنید.

باتشکر.

Site Admin