پنج شنبه 28 دی 1396 13:35:10

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42959

تاریخ انتشار : 14/08/1395 - 10:14

مشارکت جوانان ایرانی در پاکسازی مسیر اربعین

داوطلبان طرح حریم پاک برای دومین سال متوالی در اربعین حسینی، در راستای نظافت مسیر پیاده روی زائران حسینی خدمت می کنند.

مشارکت جوانان ایرانی در پاکسازی مسیر اربعین

به گزارش سوادکوه آنلاین،اهمیت فعالیت های خدمت رسانی داوطلبانه بر کسی پوشیده نیست تا جایی که این نوع فعالیت ها نزد تمامی اقشار انسانها فارغ از هرگونه جهت گیری ها و موضع گیری ها ممدوح و از نقاط مشترک انسان های مختلف است.

 

پویش مردمی حریم پاک از ایام اربعین سال گذشته فعالیت خود را با رویکرد نظافت مسیر پیاده روی نجف تا کربلا، با مشارکت نیروهای داوطلب مردمی و فرهنگسازی رعایت نظافت و پاکیزگی در این تجمع بزرگ، آغاز کرده است.

 

این پویش با توجه به عنایات خاصه امام حسین(ع) نیت دارد در اربعین سال جاری نیز با کمک نیروهای مردمی و داوطلب با ظرفیت هر چه بیشتر در طول مسیر پیاده روی, این طرح را با حضور بیش از هزار داوطلب مردمی اجرا کند.

 

این داوطلبان با نام پویش مردمی حریم پاک در30 پایگاه در طول جاده 80 کیلومتری نجف به کربلا خدمت رسانی خواهند کرد.
در این پایگاه ها کیسه های تجزیه پذیر در طبیعت به زوار برای مدیریت زباله ها توزیع خواهد شد.

 

متین شریفی دبیر طرح حریم پاک در مورد برگزاری این طرح گفت: به دلیل مشکلات به وجود آمده از سوی کشور عربستان متاسفانه امسال مراسم حج برگزار نشد و پیش بینی می شود مراسم اربعین حسینی پرشورتر از سال های دیگر باشد. 


وی افزود: نیروهای حریم پاک امسال متشکل از شرکت کنندگان پارسال ،گروه های جهادی  و افراد معرفی شده از سوی سرای محله های شهر تهران هستند.

 

دبیر طرح حریم پاک با اشاره به سایر برنامه ها عنوان کرد: امسال حریم پاک با سازماندهی یک گروه، متشکل از ١٢ پزشک قصد دارد تا در مسیر پیاده روی به معاینه و درمان زائرین بپردازد و همچنین با اعزام یکصد آشپز از شهر تهران اقدام به تهیه غذای نذری در آشپزخانه حرم امیرالمؤمنین (ع) کند و در بخش حرکت های جهادی، با سازماندهی گروه های جهادی، اقدام به ساخت دو حسینه و بهسازی یک خانه برای ایتام کند.

 

شریفی با بیان اینکه طرح حریم پاک فقط قصد جمع آوری زباله ها را ندارد، افزود: با این حجم از زائرانی که از سرتاسر دنیا برای زیارت می آیند جمع آوری تمامی زباله ها امکان پذیر نیست و قرار بر این است که مجریان طرح حریم پاک در بخش فرهنگ سازی نیز وارد عمل شوند تا شاهد تاثیرات بهتری در مسیر باشیم.

 

طرح دیگر که امسال اجرا خواهد شد؛ طرح خادم نیابتی است. در این طرح خادمان حریم پاک به مدت نیم ساعت به نام شما در نظافت مسیر پیاده روی  نجف تا کربلا نائب تان خواهند شد.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : مشارکت جوانان ایرانی در پاکسازی مسیر اربعین

مشارکت جوانان ایرانی در پاکسازی مسیر اربعین