دوشنبه 28 خرداد 1397 15:39:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42887

تاریخ انتشار : 12/08/1395 - 12:29

کاهش 26 درصدی ترانزیت کالا در سال جاری

مدیرکل سابق دفتر نظارت بر ترانزیت و ناظر گمرکات استان هرمزگان با بیان اینکه در ۷ ماهه امسال ترانزیت کالا با ۲۶ درصد کاهش یافته است.

کاهش 26 درصدی ترانزیت کالا در سال جاری

به گزارش سوادکوه آنلاین،علیرضا دشتانی مدیرکل سابق دفتر نظارت بر ترانزیت و ناظر گمرکات استان هرمزگان، با اشاره به حجم ترانزیت در کشور اظهار داشت: براساس آمارهای موجود در 7 ماه نخست سال حجم ترانزیت 6.9 میلیون تن اظهار شده که با 362 هزار دستگاه کامیون و واگن (تعداد پروانه‌های عبوری) انجام شده است.


مدیرکل سابق دفتر نظارت بر ترانزیت و ناظر گمرکات استان هرمزگان با بیان اینکه در 7 ماه سال 94 کل حجم ترانزیت 9.4 میلیون تن بوده است، گفت: ترانزیت در 7 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 26 درصدی معادل 2.6 میلیون تن داشته است، علت این کاهش پایین آمدن حجم تجارت جهانی ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته تعداد 89 کامیون قاچاق در قالب ترانزیت توسط گمرک کشف شد، تصریح کرد: این دستگاه‌ها مربوط به کالاهایی همچون میوه و خشکبار بوده است. همچنین امسال نیز 9 دستگاه کامیون با استفاده از اقدامات دفتر نظارت بر ترانزیت اعم از مانیتورینگ، رصد آنلاین، جی‌پی‌اس و ایکس‌ری و همکاری با سایر نهادهای نظارتی کشف شد.

دشتانی افزود: همچنین یکی از دیگر دلایل کاهش ترانزیت در سال جاری مربوط به متوقف شدن ترانزیت حدود 2 میلیون تن سوخت به افغانستان از اواخر ماه‌های سال گذشته است.

این مقام مسئول یادآور شد: برای رصد ترانزیت چند فاز طراحی و دستورالعمل اجرایی بهره‌گیری از سامانه جهت رصد کالاهای ترانزیت تدوین شده است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : کاهش 26 درصدی ترانزیت کالا در سال جاری

کاهش 26 درصدی ترانزیت کالا در سال جاری

  • پربازدیدترین ها