جمعه 01 تیر 1397 06:06:44

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42827

تاریخ انتشار : 11/08/1395 - 10:17

ثبت نام عارف برای سخنرانی در دفاع از وزرای پیشنهادی

ثبت نام عارف برای سخنرانی در دفاع از وزرای پیشنهادی
به گزارش سوادکوه آنلاین،چهل و یکمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز راس ساعت 8:8 دقیقه با دستور کار رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، و ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سایر دستورات آغاز شد.
 
- علی لاریجانی این بار هم ریاست صحن علنی مجلس را از ابتدا جلسه برعهد داشت.
 
- پس از اعلام دستور صحن، قاری به تلاوت چندی از کلام الله مجید از سوره نساء در صحن علنی پرداخت.
 
**مجلس روی آنتن زنده
 
- با ورود خبرنگاران به صحن، اولین موضوعی که مورد توجه رسانه های دیداری و شنیداری قرار گرفت، حضور عوامل فنی و تصویربرداران شبکه خبر سیما از ساعات ابتدایی صبح برای پوشش مستقیم جلسه رای اعتماد بود.
 
مهدی کیایی مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی روز گذشته درباره پخش زنده مراسم رای اعتماد گفته بود که با درخواست صدا و سیما با پخش زنده جلسه رأی اعتماد موافقت شده و جلسه مذکور از شبکه خبر و البته مانند سایر جلسات علنی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.
 
**پاستورنشینان در بهارستان
 
8:17 اسحاق جهانگیری و محمد باقر نوبخت به همراه جمعی از وزرا اعم از واعظی،وزیر ارتباطات و فناوری، محمد جواد ظریف،وزیر امور خارجه،نعمت زاده وزیر صنعت و معدن، دهقان وزیر دفاع، چیتچیان وزیر نیرو، وارد صحن علنی شدند .این در حالی است که 3 وزیر پیشنهادی هم همراه با معاون اول دولت وارد صحن شدند.
 
** تاخیر «روحانی» در صحن / استقبال عارف از روحانی
 
8:21 روحانی  به همراه علی مطهری، نائب رئیس دوم مجلس و محمدرضا تابش، نهاوندیان وارد صحن علنی مجلس شد و عارف با دستمالی که بر دهان داشت و نشان از سرماخوردگی وی بود به استقبال روحانی رفت و در ادامه روحانی که می خواست با وی روبوسی کند، رئیس فراکسیون امید از این حرکت امتناع کرد. این درحالی است که به علت تاخیر روحانی برای حضور در جلسه رای اعتماد علی لاریجانی دستور داد تا به سایر دستورات صحن پرداخته شود.
 
**روبوسی به سبک عارف
 
-اما ماجرای روبوسی عارف با هئیت دولت در ادامه باز هم با امتناع وی به دلیل سرماخوردگی به یک حال و احوال پرسی و چند شانه به هم زدند به طنز ختم شد که در ادامه باعث خنده برخی از نمایندگان شده بود.
 
-این درحالی است که در ادامه علی لاریجانی به وزرای حاضر در مجلس خیر مقدم گفت. 
 
لازم به ذکر است در ادامه جلسه رای اعتماد به 3 وزیر پیشنهادی، نمایندگان مخالف و موافق به اظهارنظر می‌پردازند و احتمالاً جلسه مذکور، در نوبت عصر سه‌شنبه نیز ادامه خواهد یافت.
 

** ادامه دستور

8:25 دقیقه حسن نوروزی ،سخنگوی کمسیون قضایی مجلس برای ارائه گزارش طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی در پشت سکوی جایگاه ناطقان صحن قرار می گیرد با این حال همچنان هیئت دولت در حال دیده بوسی با برخی از نمایندگان مجلس هستند.

**شوری به سبک مجلس

8:26 دقیقه جمعی از نمایندگان متشکل از کریمی قدوسی ، وکیلی، کوچکی نژاد، امیر آبادی فراهانی،پورابراهیمی لاهوتی ، حشمت الله فلاحت پیشه و ... در سمت چپ سکوی هیئت رئیسه شوری داشتند و شواهد امر خبر از شوری برای رای اعتماد به وزاری پیشنهادی داشت.

این درحالی است که پیش تر دو فراکسیون امید و مستقلین ولایی در جلسات خود به این جمع بندی رسیدند تا به سه وزیر پیشنهادی رای اعتماد بدهند و اما به نقل برخی از اعضا فراکسیون ولایت، براساس جلسه صبح امروز این فراکسیون جوی نامطلوبی برای رای اعتماد به وزرا وجود داشت.


8:56 روحانی با دستور علی لاریجانی و پایان دستور اول صحن برای دفاع از وزرای پیشنهادی در پشت جایگاه ناطقان صحن قرار گرفت.


**ثبت نام عارف برای سخنرانی بعنوان موافق وزرای پیشنهادی

 عارف برای سخنرانی در صحن علنی مجلس بعنوان موافق وزرای پیشنهادی ثبت نام کرد.

 
عذر عارف برای مصاحفه با رئیس‌جمهور/ ثبت نام عارف برای سخنرانی در دفاع از وزرای پیشنهادی
** در انتظار دفاع


9:50 دقیقه؛ روحانی همچنان به ایراد سخنرانی در صحن علنی می‌پردازد و پیش از دفاع از 3 وزیر پیشنهادی درباره مسائل اقتصادی کشور سخن می گوید که این مسئله خود به نوعی باعث بی حوصلگی برخی نمایندگان در صحن شده و آنها مشغول رفت و امد در بین رواه روها هستند.

**بررسی صلاحیت وزرا براساس حروف الفبا

9:58دقیقه؛ رئیس جمهور در پایان اظهارات خود در صحن علنی پس از بررسی برخی از فعالیت های وزرای پشنهادی از وزرای سابق خود در وزارتخانه های فرهنگ، ورزش و جوانان ،آموزش و پرورش نام برد و از فعالیت آنها تقدیر کرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : ثبت نام عارف برای سخنرانی در دفاع از وزرای پیشنهادی

ثبت نام عارف برای سخنرانی در دفاع از وزرای پیشنهادی

  • پربازدیدترین ها