پنج شنبه 03 خرداد 1397 18:28:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42804

تاریخ انتشار : 10/08/1395 - 14:16

انگلیس دروغ سعودی‌ها را رد کرد؛ موشک به جده شلیک شد نه به مکه

وزارت خارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای رسمی، ادعای مقام‌های سعودی درباره حمله موشکی اخیر نیروهای مردمی یمن به مکه مکرمه را تکذیب و تأکید کرد این موشک به فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالعزیز» در جده شلیک شد.

انگلیس دروغ سعودی‌ها را رد کرد؛ موشک به جده شلیک شد نه به مکه

به گزارش سوادکوه آنلاین،به نقل از «رای الیوم»، انگلیس نیز حمله تبلیغاتی و دروغ‌پردازی مقام‌ها و رسانه‌های متجاوزان سعودی مبنی بر شلیک موشک به سوی مکه و مقدسات اسلامی در عربستان را رد کرد.

در همین راستا، دفتر وزارت خارجه انگلیس، روز یکشنبه در بیانیه‌ای، که بر پایگاه اینترنتی آن منتشر شد، اعلام کرد: موشکی، که حوثی‌ها (انصارالله) چند روز پیش از استان «صعده» شلیک کردند، فرودگاه بین‌المللی «مللک عبدالعزیز» در جده را هدف قرار داد نه همان‌گونه که عربستان سعودی می‌گوید، مکه مکرمه را.

وزارت خارجه انگلیس در این بیانیه خود به اتباع این کشور هشدار مسافرتی نیز داد و از آنها خواست از سفر به مرزهای مشترک عربستان و یمن خودداری کنند.

در این بیانیه آمده است: در 27 اکتبر موشک «اسکاد» از مناطق تحت کنترل شورشیان (انصارالله) در یمن شلیک شد که به نظر می‌رسد فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز در جده هدف قرار گرفته باشد که توسط سامانه پدافند هوایی عربستان رهگیری شد.

بیانیه رسمی انگلیس همچنین به شهروندان سعودی توصیه می‌کند حداقل تا مسافت 80 کیلومتر دورتر از مرزهای مشترک عربستان و یمن باشند.

این بیانیه تصریح کرد که مقام‌های سعودی 20 کیلومتر از مرزهای شمالی را مناطقی «خطرناک» اعلام کرده و تهدید کرده است کسانی که به این مناطق نزدیک شوند به مجازات یک ماه زندان و پرداخت جریمه 25 هزار ریال سعودی محکوم خواهند شد. گردش‌های توریستی به مناطق نظامی تا به مراکز نظامی نیز ممنوع شده است.

انگلیس همچنین در این بیانیه خود به حمله موشکی نیروهای یمنی به پایگاه هوایی سعودی در شهر «طائف» در تاریخ هشتم اکتبر، هدف قرار گرفتن ناوشکن‌های آمریکایی در دریای سرخ، حملات موشکی به منطقه مرزی «جیزان» و نیز حمله موشکی ماه گذشته به کشتی اماراتی در جنوب دریای سرخ، اشاره کرده است.

این بیانیه همچنین خاطرنشان کرد که گزارش‌هایی به دولت آمریکا رسیده است که از وجود تهدیدهای احتمالی علیه شهروندان این کشور در «جده» به‌ویژه در رستوران‌ها و مراکز خرید آن،  حکایت می‌کند.

وزارت خارجه انگلیس همچنین به کسانی‌که می‌خواهند سال آینده برای ادای مناسک حج به عربستان بروند، توصیه کرده است مراقب سلامتی و امنیت خود در این سفر باشند.

عربستان سعودی به تازگی مدعی شده است یک موشک را در 65 کیلومتری مکه مکرمه رهگیری و سرنگون کرده است. ادعایی، که توسط انصارالله و نیز ارتش یمن رد شده است.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : انگلیس دروغ سعودی‌ها را رد کرد؛ موشک به جده شلیک شد نه به مکه

انگلیس دروغ سعودی‌ها را رد کرد؛ موشک به جده شلیک شد نه به مکه

  • پربازدیدترین ها