جمعه 24 آذر 1396 10:01:59

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42765

تاریخ انتشار : 09/08/1395 - 19:23

قائم‌مقام وزیر راه در امور بین‌الملل؛

‌قرارداد خرید ایرباس و بوئینگ به زودی امضاء می‌شود

قائم‌مقام وزیر راه در امور بین‌الملل گفت: بعد از مدت‌ها مذاکره و بررسی‌های تخصصی، متن قرارداد با ایرباس و بوئینگ به زودی امضا می‌شود.

‌قرارداد خرید ایرباس و بوئینگ به زودی امضاء می‌شود

به گزارش سوادکوه آنلاین،به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اصغر فخریه کاشان‌ ‌با اعلام این خبر اظهار داشت: خرید 111 فروند هواپیما از ایرباس با اعتبار کمتر از 10 میلیارد دلار و خرید 108هواپیما از بوئینگ به مرحله پایانی خود نزدیک شده است.

 
فخریه کاشان با بیان اینکه‌ ایرباس و بوئینگ باید رفتار مساوی و یکسانی با ما مثل هر کشور دیگری داشته باشند، گفت: طبیعی است که آنها هم نقطه نظرات و نگرانی‌های خودشان را دارند، ما هم چیزی را می‌خواهیم امضا کنیم که منافع مملکت را به دنبال داشته باشد‌، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال شمسی (مارس 2017)‌ ما قطعاً تعدادی از این هواپیماها را خواهیم دید و هم ایرباس و هم بوئینگ وارد ایران می‌شوند.
 
وی در پاسخ به این سؤال که واگذاری امتیاز ساخت قطعات هواپیما به ایران از سوی بوئینگ و ایرباس داده شده است؟ توضیح داد: چنین عبارتی درست نیست و واگذاری امتیاز صورت نگرفته است؛ وقتی پیش‌نویس همکاری در ماه ژانویه در پاریس امضا شد تفاهم کردیم که شرکت‌های داخلی که معاونت فناوری و تحقیقات علمی رئیس جمهوری مشخص می‌کند قطعات (سخت افزار- نرم‌افزار)برای هواپیماهای ایرباس بسازند.
 
بر این اساس شرکت‌های داخلی می‌توانند در لیست زنجیره تأمین قطعات هواپیماهای ایرباس قرار گیرند.
 
وی افزود: طبق پیش‌نویس، قرار شده نمایندگان ایرباس به ایران بیایند و بررسی‌های لازم را انجام دهند‌؛ تاکنون آمد و شدهای زیادی انجام شده و کمیته اجرایی شکل گرفته است تا بررسی‌های تخصصی صورت گیرد، 
 
گفتنی است،شرکت‌های واجد شرایط ایرانی با تأیید ایرباس می‌توانند قطعات و خدمات خود را در سطح جهانی تولید کنند، قرار گرفتن در زنجیره تدارک ایرباس کمک می‌کند تا تولیدات داخلی هدفمند و با کیفیت باشد البته قرار است همین روند هم در مورد شرکت بوئینگ اجرایی شود.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : ‌قرارداد خرید ایرباس و بوئینگ به زودی امضاء می‌شود

‌قرارداد خرید ایرباس و بوئینگ به زودی امضاء می‌شود