جمعه 24 آذر 1396 07:57:26

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42712

تاریخ انتشار : 08/08/1395 - 12:01

آخرین خبر‎ها از موصل؛

آغاز عملیات نیروهای عراقی در جنوب غرب شهر موصل/ تلاش نیروهای بسیج مردمی برای جلوگیری از فرار داعشی‌ها

فرماندهی عملیات مشترک عراق، اخبار منتشر شده را درباره توقف عملیات آزادسازی موصل تکذیب کرد.

آغاز عملیات نیروهای عراقی در جنوب غرب شهر موصل/ تلاش نیروهای بسیج مردمی برای جلوگیری از فرار داعشی‌ها
به گزارش سوادکوه آنلاین،به نقل از خبرگزاری رسمی کویت، فرماندهی عملیات مشترک عراق روز جمعه اخبار منتشر شده را درباره توقف عملیات نظامی آزادسازی موصل از اشغال گروه تکفیری صهیونیستی داعش تکذیب کرد. 
 
سرتیپ «یحیی رسول،» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق، به خبرگزاری رسمی کویت گفت: «عملیات نظامی آزاد سازی موصل متوقف نشده است و نیروهای عراقی در حال سازماندهی مجدد، استقرار و برداشتن موانع و تله‌های انفجاری هستند که گروه تروریستی داعش برجا گذاشته است. 
 
وی افزود نیروهای عراقی همچنین برای رسیدن همه یگان‌های نظامی و تجهیزات از همه محور‌ها به نقطه آغاز حمله به موصل هستند تا این حمله به طور همزمان صورت گیرد. 
 
اخبار لحظه به لحظه از عملیات آزادسازی موصل را در اینجا مشاهده کنید:
 
10:47 سپهبد عبدالوهاب ساعدی، فرماندهی عملیات آزادسازی موصل، اعلام کرد، عملیات آزاد سازی موصل ادامه دارد و در حال حاضر تلاش این است که مناطق آزاد شده، پاکسازی شود.
 
9:58 جعفر حسینی سخنگوی، گردان‌های حزب الله عراق، گفت: هدف از عملیات نیروهای بسیج مردمی و گردان‌های مقاومت در غرب موصل، کامل کردن محاصره این شهر است. ما از فرار اعضای داعش به سوریه جلوگیری خواهیم کرد. 
وی افزود: مسئولیت پوشش هوایی عملیات نیروهای بسیج مردمی در غرب موصل فقط بر عهده نیروی هوایی عراق است. تسریع در آغاز عملیات در محور غربی موصل برای پایان دادن سریع به این عملیات و گرفتن بهانه از ائتلاف آمریکایی برای متوسل شدن به شیوه ویران کردن گسترده موصل مانند رمادی است.
 
9:22 عملیات نیروهای بسیج مردمی عراق و گروه‌های مقاومت در محور جنوب غربی شهر موصل آغاز شد.
 
 
8:22 یکی از فرماندهان میدانی گردان‌های حزب‌الله عراق تأکید کرد هدف از عملیات نیروهای بسیج مردمی در محور غربی موصل، جلوگیری از فرار اعضای گروه داعش به سوریه است.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : آغاز عملیات نیروهای عراقی در جنوب غرب شهر موصل/ تلاش نیروهای بسیج مردمی برای جلوگیری از فرار داعشی‌ها

آغاز عملیات نیروهای عراقی در جنوب غرب شهر موصل/ تلاش نیروهای بسیج مردمی برای جلوگیری از فرار داعشی‌ها