یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 07:35:51

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42632

تاریخ انتشار : 06/08/1395 - 17:52

ایران رتبه ۱۶ تولید علم جهان را در اختیار دارد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر رتبه تولید علم ایران در جهان، ۱۶ است و ۱.۵ درصد علم دنیا توسط دانشمندان و دانشجویان ایرانی تولید می‌شود.

ایران رتبه ۱۶ تولید علم جهان را در اختیار دارد

به گزارش سوادکوه آنلاین،محمد فرهادی ظهر امروز در مراسم افتتاح خوابگاه دخترانه مصلی‌نژاد  مشهد اظهار داشت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همواره استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین حمایت از آنها را در دستور کار دارد و این مسئله به عنوان یکی از اولویت‌ها مدنظر است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: سابق بر این فعالیت خیرین عمدتاً معطوف به حوزه آموزش و پرورش بود و امروز تلاش کرده‌ایم این ظرفیت عظیم را به حوزه وزارت علوم نیز منتقل کنیم.

فرهادی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز همواره در فرامین خود استفاده از ظرفیت خیرین در ابعاد گوناگون را مورد تاکید قرار داده‌اند و براساس همین دستورالعمل 1.5 میلیون مترمربع فضای خوابگاهی طی یک سال اخیر از سوی خیرین مورد بهره‌برداری قرار گرفته که در این میان تجهیزات آزمایشگاهی نیز از سوی آنها تامین شده است.

فرهادی با اشاره به رده‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی از سوی وزارت علوم تصریح کرد: خوابگاه‌های دانشجویی بین رتبه و درجه یک تا 5 تقسیم‌بندی می‌شوند و ضعیف‌ترین خوابگاه‌ها، خوابگاه درجه 5 است که خوشبختانه در فضای دانشگاهی این نوع خوابگاه نداریم.

وی افزود: یکی از مشکلات اصلی ما در حوزه دانشجویی، کمبود فضای خوابگاهی است و در حال حاضر این معضل هم در میان دانشجویان متاهل و مجرد وجود دارد و در حدود 75 هزار ظرفیت برای دانشجویان مجرد کمبود داریم و حدود 25 هزار ظرفیت نیز در همین حوزه برای دانشجویان متاهل کمبود احساس می‌شود.

فرهادی تاکید کرد: در حال حاضر رتبه تولید علم ایران در جهان، 16 است و 1.5 درصد علم دنیا توسط دانشمندان و دانشجویان ایرانی تولید می‌شود؛ در عین حال بیش از 4 هزار پارک علم و فناوری در سراسر کشور فعالیت دارند.

وی با اشاره به گردش مالی مناسب شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک‌ها نیز عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی تعریف شده برای این شرکت‌ها فعالیت در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان است که در سه سال اخیر 120 میلیون دلار نیز صادرات داشته‌اند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : ایران رتبه ۱۶ تولید علم جهان را در اختیار دارد

ایران رتبه ۱۶ تولید علم جهان را در اختیار دارد

  • پربازدیدترین ها