دوشنبه 28 خرداد 1397 15:42:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42525

تاریخ انتشار : 04/08/1395 - 13:03

کویت 11 میلیارد دلار از آمریکا سلاح می خرد

دولت کویت روز دوشنبه در راستای تقویت تجهیرات نظامی خود اعلام کرد که تسلیحاتی به ارزش 11 میلیارد دلار از آمریکا خریداری خواهد کرد .

کویت 11 میلیارد دلار از آمریکا سلاح می خرد

به گزارش سوادکوه آنلاین،هماهنگی بر سر نهایی کردن قرارداد خرید 11 میلیارد سلاح از آمریکا در حالی است که واشنگتن به دلیل مخالفت های جمهوری خواهان هنوز از تحویل چند فروند جنگنده نظامی که کویت پیش از این قرارداد آن را بسته بود، خودداری کرده و دولت باراک اوباما وعده داده است پیش از پایان دوران ریاست جمهوری اش این جنگنده ها تحویل کویت شود.

در همین حال خالد جارالله معاون وزیر امور خارجه کویت  در حاشیه نشست بین المللی مبارزه با داعش که در کویت برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگاران همکاری های نظامی کشورش با آمریکا را راهبردی خواند و گفت: کویت از زمان جنگ دوم خلیح فارس و آزاد سازی این کشور از نیروهای رژیم سابق بعث عراق، تا به امروز، سلاح هایی به ارزش 25 میلیارد دلار از آمریکا خریداری کرده و مذاکره بر سر نهایی کردن قرارداد 11 میلیارد دلاری ادامه دارد .این مقام مسئول کویتی همچنین افزود: نیاز به سلاح های جدید یک امر قطعی است و با توجه به تحولات پیچیده منطقه و لزوم آماده باش نیروهای امنیتی کویت برای مقابله با چالش ها، این سلاح ها خریداری می شود. این کشور همچنین چندی پیش طی قراردادی نظامی چند بالگرد نظامی فرانسوی خریداری کرد.کویت اعلام کرده که این قرارداد شامل خرید 24 فروند بالگرد سنگین از نوع کاراکال از فرانسه می باشد.

دولت فرانسه از بالگردهای کاراکال برای حمل و نقل نیروهای ویژه نظامی استفاده می کند.کویت همچنین در نظر دارد از فرانسه خودروهای زرهی و قایق های گشت دریایی به ارزش یک و نیم میلیارد یورو خریداری کند. با این وجود حجم خرید تسلیحاتی کویت از برخی کشورها در حوزه خلیج فارس همچون عربستان و امارات متحده عربی کمتر است.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : کویت 11 میلیارد دلار از آمریکا سلاح می خرد

کویت 11 میلیارد دلار از آمریکا سلاح می خرد

  • پربازدیدترین ها