جمعه 24 آذر 1396 07:56:20

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42524

تاریخ انتشار : 04/08/1395 - 13:01

مناجاتی:همه جای دنیا پروفسورها با پایه‌ها کار می‌کنند

مربی پیشین تیم جوانان کشورمان گفت: در کشورهای دیگر، بهترین پروفسورها را برای تیم‌های پایه انتخاب می‌کنند تا به نتیجه برسند.

مناجاتی:همه جای دنیا پروفسورها با پایه‌ها کار می‌کنند

به گزارش سوادکوه آنلاین،مهدی مناجاتی با تبریک به کادرفنی و بازیکنان تیم جوانان کشورمان، گفت: آخرین تیمی که در رده جوانان راهی جام جهانی شده بود، حدود 16، 17 سال قبل تیم تحت هدایت من بود.


وی ادامه داد: در آن سال با کمک علیدوستی، بابازاده و پیروانی توانستیم یک تیم خوب با بازیکنانی مثل ایمان مبعلی، محرم نویدکیا، عباس قاسمی، بهرام اسماعیلی، منصور جمالیان و... بسازیم و به جام جهانی برویم تا دل مردم شاد شود. آن زمان هم، بعد از چند سال ناکامی، توانستیم این افتخار را رقم بزنیم و راهی جام جهانی آرژانتین شدیم. حالا دوباره یک افتخار جدید رقم خورده و باید بگویم امیرحسین پیروانی به عنوان سرمربی تیم، کار بزرگی انجام داده است.

مناجاتی با اعلام این مطلب که کار کردن در رده پایه، بسیار سخت است، اظهار داشت: تیم جوانان، تیمی است که بازیکنانش در حال شکل‌گیری برای ساخت آینده فوتبال مملکت هستند و باید به لحاظ فنی، اخلاقی و روانی آماده پیشرفت شوند. در این شرایط، کار برای یک مربی خیلی سخت‌تر می‌شود. در کشورهای دیگر، پزشک‌ها و پروفسورهای‌شان را برای کمک به تیم‌های پایه استخدام می‌کنند تا بهترین نتایج را بگیرند. هرگاه به تیم‌های پایه توجه شود، ایران جهانی می‌شود.

او گفت: متاسفانه همه چیز در فوتبال ایران شده تیم ملی بزرگسالان و حتی حالا که تیم ملی راه خودش را پیدا کرده، توجه به تیم‌های پایه کم است. باید به فکر ساختن نسل‌های بعدی فوتبال هم باشیم که اساسی‌ترین آن، همین تیم جوانان است که راهی جام جهانی کره‌جنوبی شده است. باید این بازیکنان مورد حمایت قرار بگیرند و از نظر فنی به بهترین شرایط برسند تا در جام جهانی نیز با کیفیت خوب به مصاف حریفان بروند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : مناجاتی:همه جای دنیا پروفسورها با پایه‌ها کار می‌کنند

مناجاتی:همه جای دنیا پروفسورها با پایه‌ها کار می‌کنند