جمعه 01 تیر 1397 12:09:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42503

تاریخ انتشار : 04/08/1395 - 08:16

آنچه در برنامه 90 گذشت +عکس و فیلم

برنامه این هفته نود نیز پخش شد و در آن به زوایای مختلفی از حادثه ورزشگاه غدیر پرداخته شد ومردم نیز در پاسخ به نظرسنجی این برنامه تمایل خود را به ایجاد فرهنگ و اخلاق خانوادگی در ورزشگاه ها ابراز کردند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، این برنامه شب دوشنبه سوم آبان ماه 1395 از ساعت 22:39 آغاز شد و عادل فردوسی پور در ابتدا به صعود تیم ملی جوانان به جام جهانی پرداخت و این اتفاق مهم را تبریک گفت.


آنچه در برنامه امشب نود می بینید:


*نگاهی به پنج دهه زندگی فوتبالی پدر استقلال
*درگیری در ورزشگاه غذیر اهواز
*صحبت درباره شایعه تبانی در لیگ دسته دوم
*بررسی رقابت های لیگ برتر


نظرسنجی برنامه نود


سوال نظرسنجی این هفته برنامه نود مربوط به موثرترین راهکار برای بهبود وضعیت در ورزشگاه هاست و بیننده ها می توانند از میان گزینه های جرائم کمیته انضباطی، ایجاد فرهنگ و اخلاق خانواده، الزام باشگاه ها به ساماندهی هواداران و کنترل بیشتر ورزشگاه ها و شناسایی مجرمان، به یک گزینه رای دهند.


 

 

آنچه در برنامه 90 گذشت +عکس و فیلم


*در ابتدا و به عنوان اولین آیتم برنامه کلیپی از اتفاقاتی که در رقابت های فوتبال هفته اخیر افتاد به پخش درآمد.

*سپس در بازگشت به استودیو، فردوسی پور از استقبال مردم از کلیپ پخش شده در رابطه با هوادار متعصب و نابینای اشاره کرد و ضمن ارتباط تلفنی با او، از وی برای قرعه کشی برنامه کمک گرفت.


*فردوسی پور در آغاز رسمی برنامه به بررسی افتخارات ارزشمند منصور پورحیدری پرداخت که مهم ترین آن کسب دو ستاره استقلالی ها جهت قهرمانی در آسیا، بود که یکی در دوران بازیگری این مربی و دیگری در دوران مربیگری او بود. (
فیلم افتخارات منصور پورحیدری)


*کلیپی تاثیرگذار درباره پدر استقلالی ها با نریشنی تاثیرگذار آیتم دیگر برنامه نود بود، کلیپی درباره پرافتخارترین استقلالی تاریخ که به نمایش صحنه های مختلف این بزرگ مرد فوتبال ایران در دوران بازیگری و مربیگری، صحبت های علی پروین درباره او، دوران حضور روی نیمکت تیم ملی بزرگشالان و قهرمانی در بازی های آسیایی، حضورهای مختلفش در باشگاه استقلال و ... می پرداخت.


*متن فوق العاده تاثیرگذار نریشن این قسمت توسط پژمان راهبر به نگارش درآمده بود: لابد ، وقتی منصورخان این توفان را رد کند ، توی یکی از حضورهای دوباره اش در تمرین استقلال ، از او سئوال خواهیم کرد که چطور ممکن است یک نفر سرمربیگری تیم ملی را رها کند و برگردد به یک تیم باشگاهی . حالا شما بگو استقلال ، اما چطور از تیم ملی به باشگاه ؟ توضیح منصورخان هرچه که باشد ، احتمالا  می رسد به نیاز باشگاه و احساس وظیفه و همه این چیزها ؛ داستانی که خط آخرش ، عشق به پیراهنی است که هرگز از تن اش خارج نشده ، حتی روی نیمکت تیم های دیگر  ، حتی مقابل استقلال .


برای طرفدارهای کم سن و سال تر که  کم کم با لقب "پدر استقلال " خو گرفته اند ، منصور پورحیدری یک مدیر فنی و سرپرست همیشگی است اما برای قدیمی تر ها ، مدافعی متین که بعد از یک دهه بازی در استقلال  از اواسط دهه 60 روی نیمکت آفتابی شد و به مروریکی از  پرستاره ترین تیم های تاریخ و البته قهرمان آسیا را ساخت . مردی که قرار بود در قلمروی روبه گسترش علی پروین ، سلطان آن روز های فوتبال ایران از تاج و تخت محافظت کند . مردی که با دست خالی و با همان چیزی که بود ، ستاره ها را به استقلال می آورد و جذابترین تیم ها را می ساخت. پس یادمان باشد پورحیدری پرافتخارترین سرمربی تاریخ باشگاه استقلال نیز هست. او آخرین قهرمانی این تیم در آسیا را در سال ۱۳۷۰ با تیمی رویایی که ساخته‌ی دست خودش بود، به دست آورد. تیمی که شاهرخ و نامجو و احدی و مختاری فر و قلعه نویی ، چنگیز و فنونی و عابدزاده و مرفاوی و شاهین و زرینچه را با هم داشت و معلوم نبود در این لشگرپرستاره چطور همه با هم دوست و رفیق و همراه اند .


برای عشق فوتبال تر ها ، او مربی ایست که  سیستم 3-5-2 را برای  اولین بار در فوتبال ایران استفاده کرد و با آن قهرمانی آسیا را نیز به دست آورد. شیوه ای که آلمان با آن در جام‌جهانی ۱۹۹۰ قهرمان شده بود و پورحیدری با آن  بهترین استقلال تاریخ را شکل داد. استقلالی که قهرمان و نایب‌قهرمان آسیا شد و در داخل اولین لیگ سراسری کشور را پس از انقلاب فتح کرد و به سلطه‌ی پنج‌ساله‌ی پرسپولیس در باشگاه‌های تهران خاتمه داد.


اما خاطرات بیشتری هم از او هست ، حتی برای پرسپولیسی ها که طبعا عاشق تیم ملی شان هستند . پورحیدری به مدت یک سال و نیم سرمربی تیم ملی ایران نیز بوده است. او پس از جام‌جهانی ۱۹۹۸ جانشین دوست قدیمی‌اش جلال طالبی شد و در اولین گام با تیم ملی مقتدرانه قهرمانی بازی‌های آسیایی بانکوک را رقم زد. در ادامه او در چند بازی تدارکاتی مهم از جمله مقابل دانمارک، ژاپن، اکوادور، آمریکا، مکزیک، کانادا ایران را هدایت کرد و بازی‌های خوب و نتایجی همچون تساوی با دانمارک در خاک این کشور، تساوی با آمریکا در لس‌آنجلس، تساوی با ژاپن در یوکوهوما و بازی زیبا علی رغم شکست دو بر یک مقابل مکزیک را رقم زد .دوره ای فوق العاده که با جدایی او و حضور مجددش در استقلال به پاپان رسید ؛ درحالیکه شاید ادامه کاراو در تیم ملی می توانست منجر به قهرمانی تیم پرستاره ایران در جام ملتهای آسیا 2000 شود .


این یکی از افسوس های بزرگ ما در بررسی کارنامه کسی است که هرگز ندیده ایم خارج از دایره ادب باشد . مردی با یک نجیب زادگی کمیاب که آرزویمان دیدار دوباره بااوست . پس اگر به قرار دوباره شد ، این باراز او سئوال نخواهیم کرد  که چرا ... خب ، همه ما جواب این سئوال ها را می دانیم . بعد از  5 دهه زندگی با استقلال پاسخ چیزی جز عشق نیست . پس به امید دیدار دوباره ، آقای پدر .ترین های هفته نهم لیگ برتر (فیلم)


*بهترین حرکات تکنیکی هفته : احمد عبدالله زاده از تیم فولاد، گوی کیم هیان از صنعت نفت، محمدرضا حسینی از ذوب آهن، فرید بهزادی کریمی از سپاهان، حکیم نصاری از صنعت نفت، علی فاطمی از صبا، وحید امیری از پرسپولیس، معیت عباسیان از پدیده، بهرام احمدی از ماشین سازی، اسماعیل شریفات از فولاد خوزستان، طالب ریکانی از سپاهان و کیوان امرایی از صبا.


*تیر دروازه هفته: ضربه بابک حاتمی از گسترش فولاد که تیر دروازه صبایی را لرزاند.


*کار تیمی برتر هفته: سپاهان اصفهان در بازی برابر سیاه جامگان.


*موقعیت از دست رفته هفته: مرتضی تبریزی از ذوب آهن در بازی برابر نفت تهران.


*پاس گل برتر هفته: محمد ابراهیمی از تراکتورسازی در بازی برابر فولاد.


*واکنش برتر هفته: واکنش وحید طالب لو از فولاد خوزستان در بازی برابر تراکتورسازی.


*گل برتر هفته: گل حکیم نصاری ازر صنعت نفت آبادان در بازی برابر ماشین سازی.

 
*پخش آیتم مربوط به نود درجه، قسمت دیگری از برنامه نود بود که به پخش درآمد.


تراکتورسازی تبریز 2 فولاد خوزستان 2

 

کنفرانس مربیان


امیر قلعه نویی: بازی شناوری را بازی کردیم اما موقعیت های ما درون دروازه حریف نرفت، ما هرگاه شکل حمله به خود می گرفتیم بازیکنان حریف خود را به زمین می انداختند.


نعیم سعداوی: همین که به تبریز بیایید و بتوانید دو بار دروازه تراکتورسازی را باز کنید یعنی تیم تان بازی خوبی به نمایش گذاشته است، من خیلی خوشحالم که بازیکنانم امروز به خوبی بازی کردند.

 

صنعت نفت آبادان 3 ماشین سازی تبریز 0
 

کنفرانس مربیان


نادر دست نشان: با انرژی امروز بازیکنان و کمک هواداران، این پیروزی بازهم ما را به شرایط ایده آل رساند.

 

دعوت از وزیر ورزش به نود


* پس از بازگشت به استودیو، فردوسی پور در رابطه با تغییر وزیر  ورزش و استعفای گودرزی به صحبت پرداخت و عنوان کرد وی را برای برنامه امشب به این برنامه دعوت کرده بود اما گودرزی این قرار را به برنامه دیگری موکول کرد.


قلعه نویی امتیازآورترین تاریخ مربی لیگ برتر


فردوسی پور در این قسمت به بیان دو نکته در رابطه با دو بازی پخش شده پرداخت.
*امیر قلعه نویی امتیازآورترین مربی تاریخ لیگ برتر است، او تاکنون توانسته 700 امتیاز را در طول دوران حضور خود روی نیمکت تیم های مختلف به دست بیاورد.
*پس از قلعه نویی، مجید جلالی با 435 امتیاز و علی دایی با 375 امتیاز در رده های دوم و سوم ایستاده اند.

 

 

آنچه در برنامه 90 گذشت +عکس و فیلم


امیرحسین صادقی، بیشترین گل به خودی


در نکته دوم به بهانه گل به خودی محمد نصرتی در بازی اخیر ماشین سازان به بیان بازیکنانی که بیشترین گل به خودی را به ثمر رساندند پرداخته شد.
*امیرحسین صادقی بیشترین گل به خودی را در تاریخ لیگ برتر به ثمر رسانده است، او تاکنون 4 بار دروازه تیم های خودی را باز کرده است.
*پس از صادقی، محمد نصرتی، هادی تامینی، محسن بنگر، سیامک کوروشی و حسن اشجاری تاکنون 3 گل به خودی زده اند.

گل زهیوی ثبت شد


*پیش از بررسی بازی های دیگرفردوسی پور به بررسی جدول رقابت های لیگ برتر پرداخت و پس از آن جدول گلزنان لیگ و بازی های پیش رو را تشریح کرد. او در این لحظه اعلام کرد رحیم زهیوی در بازی برابر ماشین سازی، گلی که از روی نقطه کرنر به ثمر رسانده بود در نهایت، سازمان لیگ به نام وی ثبت کرد.


استقلال 2 سایپا 0
 

کنفرانس مربیان


علیرضا منصوریان: سیو مهدی رحمتی برای ما تاثیر فوق العاده ای داشت و ما به بازی برگشتیم و البته اگر کمی حرفه ای تر بودیم می توانستیم به گل های سه و چهار برسیم.


حسین فرکی: با هنرنمایی آقای رحمتی و بی هنری بازیکنان ما استقلال برنده شد اما حق ما در این بازی شکست نبود.


مصاحبه بازیکنان


فلاح زاده: به رختکن آمدیم همه حرف های حاج حسین راجع به حمله های ما بود و همه بازیکنان را تشویق به حمله روی دروازه استقلال و بازکردن دروازه این تیم کرد اما این اتفاق نیفتاد.


شاه علیدوست: با درخشش آقای رحمتی موقعیت های ما گل نشد، البته همیشه می گویند تیمی که گل نزند گل می خورد و من حدس زدم با موقعیت هایی که ما از دست دادیم شاید دروازه مان باز شود.


منصوریان استقلالی به مانند منصوریان نفتی
*سرمربی استقلالی ها عملکردی به مانند آنچه در نفت داشت را در حال تکرار است، بررسی عملکرد علیرضا منصوریان در تیم استقلال نشان می دهد حتی نتایج گرفته شده توسط وی در شش هفته ابتدایی، به مانند لیگ قبلی و در تیم نفت است، پس از هفته های ابتدایی تیم های منصوریان اوج می گیرند و در نهایت با حضور در بالای جدول به کار خود خاتمه می دهند.

 

لیزر اندازی با خیال راحت
*نمایش فیلمی از ورزشگاه غذیر اهواز مرد لیزر انداز اهواز را به خوبی نشان داد، کسی هر هفته به راحتی به ورزشگاه می آید و با آرامش کار خود را انجام می دهد.

 

نفت تهران 2 ذوب آهن 1
 

کنفرانس مربیان


علی دایی: تیم برتر میدان ما بودیم وبه جز یکی دو موقعیت ذوبی ها دیگر فرصت چندانی روی دروازه ما نداشتند.


مجتبی حسینی: بازی در دست تیم ما بود، البته بازیکنان باید در زمان یک هیچ کار را تمام می کردند و گل های بعدی را می زدند اما با یک صحنه مشکوک در دقیقه 86 که من نمی دانم پنالتی بود یا خیر بازی به سود حریف شد.


بهترین عملکرد قاضی


*فردوسی پور در یک بررسی نشان داد آقای گل فعلی لیگ بهترین فصل فوتبالی خود را می گذراند، محمد قاضی با 6 گل زده بهترین فصل فوتبالی خود را در شش سال اخیر می گذراند.


کارشناسی داوری


مسعود مرادی در این قسمت به استودیو آمد و به بررسی داوری های مربوط به لیگ پرداخت.

 

 

آنچه در برنامه 90 گذشت +عکس و فیلمتراکتورسازی – فولاد


*صحنه مشکوک برای تراکتورسازان را کارشناس برنامه پنالتی تشخیص نداد، همان طور که داور اعلام پنالتی نکرد.
*مرادی نیز خطای آقایی روی ناصری را پنالتی اعلام کرد.


صنعت نفت – ماشین سازی


*صحنه پنالتی روی بازیکن نفتی ها را مرادی نیز پنالتی تشخیص داد.
*صحنه مشکوک به پنالتی برای ماشین سازان را مرادی نیز تشخیص پنالتی نداد.


نفت تهران – ذوب آهن


*حرکت مهاجم ذوبی ها در ابتدای بازی را در زودتر زودن توپ خطای دو ضرب اعلام کرد.
*خطای هند مرتضی تبریزی در محوطه نفتی ها را خطا تشخیض داد.
*پنالتی نفتی ها در دقایق پایانی بازی، با اعلام مرادی صحیح اعلام شد.

 

یک فوتبالی دیگر درگذشت


*در این قسمت آیتمی از تشییع پیکر دکتر خانبانی، روانپزشک باشگاه پرسپولیس به پخش درآمد. عادل فردوسی پور ضمن اعلام تسلیت خود بابت درگذشت دکتر خانبانی، بابت درگذشت رضا رستمی، دبیر گروه فرهنگ و هنر خبرآنلاین نیز اظهار تاسف کرد.


ای کاش اتفاقات دیگری در غدیر اهواز می افتاد


*پخش کلیپی در رابطه با بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس آیتم دیگر برنامه بود و در آن به رفتار نامناسب مسئولین در اسکان دادن به تماشاگران نوجوان و بیمار پرداخته شد. چند کودک سرطانی نتوانستند نیمه اول این بازی را به خوبی ببینند و در نیمه دوم از تونل بیرون آمدند تا روی سکوها بنشینند.


آرزو داشتم دروازه پرسپولیس را باز کنم


*اتفاق قشنگ پیش از بازی نیز در این آیتم به نمایش درآمد، کودک بیماری که از روی نقطه پنالتی دروازه بیرانوند را باز کرد و جام خود را از برانکو گرفت. این کودک سرطانی گفت آرزو داشتم روزی دروازه پرسپولیس را باز کنم و اکنون موفق شدم. در این قسمت فردوسی پور یادی از مرتضی آرمیده، کشتی گیر نوجوان کرد و آرزو کرد او هرچه سریعتر به تشک بازگردد.


پرسپ


منبع : ورزش سه
دیدگاه شما در مورد : آنچه در برنامه 90 گذشت +عکس و فیلم

آنچه در برنامه 90 گذشت +عکس و فیلم

  • پربازدیدترین ها