پنج شنبه 30 فروردین 1397 17:46:24

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42478

تاریخ انتشار : 03/08/1395 - 12:34

صلیب سرخ تقاضا کرد؛ استفاده از تجربه ایران برای بسیج داوطلبان جهان

معاون دبیرکل فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر در بخش مشارکت‌های ملی با تقاضا از ایران برای استفاده از تجربه کشورمان در بسیج داوطلبان جهان مقوله ساخت و تجهیز پایگاه‌های امدادی از سوی خیّرین داوطلب در ایران را نمونه موفقی از تبدیل تهدید به فرصت عنوان کرد.

صلیب سرخ تقاضا کرد؛ استفاده از تجربه ایران برای بسیج داوطلبان جهان

به گزارش سوادکوه آنلاین،جمیله محمود ــ معاون دبیرکل فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در بخش مشارکت‌های ملی، در بازدید خود از سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، داوطلبان ایرانی را صاحبان ایده‌های نو برای روزآمد کردن فعالیت‌های عام المنفعه در جهت رفع مشکلات جامعه و کاهش خطرپذیری در برابر حوادث خواند.

معاون دبیرکل فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در بخش مشارکت‌های ملی، نیز با بیان این مطلب که  هلال احمر ایران از جمله معدود کشورهایی است که فرهنگ وقف را ترویج  می‌کند و از عواید آن برای اجرای برنامه‌ها و طرح‌های انساندوستانه بهره می‌گیرد، خاطرنشان کرد: ساخت و تجهیز پایگاه‌های امداد جاده‌ای از سوی خیّرین داوطلب، نمونه موفقی از تبدیل تهدید به فرصت است.

جمیله محمود عنوان کرد: نحوه مشارکت پذیری داوطلبان ایرانی در فعالیت‌های عام المنفعه مؤید این است که آنها به‌خوبی آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند و با انگیزه بالایی، با ایده‌های نوینی برای روزآمد کردن فعالیت‌های عام المنفعه در جهت رفع مشکلات جامعه و کاهش خطرپذیری در برابر حوادث تلاش می‌کنند.

همچنین وی خواستار تعامل بیشتر با سازمان داوطلبان برای به اشتراک گذاری تجربیات در زمینه ایجاد شبکه بین المللی و بسیج توان داوطلبان از سراسر دنیا شد.

همچنین در این بازدید شهروز پرورش ــ معاون منابع انسانی و پشتیبانی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این دیدار با برشمردن  خدمات گسترده داوطلبان ایرانی گفت: اعضای داوطلب در مواقع عادی و حادثه با اجرای فعالیت‌های مختلف در محورهای اقدامات  آموزشی و پیشگیرانه، فرهنگ سازی برای انجام امور خیریه، بهداشت و درمان و حمایت‌های روانی و معیشتی، نقش اساسی در نیل به اهداف انساندوستانه جمعیت هلال احمر دارند.

پرورش ادامه داد: ایرانیان به‌پشتوانه آموزش‌های معنوی و مذهبی و با اعتقاد راسخ به این موضوع که این سازمان برآمده از مردم است و  اعتماد به اینکه کمک‌هایشان بی‌واسطه از دست آنها به دست همنوعانشان می‌رسد، سرمایه اجتماعی عظیمی را به‌وجود آوردند که حاضرند حتی در شرایط حادثه، جان خود را برای نجات انسان‌ها به خطر بیندازند چرا که به‌طور عینی با جانفشانی‌های نیروهای داوطلب و مردمی این سازمان در حوادث و بلایا مواجه شدند.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان در چهار گروه داوطلبی (مهارت، هدایت، مشارکت و حمایت) سازماندهی شدند و در 4 هزار خانه داوطلب عمومی و تخصصی جمعیت هلال احمر در سراسر کشور، نیازها و مشکلات جامعه را رصد می‌کنند، عنوان کرد: خدمات داوطلبانه، مصداقی از خیر جمعی است که با مشارکت پذیری افراد جامعه از طیف‌های مختلف، نیازهای محرومان و نیازمندان را مرتفع می‌کند.

بنا به گفته مسئولان این سازمان، تحقیقات گسترده دانشگاهی برای انگیزش و ایجاد مشوق‌های گوناگون بسته به سطوح مختلف سنین افراد جامعه، ارتقای جایگاه داوطلبان در سطوح تصمیم سازی و طراحی برنامه‌های خیرخواهانه، جلوگیری از انجام کارهای تکراری و پی‌ریزی برنامه‌های جدید متناسب با شرایط روز جامعه و استانداردهای جهانی بر پایه کارآفرینی اجتماعی از عوامل موفقیت این سازمان برای جذب و نگهداشت داوطلبان ایرانی است که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

 

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : صلیب سرخ تقاضا کرد؛ استفاده از تجربه ایران برای بسیج داوطلبان جهان

صلیب سرخ تقاضا کرد؛ استفاده از تجربه ایران برای بسیج داوطلبان جهان

  • پربازدیدترین ها