جمعه 01 تیر 1397 06:00:39

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42341

تاریخ انتشار : 29/07/1395 - 13:59

پروفسور اسرائیلی تأکید کرد

بشار اسد در حکومت می‌ماند و جنگ سوریه بزودی تمام نمی‌شود

یکی از شخصیتهای برجسته در بخش تاریخ خاورمیانه و آفریقا در دانشگاه تل‌آویو، آینده خوبی را برای ساکنان منطقه شمالی فلسطین اشغالی پیش بینی نمی‌کند و بر این باور است که رئیس جمهور سوریه تا پایان در قدرت باقی خواهد ماند.

بشار اسد در حکومت می‌ماند و جنگ سوریه بزودی تمام نمی‌شود
 

به گزارش سوادکوه آنلاین،منابع سیاسی و امنیتی بلندپایه اسرائیل اعلام کردند، بشار اسد رئیس جمهور سوریه که کسی انتظار نداشت سال 2016 را نیز ببیند، در 13 سپتامبر گذشته تأکید کرد که ارتش این کشور قصد دارد بار دیگر همه مناطقی را پس بگیرد که تروریستها بر آن سیطره دارند.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» نیز گزارش داد که بشار اسد به این جمله اکتفا کرد تا نشان داد که تا پایان جنگ مدت زمان زیادی باقی مانده است.

به گزارش این روزنامه، میتوان این پرسش را در واکنش به اظهارات رئیس جمهور سوریه مطرح کرد که چگونه جنگ پایان خواهد یافت؟ پس از آن در سوریه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

«ایال زیسر» پروفسور صهیونیستی و یکی از شخصیتهای برجسته در بخش تاریخ خاورمیانه و آفریقا در دانشگاه تل‌آویو که متخصص مسائل سوریه است، آینده خوبی را برای ساکنان منطقه شمالی فلسطین اشغالیپیش بینی نمی‌کند.

وی در این زمینه تأکید کرد، در نتیجه جنگی که اکنون در سوریه در جریان است، بی گمان جنگ دیگری نیز آغاز خواهد شد و روند بازگشت شهروندان به زندگی عادی خود هزینه بر و طولانی است.

این خاورشناس صهیونیستی در ادامه گفت: تا امروز سوریه به 3 بخش تقسیم شده است. یک منطقه که نظام سوریه به رهبری بشار اسد کنترل آن را در دست دارد. یک منطقه دیگر کُردی است و منطقه سوم نیز دهها یا صدها گروه [تروریستی] بر آن سیطره دارند.

وی با تأکید بر اینکه در پایان، بشار اسد در حکومت باقی می‌ماند، اظهار داشت: ظاهرا شخصی وجود ندارد که بتواند از دست او (اسد) خلاص شود... احتمالا او بر بخشی که امروز بر آن سیطره دارد حکومت خواهد کرد و کم کم بر مناطقی مسلط خواهد شد که آن را از دست داده بود. در واقع جنگ تا پس از پایان جنگ ادامه دارد، ولی به صورت متفاوت.

با وجود اینکه داعش در سوریه تقریبا حضور قوی دارد، ولی زیسر بر ان باور است که اهمیت این گروه در حال کاهش است و می‌گوید که «داعش اکنون در مناطق [تحت اشغال] خود ضعیف است. مسئله شکست آن نیازمند زمان است. ولی اگر وضعیت عراق و سوریه به عنوان کشور بهبود یابد، داعش را از بین خواهند برد.

به گفته منابع صهیونیستی، ارتش اسرائیل بر این باور است که گروههای مخالف این رژیم در منطقه ارتفاعات «جولان» اشغالی باقی خواهند ماند و تلاش دارند که اقدامات نظامی مانند کار گذاشتن کمربندهای انفجاری یا پرتاب موشک را انجام دهند.

این منابع همچنین اعلام کردند که ارتش صهیونیستی برآورد کرده است که آتش بس در سوریه به حزب الله اجازه خواهد داد که بار دیگر بر اسرائیل متمرکز شود و رزمنده های بیشتری از این جنبش به جنوب لبنان خواهند آمد، با این تفاوت که این بار تجربه و تجهیزات نظامی بیشتری در اختیار دارند.

 

 

منبع:فارسدیدگاه شما در مورد : بشار اسد در حکومت می‌ماند و جنگ سوریه بزودی تمام نمی‌شود

بشار اسد در حکومت می‌ماند و جنگ سوریه بزودی تمام نمی‌شود

  • پربازدیدترین ها